Zařízení jídelny+obývacího pokoje 4,55*6,25m

Profilova fotka
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Víc hlav víc ví. Máme projekt rodinného domu a s manželem se nemůžeme dohodnout, jak zařídit nábytkem jídelnu a obývací pokoj. Potřebujeme stůl pro 4 (rozložitelný na stůl pro 6), gauč (nebo gauče) a TV. Umístění a velikost HS portálu se dá ještě pozměnit, stejně tak svislé okno u knihovny. Kuchyně už zůstává napevno, s tou jsme spokojeni. Přikládám plánek místnosti s rozměry. Naše dva návrhy rozmístění nábytku nepřikládám, počkám, jestli někoho nenapadne úplně jiný přístup k využití prostoru 🙂 PS: mám ráda vzdušný prostor,minimalismus a nesnáším obcházení nábytku a něčemu se pořád vyhýbat.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@veronika_svobodova_skodova máme velmi podobný prostor včetně té knihovny u spíže (rozměry místnosti téměř totožné, i stejně velký HS), jen stranově obrácené okno (to u knihovny) se vchodem (a máme tedy oken na té stěně ještě víc a v místnosti navíc kamna v prostoru, vedle vašeho okna) ......stůl (pro 6 lidí) budeme mít umístěný ve směru od kuchyně k HS portálu a sedačka bude jakoby od knihovny k HS portálu, u HS se bude nejspíš lámat do L (sedačka bude zasahovat cca do poloviny HS, tedy do té neotevíratelné části), TV bude na stěně vpravo
Odpovědět
Verze č. 1.Zmenšila bych HS na 2 m. Nám hodně pomohl plánovač Ikea Kuchyně. Nakreslit celý prostor a potom přidat nábytek(moc ho tam není, ale pro základ to stačí.
Odpovědět
Teď nevím, zda jde to okno upravit. Že by bylo standardni okno nad jidelnim stolem. HS posunou doprava, aby mohla byt sedačka vedle vstupu.
Odpovědět
U nás byl postip takto. Vybrali jsme velikost sedačky, tomu přizpůsobili HS portál. Vybrali jsme stůl jídelní, tomu jsme přizpůsobili okno. Hlavně jsme si to prošli v 3D plánovači. Držím palce!
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa moc děkuji. Verze č.1 stojí za úvahu, děkuji 🙂 u verze č.2 by mi vadila ta TV vedle jídelního stolu, bylo by to moc blízko. V 3D plánovači naše návrhy mám, ještě chvíli počkám,než je sem dám, ať neovlivňuji. Vymýšlím rozmístění nábytku právě, dokud není postaveno, ať ještě můžu něco někam posunout a poupravit 🙂 u Vás vidím, že máte TV necelých 5m od gauče, není to daleko? Jak se na to kouká? My bychom to měli přes 6m... Zase radost pro manžela, ten chce TV minimálně jak plátno v kině
Odpovědět
Profilova fotka
Asi bych dala TV napravo ke zdi, pohovku dostředu k oknu, muze byt i do L nebo 1 a křeslo, židle a jídelní stůl nalevo ke zdi. 🙂
Odpovědět
@veronika_svobodova_skodova My máme posledních 8 let televizi presbe 6 m, (viz. moje foto, právě se stěhujeme ze starého domu do nového, omluvte ty tašky všude). Jinak bychom to už nechtěli. Televize má úhlopříčku 110 cm přibližně. Těch 5 m je na nás málo😀
Odpovědět
Foto našeho bince, 6 m TV daleko
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa mně připadá sedačka od TV přes 6 metrů už opravdu hodně daleko.....ale to je možná subjektivní
Odpovědět
Profilova fotka
@martinanaruby ano, tak to právě budeme mít my
Odpovědět
Kreslit prstem, to je blbina 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin tohle je přesně můj návrh 😄 jen mám jídelní stůl otočený o 90st. a přiražený ke zdi
Odpovědět
Článek se načítá
Posílám jak to budeme mít my. Prosklená stěna je fixní.
Odpovědět
@veronika_svobodova_skodova To me tesi 🙂 My cas od casu taky mame gauc zady ke kuchyni, ale nekdy mi to vadi kvuli povidani si s manzelem, ktery pak vecer u televize usne. Mame gauc permanentne rozlozeny, valime se na nem s rodinou. Navstevy sedaji vetsinou u jidelniho stolu.
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj tak mi to přišlo hned nejlepsi řešení ☺👍
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin tohle by celkem taky šlo, záleží, jak má kdo velkou TV. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj prohlédla jsem si Vaše fotky a je až neskutečné, jak máme stejně navrženou kuchyň a knihovnu 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Jen jedna praktická k rozhodování o velikosti HS portálu - my máme stavební šířku 2,4 m a po úplném otevření je průchod 1,05 cm. A 2 m se u HS vůbec nevyplatí, alespoň 2,2 když už.
Odpovědět
televize 6 metrů daleko je doopravdy hodně. To bude tak minimálně na 165 cm televizi. My máme zatím v bytě televizi cca 3.5 m daleko a velikost tv 140 cm... A říkám si, že by mohla být klidně ještě větší. Tchán má tv 100 cm, 6 metrů od sedačky a skoro na ni není vidět.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika_svobodova_skodova to ano, že? 🙂 Taky mě to dostalo 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika_svobodova_skodova u nás byla ta kuchyň výsledkem dlouhého procesu přemýšlení a vymýšlení a knihovna byl můj výmysl na poslední chvíli během hrubé stavby
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 děkuji za info a radu, portál bude stejně min 3m, at je výhled
Odpovědět
@ptjj Ja jsem kvuli velke vestavne knihovne ustoupila kuchyni. Knihovna byl muj sen, kuchyn mam mensi, bez ostruvku.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin já jsem zas slevila z velikosti spíže, snad nebudu litovat 🙂
Odpovědět
@ptjj Kuchyn mate krasne prostornou, tak si myslim, ze spiz bude urcite stacit.
Odpovědět
Profilova fotka
Manžela návrh
Odpovědět
Profilova fotka
Můj návrh
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin takto to budeme mít i my 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@veronika_svobodova_skodova Dobrý den, v jakém plánovači jste prosím dělala návrh? Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@lucie_w Dobry den, jmenuje se to Homestyler, ale mam pocit, ze ted uz to zadarmo nejak nefunguje.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?