Jak připravit podklad pod vnitřní parapet?

Ahoj, jak připravit podklad pro vnitřní parapet, viz foto. Dále by mě zajímalo, jakou barvu jste použili v případě antracitoveho rámu okna. :-)
Odpovědět
To jste měli řešit před omítkami, je tam potřeba dobetonávka tak 5cm
Odpovědět
Mel jsem to také tak,ale chybělo mi asi 12mm,tak jsme nalepili sadrokarton.Je mnohem snazší to řešit před omitkami.
Odpovědět
@max15 @iveta_89 ono to je celé zvednute tim rohovym profilem, co tam dali omitkari. Takže ta cihla je minimálně centimetr pod tím profilem
Odpovědět
Smím se zeptat jaký máte pod oknem parapetní profil ? Výplně jsou trojskla ?
Odpovědět
extrudovaný polystyren k zamezení tepelného mostu a ano, mělo to být před omítkama
Odpovědět
@kuba262 No, tak až budu stavět příští dům, tak už budu vědět. Naštěstí omitka je sadrova, tak to ve finále nebude vidět. Nicméně opět zbytečná práce navíc. Takže říkáte třeba dvojku extrudak prilepit na pěnu a až na to parapet?
Odpovědět
My jsme k antracit oknům dali antracit parapet, nějak se nám nic jiného nelíbilo.
Odpovědět
Z toho si nic nedělej. My parapety ještě nemáme a už máme vymalováno. Zednik poradil že parapety až pak a že uuuuplne v pohodě. No věřili jsme. Teď nevím jak nejlépe vyřešit :-D jinak budeme taky dávat antracit
Odpovědět
@voky115 Jo můžete to pořešit kvalitním XPS, nebo dozdít tenkým porobetonem. Hlavně bych pak doporučil ošetřit tepelný most přes podkladový profil. Zvenku i zevnitř. Záleží co vám tam dali. Spousta stavitelů honí desetiny součinitele prostupu tepla rámu, do toho trojskla a pod okno si nechá namontovat jednoduchý jednokomorový parapetní profil z recyklátu. Na termokameře to pak svítí jak neonová reklama. :-)
Odpovědět
@petzold je to Space 8 od Pramosu, trojskla. Jak z venku, tak zevnitř jsou pásky soudal
Odpovědět
@voky115 Druhý barák je vždycky lepší. přesně - přilepit pořádně na pěnu a na to parapet. Parapet toho dost schová, nemějte strach
Odpovědět
Máme stejný "problém". Do výšky usazení parapetu chybí 22 mm. Chtěl jsem nejprve udělat dozdivku z betonu a na to přilepit parapet na pěnu. O XPS jsem taky přemýšlel, ale šel by z přední strany vidět. Musel bych nahodit kousek omítky před polyš a možná i na něj, abych se dorovnal do výšky určené k usazení parapetu. Jaké řešení je podle Vás vhodněší?
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Ahoj. Podařilo se někomu vyřešit jinak než dolepit xps nebo ytong a pretahnout omitkou? Asi ne co..
Odpovědět
@kuba262 Ta pěna během roku dvou pěkně degraduje a parapet o pár mm klesne. Dnes bych to řešil tak, aby parapet seděl na pevné ploše a klidně bych to dobetonoval. Tepelný most nehrozí, ale s tepelnou izolací je třeba si pohrát z exteriérové strany. @neonkarybka Pokud vám jde o to, že by bylo doomítnutí vidět, tak si nechte udělat na míru dřevěný parapet s větším přesahem, tj. ta pohledová strana/hrana do interiéru bude silnější a schová převisem to dozdění. Třeba se vám to bude i líbit víc.
Odpovědět
Ten cca centimetr jsem dorovnal termo maltou, hlavne abych to celé uzavřel a parapet přilepil pěnou, samo nizkoexpanzni . Drží to jak ďábel :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@voky115 Jak jste spokojený s okny od pramosu?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@voky115 Zdravím, Jak jste to ukončil? Sitoval jste nějak nebo jen prestukoval? Díky
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?