Dvojsklo X trojsklo? Urobí dvojsklo tú istú službu?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme menit okna na dome a nevieme sa rozhodnut, ake skla. Treba ist do 3skiel, ci mi tu istu sluzbu urobia aj 2skla? Dakujem za rady.
Odpovědět
1
2
@soleilll uf... No vypada to jako ze asi jo, ze tam jsou tri. Ale ruku do ohne bych za to nedala, tezko rict, takhle podle fotky. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
bratranec ma na dome dvojskla a jeho tata daval nedavno trojskla. kdyz to obeslo termokamerou, tak u trojskel obrovsky rozdil, my jdeme jednoznńacne do trojskel
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Na projektu máme na jižní stranu větší prosklené plochy, počítám s tím, že v přechodných obdobích nám sluníčko interier trochu vyhřeje. Od velkých dodavatelů mám na tuto stranu doporučeno trojsklo s fólií, která údajně zabrání úniku tepla směrem ven a naopak většími solárnímu zisku při prostupu dovnitř. Jiný dodavatel tvrdí, že je to blbost, že je ideální dát dvojskla. Co Vy na to?
Odpovědět
@kota01 Jiný dodavetel, si myslím, že nemá pravdu. Obecně trojskla jsou velmi dobrým izolantem oproti dvojsklům. Ale asi bych tam už nedávala tu folii. Nebo spíš záleží, co od těch trojskel čekáte. My je máme hlavně kvůli únikům tepla, teď na podzim, i když už není sluníčko tak ostré nám i přes trojskla místnosti pěkně vyhřeje a v létě, aby nám tady nežhnulo máme stažené žaluzie. Takže u nás by folie měla opodstatnění jen v případě úniku tepla, ale na podzim už by nám asi tak dobře nesloužila, jelikož my naopak chceme, aby nám tady svítilo. Takže každopádně bych dala trojskla a s tou folií to záleží čistě na vás, možná rozhodně taky částka, kterou za to chtějí...
Odpovědět
@kota01 Je třeba dodat další informace...aby se dalo určit, zda se investice do trojskel vyplatí, je třeba vědět, zda je dům zateplen, z čeho je postaven a taky jaký je zdroj vytápění. Jinak správnou odpověď nemůžeš dostat...
Odpovědět
@flakac Nám třeba firma nabídla trojskla za cenu dvojskel. S nadšením jsme do toho šli, bez ohledu na to, jak budeme mít dům zaizolovaný nebo jaký druh vytápění budeme mít. V tomto případě si myslím, že nebylo co řešit. ;-)
Odpovědět
řešila bych v první řadě únik tepla ven a na to jednoznačně trojskla.. většina firem je dnes dává za cenu dvojskla.. co se týče solárních zisků a propustnosti světla, jsou dvojskla o něco lepší, otázka je, zda neunikne více energie, než se sluncem získá... je třeba sledovat ukazatele, taky není trojsklo jako trojsklo.. Uw (součinitel prostupu tepla celého okna) bych dnes nedávala vyšší než 0,8 , g (celková energetická propustnost) by měla být 50% a více.. Pokud nemáte pasiv, který se solárními zisky přímo počítá, na folie bych se vyprdla.. nechte si to nacenit...
Odpovědět
@kota01 ještě dodám, že je třeba dát také pozor na způsob montáže, aby byly použité pásky a uchycení na kotvy.. teplé distanční rámečky.. tady mají srovnání .. http://www.slavona.cz/tema-mesice/vli...
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar Ok, jde mi taky o min.tepelné úniky, jen jsem byl strašen, že přes to trojsklo se to prý do interiéru nedostane. Takže kravina? @flakac Jedná se o dřevostavbu, bude zatepleno min 10cm EPS, nebo nějakým ekvivalentem. Vytápění asi PK, podlahovka a krb s výměníkem. @kamilape Díky za info, správnou montáž si také rád pohlídám. Naše dřevostavba v základu spadá do Bčka, dle energo štítku, tudíž je nízkoenergetická.
Odpovědět
@kota01 Z toho, co píšeš, vyvozuji, že by asi nebylo marné skutečně pořídit trojskla. Použití folií nedokážu posoudit, ale pokud chces vytápět dům PK, pak bych se na minimalizování ztrát zaměřil a trojskla pak budou dost znát.
Odpovědět
@kota01 Tak tepelné úniky budou jednoznačně menší skrz trojskla, pokud se bavíme čistě jenom o těch sklech a ne celkovém zateplení domu. Pokud chápu dobře, že myslíš, že teplo ze slunečních paprsků se do interiéru nedostane? To taky tak není úplně pravda... Naši mají nadstandartně zateplený dům s několika obrovskými prosklenými okny s trojskly směrem na jih a teď v tomto přechodném období, taky díky tomu, že je krásný podzim a dostatek slunečního svitu mají v domě po takovémto slunečném dni nějakých 24st., bez toho aniž by topili. Takže zkušenost takováto... ;-) Určitě bych se těch trojskel, co se týče prostupu tepla tam i zpět, nebála.
Odpovědět
tak to vypadá, že je to sklo dobře omyté ... :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my jsme si připlatili a na jižní stranu domečku jsme nechali dát trojskla s nějakou folií, která má propouštět teplo do domečku, změřit to neumím, ale když svítí sluníčko, domeček nám to pěkně prohřeje
Odpovědět
@l_baruska ale to propouští teplo i v létě, že.. pak jedině venkovní rolety nebo žaluzie...
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilape jistě, něco za něco
Odpovědět
@l_baruska a není ta folie náhodou jako ochrana před UV a tedy spíš funguje jako klimatizace a tudíž chladí v létě? Takovou folii máme i mi. funguje to tak na 5 let.
Odpovědět
Profilova fotka
@clavdia to myslím, že ne, ale zkusím to zjistit
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska @clavdia @alcar @kamilape @flakac Tady jsem něco vyštrachal o folii,resp.tomu spec.sklu... Včera jsem to konzultoval s projektantem,který je i energ.auditor a pro solární zisk je dobré oboje, proti ztrátám tepla jednoznačně trojskla. Takže já bych do dvojskel nešel, toho sluníčka zvláště v zimě moc není a tam je třeba izolovat... http://www.okna.eu/dotaz-solarni-zisk... http://www.okna.eu/dotaz-trojskla-se-...
Odpovědět
tak to jo a u nás té zimy je více než tepla... ]-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@kota01 ahoj, jaké nakonec máte ty skla? mě firma trojskla nedoporučuje - prý s ohledem na vyšší váhu křídla (taky budeme mít zateplenou uzavřenou dřevostavbu)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?