Dvoukřídlé okno se středovým sloupkem nebo bez?

Výhody/nevýhody? Kromě toho, že se sloupkem jdou otevírat obě křídla na ventilaci. Díky.
Odpovědět
Asi nerozumim - jako otvirave jen 1x kridlo vs. otviraci obe? My mame asi 6 oken v dome delanych jako kombinace otvirave casti a fixu. Fix vypada lip a je levnejsi, otviravou cast mam kvuli myti a ventilaci.
Odpovědět
@bayt Vysvětlím... Bylo nám řečeno, že se dělá buď dvoukřídlé okno se středovým sloupkem. Tj. když otevřete obě křídla, sloupek je vidět, je součástí rámu. Nebo se dělá dvoukřídlé okno bez sloupku. Tj. po otevření obou křídel je volný prostor. Středový sloupek není součástí rámu, ale součástí jednoho křídla. Vaše varianta je také možnost. Díky za radu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt myslím, že myslí prostě otvíravé obě části s tím, že když se obě otevřou, uprostřed otvoru zůstane sloupek. @dream4 máme bez sloupku a ani mě nenapadlo o tom uvažovat jinak, ale možná je to tím, že máme docela úzká okna (125cm), tak by tam sloupek ubral ještě dost prostoru, tudíž i dost světla.
Odpovědět
@ptjj U nás se jedná o okna o rozměrech cca 160 cm a 180 cm.
Odpovědět
@dream4 nevyhoda stuplu (bez sloupku) je ze nemuzete otevrit nezavisle jedno a druhe. Mate jednu klicku (muzete si rict zda na levem nebo pravem) a po otevreni tohoto mate z boku packu (podobne jako dvou kridle dvere) na otevreni druheho okna se stuplem. Na ventilacku muzete dat pouze tu cast kde mate klicku. Vyhoda je se nemate sloupek a muzete pripadne neco stehovat skrze okna nebo tak… nevyhoda je cena, nemoznost nezavisle otevrit jedno nebo druhe okno a moznost dat na ventilacku pouze jedno…
Odpovědět
My máme v ložnici bez sloupku a v pokojiku se sloupkem. To bez sloupku je pro me asi lepší, ale doted jsem nad tím nepřemýšlel. Výhoda bude ta, že mohu otevřít okno (bez sloupku) a mám jeden velký prostor, napr na vyvetrani deky/periny. U okna se sloupkem mi zavazi sloupek. A taky bez sloupku je o jednu část, co se musí umyvat, méně.
Odpovědět
My máme dvoumetrová okna a také nám nabízeli variantu se sloupkem. Víc se nám ale líbila varianta bez sloupku a ani u těch dvou metrů to prý není problém. Nám přišlo lepší mít po otevření volný celý prostor okna, i když stěhování okny nebylo v plánu. Bydlíme už skoro rok a na to, že to vlastně mohlo být jinak jsem si vzpomněla až u téhle diskuze. Sloupek mi nijak nechybí, stejně bych větrala tou částí okna, která je víc po ruce (a to by byla ta, kde teď máme kliku).
Odpovědět
Máme se sloupkem a nevadí mi to. Francouzské máme bez sloupku.
Odpovědět
No říkají oknaři když je okno širší je lepší sloupek když není musí se často štelovat
Odpovědět
@jirkajn jj, stejný důvod řekli i nám a my s tím neměli problém.
Odpovědět
@dream4 máme obě varianty. My to neřešili, zjistili jsme to až když byla namontována. 😉 Otvíráme jen jedno křídlo ,v druhé půlce mám kytky a dekorace 🙂 U těch bez sloupku mi vadí právě ta páčka a západka .Hlavně tedy u francouzkých , tam to štelujeme často.
Odpovědět
No taky mame okna bez sloupku a se sloupkem a napadl me jeste jeden poznatek, pokud date site do oken bez sloupku, tak se z okna uz nepodivate, takove to otevreni okna po ranu opreni si loktu o parapet a rozhlednuti se po venku, kdezto u oken se sloupkem muzete mit v jednom okne sitku a druhe volne bez sitky, ktere se da stale otevrit a da se z nej vykouknout 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Máme obě varianty a raději bych měl všude sloupek. Výhody jak bylo řešeno výše. Můžete otevírat okna nezávisle, lepší montáž sítí proti hmyzu.
Odpovědět
Profilova fotka
@dream4 Máme oboje řešení 4 okna 1250x 1600 mm a jeden rozměr v kuchyni je 1250x1500 mm ty všechny jsou se sloupkem pouze jediné balkonové okno o rozměru 2250x2000 mm je bez sloupku v obýváku kde jsme ho volili z důvodu stěhování větších věci a také kvůli světlu. Vedle jsou klasické balkonové dveře s nízkým AL prahem. Viz album "hrubá stavba" Zbylé okna jsou jen výklopná. A jeden fix v kuchyni. U oken se sloupkem je tedy pohodlnější otvírání pomoci kliky než u ona bez kde je ta skrytá páčka, to je takové debilní, tím že okna jsou montována rok a nebyly ještě se řízeny tím že stále stavíme tak kolikrát ta páčka ne odskočí ale to je jen věc seřízení jinak to funguje normálně. A co vidím u tak velkého okna jako nevýhodou je to tím že to jsou trojskla tak je prostě vidět pro hnutí rámu takže uprostřed je malá mezera a nahoře a dole je větší, u okna se sloupkem by se to ztratilo, jenže tohle bude problém váhy skel a to že ram je plast, i když jsou výztuže v rámu. Ale osobně designově se mi víc líbí se sloupkem.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?