Barva vstupních dveří zevnitř

Zdravím, jakou máte prosím barvu vstupních dveří zevnitř? Bílou nebo stejnou jako z venku (např. dekor dřeva)?
Odpovědět
My bílou. Chodba tím asi u nás působí prostorněji.
Odpovědět
Taky mame zevnitr bilou, ale je casto upatlana od rukou deti.
Odpovědět
Stejnou. Ale mi ty dvoubarevná okna/dveře připadají nevkusné. Záleží ale jaký bude interiér.
Odpovědět
Profilova fotka
Dala jsem dovnitř dřevodekor, stejný jako je venku, byla to chyba. Samozřejmě dveře z chodby - dvoje jsou v jiném dekoru, částečně i nábytek na chodbě, takže to neladí to a vypadá blbě. Už bych dala příště bílou. Ten dekor na vstupních dveřích je taková jako třešeň a s tím vnitřní dveře a nábytek nikdy u nás ladit nebude..
Odpovědět
Profilova fotka
Jak dvere tak okna mame oboustranne v antracitu a nemenila bych.
Odpovědět
Stejné, jako dekor zvenku /dub tmavý/. Máme psa a dítě a bylo by to opatlané. Ale kdyby mi ty dveře nikdo neopatlával, tak bych dala asi zevnitř bílé /včetně interiérových dveří/.
Odpovědět
@jitamir Toto je hodně subjektivní věc a záleží pouze a jen na vašich preferencích. Například bílou nic nepokazíte (maximálně bude více vidět ušpinění od dětí), prostor bude působit světlejší (někdo má rád světlejší interiéry, někdo zase tmavší), bílá je nadčasová a můžete komplet přemalovat zádveří a vyměnit nábytek a dekorace a nemusíte si lámat hlavu s tím, zda pak dveře nebudou jako pěst na oko. Jsou dekory dřeva, které působí "plastově" jiné zase působí více realisticky. Někde na foto jsem viděl, dveře a okna v dekoru dřeva, ale zbytek interiéru měli moderně - ve smyslu, bílá, šedá takže ty dveře/okna neladily. Což zmiňuje @petta33, že sladit pak interiér s dveřmi může být problém. @davex píše, že mu připadají nevkusné. Toto jsem nikdy nepochopil proč. Z daného pohledu nejde vidět, že z druhé strany mají dveře/okna jinou barvu. Toto neplatí pro vstupní dveře: někdo používá v interiéru (designové) záclony a závěsy a v tomto případě je spíše na škodu mít výrazné dekor oken/dveří. Někdo nechce závěsy/záclony ani vidět a v tomto případě mu dekor oken/dveří dotváří interiér. Nevýhodou může být to, že dekor oken/dveří nikdy nevyměníte a musíte u všech místností s tímto dekorem ladit. Z venku to je něco jiného - fasáda se mění max. 2x za život a je pro celý dům stejná. Malá výhoda je i to, že pokud máte bílé vymalováno, tak nemusíte tolik řešit každý milimetr barvy na rámu (nepřesné nalepení zakrývací pásky), který je taky bílý. Na druhou stranu na tmavším dekoru, zase nejde vidět každá šmouha apod.
Odpovědět
@sasynkamil Protože máme každý jiný vkus. Proto mi to připadá nevkusné. Nic jiného za tím hledat nemusíš.
Odpovědět
@davex Já právě poukazuju na to, že různá ext/int barva není běžně vidět. Ale samozřejmě pokud to je pro někoho vrchol nevkusu, že otevře dveře a vidí rozdíl, tak pak samozřejmě musí zvolit stejný dekor z obou stran.
Odpovědět
Profilova fotka
A co takhle mít dveře celoprosklené - zbydou pouze rámy a ty lze udělat stejně jako okna. Výhoda je, že mají lepší tepelné vlastnosti (pokud na ně v létě nesvítí) a nemusí se řešit okno/světlík.
Odpovědět
@sasynkamil No mi se třeba líbí, když někdo ladí domek do stylu Provence. Ale zase potom nedokážu pochopit, proč je z venku antracit. Stejně tak dřevo, z venku dřevěná fasáda, uvnitř moderní šedý interiér s minimem dřevěných prvků. Ale, takových lidí je málo.
