Antracitová okna, dveře

Ahoj, chtěla bych si dát antracitová okna a dveře ale stále přemýšlím esi dát zevnitř bílé nebo taky antracitove? Co myslíte že je lepší?
Odpovědět
Profilova fotka
@janalucie Jaký bude interiér? Dala bych podle toho. My máme venkovní dveře antracit a zevnitř bílé jen v techn. místnosti, hlavní dveře máme antracit a zevnitř v barvě oken uvnitř.
Odpovědět
@venouska no chtěla bych to ladit do šedobila právě i podlahu bych chtěla nějakou tmavší... Přemýšlíme že dáme do kuchyně s obyvakem lesklou dlažbu šedý mramor
Odpovědět
Záleží co se vám líbí. My máme rádi světlejší interiér, takže jsem dali uvnitř bílé rámy všude. Výhodou může být, že když malujeme stěny bílou, tak ty rámy nemusíte úplně precizně čistit/zakrývat, bílá na bílé není vidět. Naopak někdo si stěžuje, že žloutnou apod. ale to byl dle mého neduh prvních plastových oken. Ani na bytě po 7 letech jsem nic takového nepozorovali. Nebo když lidé doma kouří tam bílá nemá smysl. Osobně mě ten interiér přijde světlejší s bílými rámy. Kontrastu spíše docilujeme doplňky, které můžu jednoduše jednou za čas měnit. Třeba i "ozdobnými" závěsy (mám na mysli, že je člověk třeba ani nepoužívá, jen zůtulňují bydlení - ale na to má každý jiný názor - někdo má rád, když bydlení je prázdné a vypadá, jako kdyby se zrovna nastěhoval 🙂) No prostě je to hodně individuální a spíš bych vám poradil projít si různé fota - třeba i tady na modré střeše, jak to na vás působí.
Odpovědět
Budeme mít bílé stěny, světlejší podlahu - vinyl dekor dubu, antracit okna i zevnitř a i interierove dveře antracit a vypadá to super. Je pravda, že máme návrh interiéru i s bílými rámy a dveřmi, ale není to ono. Zkuste si udělat návrh aspoň 1 mistnosti a uvidíte. Buď sami nebo od profesionála. Máme obyvak s jidelnou a kuchyní za cca 7k...
Odpovědět
Profilova fotka
@janalucie V tom případě mi k tomu pasuje více antracit, ale je to jen muj pohled, každému se líbí něco jiného a myslím, že ani bílou to nezkazíte. Takže jak je psáno výše, v nějakém prográmku zkusit aspoň nahrubo obě varianty.
Odpovědět
Pokud se rozhodujete pro antracit, tak z obou stran. Vždyť je to škaredé mít dvoubarevné okna. Když ještě budete ladit interiér do šedé barvy, jak je teď moderní (šedá, bílá, dřevo). Bílé okna mi sedí do Provence stylu. Ale kdo v tomto stylu má interiér, snad ho nenapadne si dát okna antracit. Jinak, zvážil bych ty antracit okna. Je to všude. Švagrová staví v novém satelitním městečku na kraji obce, zatím stojí 5 domků a 3 z nich mají antracit okna a černou střechu + další 2 mají antracit okna a plochou střechu. My máme třeba RAL7001 a je to super. Neokoukané a hodí se to taky ke všemu.
Odpovědět
@davex S tímto zásadně nemůžu souhlasit "Vždyť je to škaredé mít dvoubarevné okna." 🙂 Právě, že je ten kontrast super. Ale to je debata k pivu v důchodě. Každému se líbí něco jiného.
Odpovědět
@sasynkamil Ten, kdo to má doma, nebude říkat, že to je škaredé, protože si na to jednoduše zvykl. A ano, každému se líbí něco jiného, někdo má vkus, někdo ne 🙂
Odpovědět
@davex 1. Ano jsou lidé, kteří háji jen to své a na vše jiné plivou. 2. Ano pokud člověk koupí zajíce v pytli, tak si musí zvyknout. Pokud si to vybral, protože se mu to jinde líbilo tak se mu to z největší pravděpodobností libí i dále. 3. Vkus není matematika.
Odpovědět
Profilova fotka
