Jaké jsou možnosti stínění pro HS portál?

Poradíte prosím, jaké jsou možnosti stínění HS portálu, pokud nemáme venkovní žaluzie? Díky
Odpovědět
To mě také zajímá, zrovna řešíme stejnou věc. HS portal 4 metry, já jsem pro závěs, přítel chce vertikální žaluzie.
Odpovědět
Budeme davat blackout zavesy :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak si tam ty venkovní žaluzie dodelejte? Sice tam bude trošku plech nahoře, ale je to nejlepší stínění a večer nic není ven vidět. V létě super proti teplum
Odpovědět
@saja19 Budete je dávat na kolejnici nebo na tyč? O blackout závěsech jsem vůbec nevěděla, asi do toho taky půjdeme. Děkuji za tip :-)
Odpovědět
Na klasickou garnyz. Mame je i ted v byte a jsme s nima spokojeny, i pres den udelaji peknou tmu a v lete stini slunicku. Pocitam s tim, ze v lete budeme HSkem hodne chodit na terasu a zahradu, takze zaves muze byt zatazeny, aby do mistnosti nesvitilo a pri pruchodu si ho jen odhrnu a vratim :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Dobry den, mohu se zeptat jak jste resili zavesy k hs portalu? Myslim rozdeleni zavesu. My mame portal na dve okna, jedno je posuvne. Celkem to ma na sirku 3 metry. Nevim, jak vhodne rozdelit zaves, aby to bylo esteticke ale i prakticke, kdyz budu z te jedne strany neustale odhrnovat zaves pro prochazeni na terasu. Dekuji za pripadne tipy.
Odpovědět
@walckiers Otázka jde jenom o stínění nebo i ochranu před přehříváním?
Odpovědět
Jde jen o stínění.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@papajisek můžu se zeptat, jak jste vyřešili? my máme podobný problém teď, délka 4 m a taky řeším... dík
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Rád bych se přidal k dotazu k zastínění HS portálu. Jak se Vám tedy osvědčily různé varianty zastínění proti přehřívání domácnosti? Mám HS portál 5m, kam slunko svítí téměř celý den.
Odpovědět
@miloslav_dluzik fyzika, kterou nijak neokecáme, určuje, že základ je, aby teplo zůstalo před okny. Já osobně bych to řešil zcela jistě venkovními žaluzkami. Určitě na tu šířku rozdělené napůl, bude to i praktičtější. Zevnitř už je možné dát klidně záclony nebo závěsy. Dle libosti. Ale žádný vnitřní prvek nezamezí přehřívání - kromě klimatizace. 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?