Dveře Sapeli. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Máte někdo zkušenost s těmito dveřmi?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@sapeli máte dýhu?
Odpovědět
@sapeli a fotky zkroucených dveří by nebyly?
Odpovědět
Profilova fotka
@ajdiii My máme dveře od Sapeli dýhu a to už dva roky. Nemáme s nimi žádný problém. Jediné na co rreagují je světlo, ale to je u dřeva normální. Nejsou nijak flekaté jen ze strany, do místonosti kde je okno mají trošku jiný odstín, ale to je prostě dýha. My jsme spokojení, alespoň zatím ;-)
Odpovědět
takto skoncili ,, slavne ,, sapeli u nas doma. ja a muj pritel jsme doslova zustali zabouchli (nebyli jsme zamceni) v kopelne v podkrovi, bez mobilniho telefonu, nemeli jsme si jak zavolat pomoc tak pritel rozbil dvere. jeste ze to slo rozbit vyrvanou klikou ze dveri jinak nevim ci by tam tu diru udelal sprchovym gelem asi tezko predrazeny bakelit. :-|
Odpovědět
@miriam_ka Já se nechci zastávat Sapeli, ale tady je jasně vidět, že výplň tvoží tzv. voština - výplň z tvr. papíru ve tvaru včelích pláství. Nejlevnější a do málo frekventovaných místností určené dveře. Takové bych si do bytu nekoupila. Nejčastěji se používá jako výplň odlehčená DTD deska, tam nic takového nehrozí, ani zkroucení apod. Máme dveře Sapeli již v druhém domě, známí také a žádný problém nikdo neměl. Ale je třeba si koupit odpovídající typ a dát je odborně namontovat (zde je důleživá vlhkost vzduchu - problém zvlášť v novostavbách) . Je to stejné jako u dřevěné pl. podlahy, když ji dáte do vlhké novostavby, kde je rel. vlhkost 70-80 %, tak se to prostě projeví - podlaha se vyduje, dveře se kroutí. Seriózní firmy vždy vlhkost měří, a pokud je vysoká, podlahu nepoloží a dveře nenamontují. Sapeli má podmínky užívání popsány v záruč. podmínkách. Změna teploty o 5 st. (jak píše někdo výše) určitě nemůže problém způsobit.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme v bytě dveře Lotos od Sapeli (asi 3,5 roku) a žádný problém s nimi nemáme. Na baráku máme celoskleněné dveře do obýváku (asi 6 let). První čtyři roky bez problémů a pak začaly problémy - dveře se musí neustále štelovat, protože sedají k zemi. Panty je nějak už neudrží (a to je otevíráme dost málo, neb tam přes týden nejsme. ) A to byly dosti drahé :-( . Do příštího víkendového baráčku Sapeli klidně, ale celosklo už nikdy.
Odpovědět
Profilova fotka
No když si někdo koupí voštinu, tak se nemůže divit, že to takhle rozbije. My máme doma psa (cca 40 kg) a mám obavy, že těmito dveřmi by proběhl jak nic. Proto budeme investovat do výplně DTD. Rozdíl je tam pár stovek na jedněch dveřích.
Odpovědět
@aneri53 @zmrz_lina nebyt te vostiny tak nas tam snad museli jit sekat hasici. ale nastesti vy dve doma takove dvere od sapel nemate tak muzete byt v klidku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Máme dveře Sapeli, DTD výplň, troje dveře v bytovém domě (2x plné, 1x prosklené), fungují bezvadně 10 let, spokojenost po všech stránkách. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dáváte si ty sapeli se zaoblenou hranou? Mám strach že když nedáme zaoblenou hranu že se začnou časem odlupovat.
Odpovědět
@j.b. my jsme dávali zaoblenou hranu z důvodu malých dětí, ale zatím hrany drží dobře. Zkusil bych určitě poptat další výrobce dveří. Teď jsem jen reklamovali těsnění a to bez problému vyměnili.
Odpovědět
Článek se načítá
Sapeli mám doma, asi 6let, nevím jak se jmenují, ale cena i s obložkami cca 11tis. ks, byl to odstín javor a dnes je to tmavší javor, ale není to strašné. Jediné kdy byl problém, že nám průvan jedny dveře zabouchl a už nešly otevřít.Zřejmě se rozpadl zámek. Ještě, že v místnosti nikdo nebyl, ven by se nedostal. Nakonec přijeli ze sapeli, rozebrali obložky, futra trochu roztáhli a dveře jsou bez újmy. zámek nám dali nový, ale mám dojem, že to je nějaký levný aušus..... Jinak dveře v pohodě, snad až na jejich cenu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@lenam @blanka.k @vesela_hruska @monulkab Zdravím všechny a obnovuji diskusi :-) jste stale se Sapeli spokojeni? Jiz jsem byla pro tyto dvere rozhodnuta, ale dneska jsem byla zas odrazovana z hlediska kvality - pry se kroutí atp a opravit to nelze. Plánujeme CPL laminat a ne vostinu (ted nevim, jak se to jmenuje, ale jedna se o drevotrisku lepenou do takových plastvi.) Diky za kazde info :-)
Odpovědět
Máme sapeli od roku 2008 a jsou OK. Máme CPL olše, ale jestli je to voština či lamino, nevím. V nabídce mám model 1 a vím že jsme doobjednávali nějaký vyztužený spodek dveří z masivu, kvůli zakracování. Dveře slouží v bytě na stávajících zárubních, jen jedny jsme předělávali na otvírání do chodby a tam je obložka na starých futrech. Kroucení dveří se u nás nekoná.
