Zařízení jídelny+obývacího pokoje 4,55*6,25m

19. kvě 202028

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Víc hlav víc ví. Máme projekt rodinného domu a s manželem se nemůžeme dohodnout, jak zařídit nábytkem jídelnu a obývací pokoj. Potřebujeme stůl pro 4 (rozložitelný na stůl pro 6), gauč (nebo gauče) a TV. Umístění a velikost HS portálu se dá ještě pozměnit, stejně tak svislé okno u knihovny. Kuchyně už zůstává napevno, s tou jsme spokojeni. Přikládám plánek místnosti s rozměry. Naše dva návrhy rozmístění nábytku nepřikládám, počkám, jestli někoho nenapadne úplně jiný přístup k využití prostoru 🙂 PS: mám ráda vzdušný prostor,minimalismus a nesnáším obcházení nábytku a něčemu se pořád vyhýbat.

• @veronika_svobodova_skodova  máme velmi podobný prostor včetně té knihovny u spíže (rozměry místnosti téměř totožné, i stejně velký HS), jen stranově obrácené okno (to u knihovny) se vchodem (a máme tedy oken na té stěně ještě víc a v místnosti navíc kamna v prostoru, vedle vašeho okna) ......stůl (pro 6 lidí) budeme mít umístěný ve směru od kuchyně k HS portálu a sedačka bude jakoby od knihovny k HS portálu, u HS se bude nejspíš lámat do L (sedačka bude zasahovat cca do poloviny HS, tedy do té neotevíratelné části), TV bude na stěně vpravo

• Verze č. 1.Zmenšila bych HS na 2 m. Nám hodně pomohl plánovač Ikea Kuchyně. Nakreslit celý prostor a potom přidat nábytek(moc ho tam není, ale pro základ to stačí.

• Teď nevím, zda jde to okno upravit. Že by bylo standardni okno nad jidelnim stolem. HS posunou doprava, aby mohla byt sedačka vedle vstupu.

• Sponzor fóra
  • U nás byl postip takto. Vybrali jsme velikost sedačky, tomu přizpůsobili HS portál. Vybrali jsme stůl jídelní, tomu jsme přizpůsobili okno. Hlavně jsme si to prošli v 3D plánovači. Držím palce!

• @norikakaa  moc děkuji. Verze č.1 stojí za úvahu, děkuji 🙂 u verze č.2 by mi vadila ta TV vedle jídelního stolu, bylo by to moc blízko. V 3D plánovači naše návrhy mám, ještě chvíli počkám,než je sem dám, ať neovlivňuji. Vymýšlím rozmístění nábytku právě, dokud není postaveno, ať ještě můžu něco někam posunout a poupravit 🙂 u Vás vidím, že máte TV necelých 5m od gauče, není to daleko? Jak se na to kouká? My bychom to měli přes 6m... Zase radost pro manžela, ten chce TV minimálně jak plátno v kině

• Asi bych dala TV napravo ke zdi, pohovku dostředu k oknu, muze byt i do L nebo 1 a křeslo, židle a jídelní stůl nalevo ke zdi. 🙂

• @veronika_svobodova_skodova My máme posledních 8 let televizi presbe 6 m, (viz. moje foto, právě se stěhujeme ze starého domu do nového, omluvte ty tašky všude). Jinak bychom to už nechtěli. Televize má úhlopříčku 110 cm přibližně. Těch 5 m je na nás málo😀

• Foto našeho bince, 6 m TV daleko

• @norikakaa  mně připadá sedačka od TV přes 6 metrů už opravdu hodně daleko.....ale to je možná subjektivní

• @martinanaruby  ano, tak to právě budeme mít my

• Kreslit prstem, to je blbina 🙂

• @puhelin  tohle je přesně můj návrh 😃 jen mám jídelní stůl otočený o 90st. a přiražený ke zdi

• Posílám jak to budeme mít my. Prosklená stěna je fixní.

• @veronika_svobodova_skodova  To me tesi 🙂 My cas od casu taky mame gauc zady ke kuchyni, ale nekdy mi to vadi kvuli povidani si s manzelem, ktery pak vecer u televize usne. Mame gauc permanentne rozlozeny, valime se na nem s rodinou. Navstevy sedaji vetsinou u jidelniho stolu.

• @ptjj  tak mi to přišlo hned nejlepsi řešení ☺👍

• Sponzor fóra
  • @puhelin  tohle by celkem taky šlo, záleží, jak má kdo velkou TV. 🙂

• @ptjj  prohlédla jsem si Vaše fotky a je až neskutečné, jak máme stejně navrženou kuchyň a knihovnu 🙂

• Jen jedna praktická k rozhodování o velikosti HS portálu - my máme stavební šířku 2,4 m a po úplném otevření je průchod 1,05 cm. A 2 m se u HS vůbec nevyplatí, alespoň 2,2 když už.

• televize 6 metrů daleko je doopravdy hodně. To bude tak minimálně na 165 cm televizi. My máme zatím v bytě televizi cca 3.5 m daleko a velikost tv 140 cm... A říkám si, že by mohla být klidně ještě větší. Tchán má tv 100 cm, 6 metrů od sedačky a skoro na ni není vidět.

• @veronika_svobodova_skodova  to ano, že? 🙂 Taky mě to dostalo 🙂

• @veronika_svobodova_skodova  u nás byla ta kuchyň výsledkem dlouhého procesu přemýšlení a vymýšlení a knihovna byl můj výmysl na poslední chvíli během hrubé stavby

• @tulda27  děkuji za info a radu, portál bude stejně min 3m, at je výhled

• @ptjj  Ja jsem kvuli velke vestavne knihovne ustoupila kuchyni. Knihovna byl muj sen, kuchyn mam mensi, bez ostruvku.

• @puhelin  já jsem zas slevila z velikosti spíže, snad nebudu litovat 🙂

• @ptjj  Kuchyn mate krasne prostornou, tak si myslim, ze spiz bude urcite stacit.

• Manžela návrh

• Můj návrh

• @puhelin  takto to budeme mít i my 😉

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat