HS portál 6 metrů, manipulace

Dobrý den, ráda bych se zeptala těch, kteří mají velmi široké zdvižně posuvné dveře, jak se jim s nimi manipuluje. Resp. jestli to není vopruz jako běžný výlet tam a zpět z terasy do domu?
Odpovědět
1
2
Máme HS portal v hliniku 4,20. Cena 110.000,- . Manipulace super a kdybych stavěl znovu, zase bych ho volil.vypadá to mnohem lépe než francouzské dveře.Nechtěli jsme aby jejich otevírání nám zavazelo do prostoru obýváku.Ano drahá záležitost ale super...my to máme na třetiny....2/3 fix a 1/3 zasouvaci
Odpovědět
Profilova fotka
A už jsi zjišťovala jak velikou otevírací část ti ještě vyrobí? Jdou i 3m? My máme jen malé (celý otvor 2,4m), dřevěné a je na to prostě potřeba použít sílu, ale dávají to i děti.
Odpovědět
@tulda27 Jde až 3.5m 🙂
Odpovědět
Máme 6m, rozdělené na 4 části. Manipulace je OK a neměnil bych. Švagrová má 4m a má části 2 a ten půl metr navíc tam jde hodně cítit.
Odpovědět
@davex aha, to nerada slyším...u nás by to byly cca 3 metry posun
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu ti někde poslat video jak otevírám ten náš "kousek" 😁
Odpovědět
@sviva rada se podivam 😄 jak mate velky?
Odpovědět
@sviva Jasne, vzdyt uz vim 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt točila jsem to nedávno kamarádce, zkusím to hodit na youtube a poslat odkaz, ale dostanu se k tomu asi až večer
Odpovědět
@bayt No kamarád, co mi okno dělal, mi to prostě řekl, jak to je. Ono ani ty 2 metry nejsou nějaká extra váha, v pohodě se to dá a myslím si, že takové portály jsou běžné. Jede to po kolejnici, jen tam je potřeba trochu větší síly to rozjet a pokud to je potřeba tak i brzdit.
Odpovědět
@sviva díky moc 🙂
Odpovědět
@davex @davex myslím, že na to brždění dělají nějaký mechanismus
Odpovědět
Článek se načítá
@bayt U takových velkých se tomu nedivím. Nedobrždění by mohlo mít při té hmotnosti fatální následky.
Odpovědět
Profilova fotka
Možná záleží i na materiálu. My mě dřevěný, 3,75 m, otevírá se půlka. A je to tak asi maximum, vetsi otvírací část už bych nechtěla právě kvůli té tíze křídla.
Odpovědět
@ptjj A to je jen posun, nebo jsou zdvizné?
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt je to HS portál... nevím, co se myslí tím zdvižným, při otevření kliky se celé křídlo lehce nadzvedne, takže zřejmě ano.... čistý posun se asi ani nedělá, nebo ano?
Odpovědět
Ja mám pocit že si tady někdo plete HS portál a PKS... HS portal je odsouvaci bez odskoku v jedné rovině a PKS jsou s odskokem, kdy pak zajedou...tyto poslední jmenované máme taky (mimo tedy i HS portal) ale jen kvůli místu v ložnici.A máme je na plynové vzpery ( něco jako jsou u kufru auta).To je novější model.Dříve byly bez toho a člověk to musel vytrhavat k sobě a pak zase s tim mlátit a trpěla tím horní celá špaleta.Sousedka doteď nadává.Při zasunuti dveří zpět si tyto vzpěry s mou minimální pomocí dotáhnou dveře do uzamkytelne polohy a nemusim s nimi tak mlátit.Bez těchto plynovych vzper bych je nechtěl ani zadarmo.A rozdíl 5000,- od původního modelu.Jinak nám u HS portalu 4,20 řekli proč to nechceme jen na dvě části.No protože jsme nechtěli 🙂 jednak na půl je to váha jak hrom a neni to ani tak hezké při této délce.Aspoň pro nás tedy 🙂 A šoupnout s tím soupne i děcko.A u dospěláka je to o zvyku a citu.