Odpovědět
Profilova fotka
Naši mají už spoustu let, mají na panelákových futrech přidělané jejich obložky...je to moc pěkné...akorát se na jedněch dveřích po cca 9 letech začala odlepovat ta lamino fólie (stejně jako se děje na kuchyňských linkách)...táta prostě přilepil a jede se dál. Mají je minimálně 10 let.
Odpovědět
Profilova fotka
Řekla bych, že kvalita se bude rozhodně odvíjet od ceny resp. cenové hladiny v rámci portfolia...asi bych si připlatila. Příklad: koupili jsme si obyčejné dveře lamino v Baumaxu, do dvou obytných místností a do koupelny a na wc. Výsledek: 4 letá dcera při vztekání v koupelně kopala v sedě do dveří (ano, i to děti dělají :-) ) a z venku se vyštípl kousek dřevotřísky, hned u pantu. Na funkci to nemá vliv, není to ani moc velký kus, tak max. 3x3 cm...ale. V pokojíčku nevím proč, asi také součást nějakého výlevu zlosti jsou dveře prasklé od zámkové vložky (nebo jak se tomu říká) směrem ke "střelce", tzn. k vnější hraně dveří a i na druhou stranu cca 5 cm k průhledné výplni. Pravděpodobně je to jen povrchové, ale :-) Nebála bych se investovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@vesela_hruska Díky za info :-) my plánujeme CPL, takže by se to snad loupat nemělo, nebo doufám.. :-D ale stát se může vše, po deseti letech by mi to asi netrápilo tolik, jako třeba po dvou.. :-D právě doufám, že za ty peníze to chvíli vydrží :-) ale v závěru jsme se cenově třeba dostali lépe než od CAG :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Dveře Sapeli jsem si objednal z důvodu neskutečně drahých masivních dveří. Cenou dřevotřískových jsem se dostal na cca 2/3 ceny masivních z buku. Vědět co bude následovat, připlatil bych si a koupil dub! Požadavek na zálohu 50% předem jsem vzhledem k ceně materiálu bez námitek akceptoval, to byl konec října 2018. Dodávka se v rozporu se sliby prodejce uskutečnila až v únoru 2019, opět chtěli platbu před předem, tj. ještě před dodáním na stavbu. Nyní už vím proč, dvoje dveře z šesti byly vadné z výroby a přes reklamní žvásty o stoleté tradici, české kvalitě apod. mi z Jihlavy poslali zmetky. Následovala reklamace s nulovou reakcí výrobce a do dnešního dne, je 5.4., mám v domě dva prázdné stavební otvory. Jeden jsou bohužel vchodovky! Vedoucí reklamačního odd. je nejspíše dysgrafik, neodpovídající na podněty. Výrobce dle tvrzení dámy z infolinky vůbec nekomunikuje koncovým odběratelem a veškeré problémy si musí řešit kupující prostřednictvím obchodníka. S 30 denní reklamační lhůtou si rovněž u výrobce nelámou hlavu, vědomi si toho, že většina lidí se soudit nebude staví prodejce do velice nepříjemné situace. Obchodníky, kteří prodávají jejich výrobky pak bohužel ignorují naprosto stejně. Nedávná změna vlastníka a expanze firmy do ciziny v žádném případě neznamená zlepšení přístupu k českému zákazníkovi nebo nárůst kvality výrobků. Jde jen a pouze o kšeft. Všechny zde uvedené skutečnosti mohu doložit. Z vlastní zkušenosti - DVEŘE SAPELI NIKDY VÍC! ]-(
Odpovědět
@dundee_praha Kontaktujte znalce v oboru, viz http://datalot.justice.cz/justice/rep..., nechte posoudit a posudek s návrhem na řešení dle posouzených vad požadujte po prodejci. Jinak k Sapeli: je to jako se vším v Čechách. Jakmile to má reklamu a existuje povědomí mezi lidmi, tak se do toho jde, jako by nic jiného neexistovalo. Vždy jsou alternativy, třeba i méně známé, ale v době internetu je má každý jako na dlani.
Odpovědět
@dundee_praha my jsm reklamovali vsechny dvere. Na prvni dobrou nam obchodnik reklamaci zamitl. Rekli jsme, ze s tim nesouhlasime a poslali jeste detailnejsi fotky, najednou otocili a vsechny dvere opravovali. Oprava jim trvala cca 2 mesice. Meli jsme Komfort Elegant CPL.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
K mnou objednaným 6 dveřím od Sapeli mám ještě jednu poznámku. Do dnešního dne 28. 8. 2019 není tato dodávka dokončena a běží již 2 reklamace. Ve fabrice náhodou sešrotovali krycí lištu vrácených/zmrvených posuvných dveří a ztratil se i protikus mnou jinde zakoupeného zámku od posuvných dveří. Zámek, který předtím zadlabali o 4 cm výš, než byly otvory pro kliku a klíč se díky bohu vrátil, i když ne komplet.. Takže do dnes koukám na hliníkový profil s dírami pro kotevní šrouby. Chcete-li také zažít podobné dobrodružství a počkat si na dveře cca rok, pak mohu dveře Sapeli vřele doporučit! S přáním hezkého dne a hodně štěstí na stavbě @dundee_praha
Odpovědět
Máme Sapeli dýhu buk už téměř 20let a pořád vypadají pěkně, celou dobu bez jediného problému. Do nového v budoucnu se Sapeli předběžně taky počítám...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@mitote dobry den, mohu poprosit o informaci, co byo predmetem reklamace a kdy jste cca dvere kupovali? my meli prvni dvere sapeli cca z roku 2010, spokojenost velika. V roce 2018 objednano do RD, tez Elegant Komfort v CPL a jsem hrozne zklamana, dvere vubec zvukove neizoluji jako ty starsi, je vse hrozne slyset 😞
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?