Sedačka Aksamite - Arcus

Dobrý den, chtěla bych si objednat sedačku od české firmy Aksamite, konkrétně Arcus. Byli jsme jí s manželem vyzkoušet v obchodě a sedí se na ní výborně. Nyní mě ale rozhodila naše čerstvě dospělá dcera. Prý je sedačka hrozná, nemoderní. Tak teď nevím, jsem opravdu tak mimo realitu, nebo se mám pousmát. Moc děkuji za názor. Konkrétně máme vybranou tu rohovou v barvě zřejmě šedá, to ještě uvidíme.
Odpovědět
Ono je trochu otázka jak to brát. Nemoderní to sice je, ale ono je to prostě cílené na skupinu 40-60 let a je to poplatné době s názory na život. Začíná to u tvaru samotného a jeho težkopádnosti / okázalosti, pokračuje s opěrátkama pro hlavu, zatočenou sekcí, masivníma nohama i těma područkama. Jinak je to taková přepolstrovaná klasická 90tka. Říkám "přepolstrovaná", protože se snaží částečně zapadnout (především barvami) do skupiny +-30 - 40. Masově je vkus této kategorie je teďka někde na pomálém ústupu, ale stále převládá, proto je vidět v každém běžném, i nejobyčejnějším obchodě. Pro toto období okolo byla typická taková ta rádoby skandinávská vzdušnost (zvláštně transformovaná) - čistota, světlá dřeva, hodně bílých ploch lesk / mat, antracit a betonové plochy / stěrky. Nábytek lehčí, častokrát na nohách, přímý. Vrcholem tohoto období mohl být okolo 2015. Ale stále se v mase drží. Teď se pomaličku do bežné znalosti mezi lidmi začíná dostávat kategorie vkus 20 - 30. Ta je dána komplexnějším přístupem k dekorům a materiálům, umírněnosti, takový hybrid řekněme 70. / 80. let, klidně se zásahy do 60. především v drobnějších prvcích / doplňcích. To je spojený i s jiným přistupem k životu a celkově prostředí kolem nás. Častokrát hlad po obnově, rekonstrukci, hledání hodnoty ve stávajícím. To bude řekněme tady v obchodech do 2030/35 s různými obměnami menšími. A potom je tady ta kategorie 10-20 a tam je předpoklad pravděpobně oblasti styku hodně technického výzoru a stavajícího, pramenícího z nedostatku. Takže takové osobité kombinace řekněme technického kýče, možná "neplánovaný" design přebírající prvky z 00s období. Ale to si ještě pěknou řádku let počkáme, aby to bylo v běžných obchodech (jestli budou ještě existovat ...). Heh, takže teď nazpět z budoucnosti do přítomnosti ... Jestli se líbí Vám, tak neřešte, klidně vemte i přes odpor Vaší dcery. Možná dceři se líbí taky jen to, co vidí všude (vkus 30 -40) a až jí bude okolo 30 a bude stavět vlastní, tak už se jí to, co Vám vybrala jako moderní líbit nebude, protože už bude právě ta další fáze. 🙂 Jinak věkové kategorie je bráno masově, čili samozřejmě jsou zde jedinci, kterým je 20 a maj vkus na 40 a opačně. Vždy to tak bylo a vždy to tak bude heh
Odpovědět
Já mám sedačku aksamite a byla jsem nadmíru spokojena s postojem firmy. Objednavala jsem ji před rokem a to byl čas, kdy v cele Evropě nebyla k dostání pěna. Měla jsem v te době objednáno i ve Phase. A v Phase dlouho dělali mrtvého brouka, aksamite sami volali, aby se omluvili za zpoždění. Dovoz sedačky včetně vynesení a složení bylo v ceně. Mě dali ještě jako omluvu šampaňské a polštářky. Sedačka slouží dobre, takže za mě mohu volbu firmy Aksamite jen pochválit. A co se tyče konkrétně vašeho modelu- dnes se hlásá větší vzdusnost, ale vaše zvolena bude pohodlná a mne se líbí.
Odpovědět
děkuji za názor. Sedačku jsme jeli objednat a nakonec objednali Aksamite ale typ Amare. Je určitě vzdušnější a výhoda bude, že se pod ní dostane i robotický vysavač. Jsem ráda, že máte s Aksamite dobrou zkušenost. Já preferuji českou výrobu, tak uvidíme.
Odpovědět
@jenovka Sedačku máte moc pěknou mám zálusk na amáto jen nevím jestli nebude pro nás moc veliká a druhá volba je ta vaše kde jste se na ní byla podívat a jaké mají dodací lhůty a jste spokojená děkuji.
Odpovědět
@vintr sedačku zatím nemáme. Dodací lhůta je 2-3 měsíce, ale my na ni nespěcháme, tak je nám to jedno. Podívat jsme se na ni byli v Pardubicích v M-bytu, kde mají od firmy Aksamite nyní celkem 4 typy sedaček.
Odpovědět
@jenovka Díky Pardubice máme kousek tak se tam taky pojedu podívat. Čekám na dny Marianne tak uvidím jestli bude ve slevách.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@jenovka sedačka je moc pěkná. Jak máte dlouhou tu nejdelší stranu? Děkuji 🙂
Odpovědět
naše sedačka má rozměr 343 cm x 213 cm. 🙂
Odpovědět
myslím si že vaše dcera vám do výběru nemusí vůbec kecat. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?