Odpovědět
Toto jsou ty s těmi vzperami.PKS dveře https://www.pksokna.cz/plastove-posuv...
Odpovědět
@martas85 No o to mi jde - jestli ta váha u té délky je tak znát resp. jak moc...Jedná se o hliník.
Odpovědět
@martas85 Zdvižný je HS proto, že jinak by člověk těžko odtlačil třeba 500kg skla ne?
Odpovědět
@bayt jako všichni nám nabízeli na půlky...a asi to není problém.Ono to krásně jezdí.Prstem to odtlaci dospělák a pak už to jede.Ale stáli jsme si za tím že to dáme na třikrát.
Odpovědět
@bayt přesnou definici toho neznám, každopádně nám to montovali 3 chlapici nijak zvlášť svalnati.A náš HS o 4,2m byl okolo 300 kg.Ono se dává jen samotná konatrukce a pak až je to usazene tak skla.
Odpovědět
@martas85 Aha, to mě zrovna zajímá. S tím odtlačením pohým prstem jsem to četla taky, zatím jsme neměli možnost to zkusit v showroomu. Ale jak to je praktické tím vylézat ven? Když chci rychle vyjít a pak zase zavřít. To člověk pokaždé čeká, až mu odplachtí dva metry skla a pak zase čeká, až doplachtí zpátky?
Odpovědět
Noo vzhledem k parametrům to tak bude i když to dáte na dva nebo na tři díly.Ale to jako na to nečekate deset vteřin.Záleží jak moc si to odtlacite...Odtlacit a za sebou zase zavřít.Zvenku je musle
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt jděte si to zkusit do show roomu, i s menším oknem budete mít představu. My si to tedy zkusili, ale tedy já to jedním prstem neroztlačím. Ale hliník bude trochu lehčí ale zase 2x tolik skla tak to bude podobné, schválně kouknu co to křídlo váží.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt takže naše dřevo, trojsklo půlka o hrubém rozměru 120x240 cm váží cca 120 kg, po roztlačení dobrý, ale jako že bych to lehce odfoukla tak to zas ne, na začátku je síla potřeba. Pak už to jede. Velikou výhodu vidím i v tom, že jde kdekoliv "po cestě" zafixovat, to je moc prima. Jinak máme i klasické francouzské okno a to jde otvírat co se síly týče vlastně lehčeji. To jen tak pro představu té síly. A samozřejmě nejhorší je pks to je za mě fakt nejhorší. Radši jsem druhé stěhovací okno nechala klasické než pks...
Odpovědět
@bayt Vůbec se toho nebojte. Manipulace je skvělá, trochu síly to chce, ale zvládnou to v pohodě i děti. Proti PKS je to mnohem pohodlnější a hezčí. U PKS mám pocit, že to pokaždé na mě snad spadne :-D Máme docela čerstvě namontovaný hliník 4,5 m dělený na 3 díly.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
@jenye Dobrý den, koukám, že máte přesně jako my prostřední díl otvírací, chci se zeptat jak máte vyřešené otvírání zvenku? Jdu na terasu, zasunu a když chci zpět musím hmatat na sklo, mušli mi tam odmítli dít z bezpečnostních důvodů, že bymohli zajet prsty dovnitř.. Moc děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
My mame dva HS portaly 2x3m, kazdy rozdelen na 2 dily, tedy otevirame vzdy 1,5m a otevirani chce trochu sily, syn 3,5roku to odsune s mensimi problemy, ale odsune. Zavirani mame u jednoho z portalu reseno uzamykatelnym zamkem, ktery je stejny jako ve vstupnich dverich. Jedina nevyhoda je, ze se musi vzdy klic vytahnout, aby nekolidoval s klikou.
Odpovědět
@malinka_02 z duvodu skripnuti prstů budu mít zpomalovače a dorazy, to by mělo tento problém vyřešit. Nikdy mušle nezajede k rámu.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?