Odpovědět
Já jsem také nepochopila, proč dělat okna/dveře za každé strany jinou barvu. Beru to tak, že když plánuji stavbu domu, tak zároveň s domem už plánuji i interiér a přizpůsobím tomu i výběr dekoru dveří, oken. My máme antracit oboustranný dveře i okna a vypadá to dobře z venku i zevnitř, ale samozřejmě je k tomu přizpůsoben celý interiér, aby se to nebilo.
Odpovědět
Článek se načítá
@davex Přesně tak. Když si dám z venku ořech, tak už s tím počítám a použiju ořech i v interiéru a necpu tam třeba třešeň. To pak ani ty bílé dveře zevnitř nezachrání. Já se řídím heslem, že méně je někdy více.
Odpovědět
@jenye 1. Nemyslím si, že každý při plánování RD plánuje hned i interiér. Toto si může dovolit pouze ten kdo má dostatek financí a/nebo dostatek času (tzn. má vizualizace i interiéru). Spíše si myslím že převládá opak, že lidé plánuji postupně, že plánují jak RD má vypadat z venku a spolu s vnitřním půdorysem. A až v určité fázi plánuji jak bude vypadat interiér. Ale samozřejmě, kdo se rozhodne pro dřevo dekor na oknech/dveřích, tak by měl ctít toto i v interiéru. Jenže dřevo dekoru je mnoho a mono nábytku se prostě koupí protože je praktický, rozměrově sedí do prostoru a za dobrou cenu. 2. Jak už jsem psal - fasáda je ze všech stran stejná a většinou ji za život neměním. Ale uvnitř žije více lidí, každý chce mí svůj pokoj dle sebe a ne dle toho jaké jsou okna. Za sebe bych jen dodal, že se mi líbí, když je interiér bílý a kontrastují k němu antracitové okna. Ale pokud má někdo designové moderní záclony a závěsy, tak tmavé rámy to narušují.
Odpovědět
U pěkných designových dveří vypada bílá uvnitř většinou lacině a uměle. Přitom oboustranný dekor je maximálně s příplatkem pár stovek. Vnitřní bílé bych volila jen pokud by se to mělo mlátit s ostatními dekory v zádveří.
Odpovědět
Profilova fotka
@jitamir Klidně si dejte z vnitřní strany jiný dekor, rozhodně lepší mít to takhle, než aby to pak v interiéru vypadalo blbě. Já taky nikdy nechtěla dvojbarevná okna a dveře - a mám je. A musím říct, že jsem se toho hodně bála a bylo pro mě obrovské dilema se takto rozhodnout, ale ve finále jsem strašně ráda, že jsme nedali antracit i dovnitř - i když se mi to v interiéru líbí, doma bych to nechtěla, černá okna jsou pro mě rušivý element, byť jsou zrovna kontrasty moderní.... Ono to zevnitř nijak vidět nejde a pokud to není černá vs. bílá, tak kdo si toho při otevření všimne? Když se vybere vhodná barva, nevkusné to není.
Odpovědět
máme oboustraný dekor, podle mě to vypadá líp
Odpovědět
@sasynkamil Já neměla na mysli hned bytového designéra, ale když se projektoval dům nebo už ve fázi studie jsem přemýšlela nad tím, kde bude jaký nábytek a jaké barvy budou v interiéru používatb (podlahy, obklady, barva stěn a nábytek). toto osobně považuji za základ. Samozřejmě, že detaily se doladí, ale myslím si, že každý by měl mít už před samotnou stavbou jasno v tom, do jakého stylu a barev bude interiér i exteriér ladit, protože všechno souvisí se vším.
Odpovědět
Máme bílou, aspoň můžeme měnit barvu zdí.
Odpovědět
my to mame asi pro někoho divně, ale i u dveří i u oken mame oboje... zvenku je vsechno antracit ,,, zevnitr jsou jedny dvere antracit- vchodove a druhe zevnitr bílé - ze zahrady.... okna to samé některý máme zevnitr v antracitu a některý bílý.... ale třeba u oken bychom teď už asi zvolili rovnou antracit vsude - bali jsme se toho ... u dveří vypadá oboje dobře...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?