@janalucie máme okna zvenku antracit a zevnitř bílé a jsme spokojeni. Okna splývají s bílou stěnou :-) Určitě to nejsou škaredá okna, jak je napsané výše :-D :-D A tohle není otázka vkusu. Když se zeptám dát okna v barvě žluté a modré, tady by se tahle poznámka mohla uplatnit.
Odpovědět
Profilova fotka
Zrovna ted jsme pred objednanim oken v teto kombinaci (antracit - antracit) taky. Na vizualizacich me to naprosto nadchlo a hodi se to k nasemu interieru moc. Takze dle meho, jak psali vyse - zalezi na tom, jak bude interier. Nas bude trochu atypicky resen a ta antracitova okna to jen krasne podtrhnou.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj , my mame aj z vnutra , aj z vonka antracit. Mne sa to takto páci viac. S ladenim nie je problem ta seda sa hodi ci k bielemu inerieru, ci k tmavemu. Interier Mame biely /svetle drevo a krasne to s tym kontrastuje. Este nemame dokoncene ale posielam fotku pre inspiraciu.
Odpovědět
Článek se načítá
Náhodou se to tady objevilo na úovdní stránce: https://www.modrastrecha.cz/blog/jana...
Odpovědět
To záleží na vašem vkusu. V rodině to takhle jedni mají a s manželem jsme se shodli, že se nám u nich nelíbí, necítíme se tam příjemně, není tam dobrá atmosféra. Mají antracitová okna, výmalba bílá, část stěny opět antracit, na další štěně šedý kámen, pohovka tmavě šedá, konferák sklo, nábytek šedý / vysoký lesk ... Studené, neosobní, neútulné. My bychom takhle žít nemohli, ale jim se to líbí. Projděte si různé fotografie už zabydlených interiérů a okoukejte právě na ty detaily...
Odpovědět
Ahoj Všem moc děkuji za názory a rady... Nábytek máme dub (sonoma) jen kuchyň bych chtěla bílém lesku, a sedačku máme šedou... ještě pořád zvažuji zda dát všude lino (krom pokojíčku) nebo lesklou dlažbu v mramoru... Nevíte v jakém programu bych si mohla udělat 3D návrh? Předem děkuji za odpověďi☺️
Odpovědět
@janalucie Máme to trochu podobně a souhlasím i s @kafr - všeho moc škodí. My máme bílou kuchyň ve vysokém lesku, ale v kombinaci s dekorem dřeva. Šedou pohovku, šedé závěsy, tv stolek taky ve vysokém bílém lesku, ale abychom to zjemnili-zútulnili, tak máme vinylové podlahy opět v dekoru dřeva a podobný dekor jako na podlaze tak máme i dveře. Tady jsem si vypůjčil nějaké album - jak vypadá dlažba v lesku v celém tom velkém prostoru a šedé dveře apod. Dlažbu chápu, pokud lidé mají velkého psa doma. Obecně to na mě působí dost neútulně hlavně díky té dlažbě: https://www.modrastrecha.cz/blog/tink...
Odpovědět
A tady kombinace bílé, šedé a dekoru dřeva - za mě tedy luxus - moderní útulný dům: https://www.modrastrecha.cz/blog/tero...
Odpovědět
Moc všem děkuji ☺️ Ještě jsem se chtěla zeptat esi nevíte o nějakém 3D programu kde bych si mohla udělat jak to bude vypadat u nás co se tam bude víc hodit? Předem děkuji ☺️
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od mpavka:

Budeme mít bílé stěny, světlejší podlahu - vinyl …
@mpavka Dobrý den, nemáte prosím foto int.dveří antracit? Děkuji :-)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petra_podolnikova:

@mpavka Dobrý den, nemáte prosím foto int.dveří a…
@petra_podolnikova dobrý den, bohužel, stavěli jsme v největším boomu a 2 měsíce vs. 6 rozhodlo a jiný dodavatel byl mimo rozpočet, takže máme bílé a černé kliky...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?