"Kastlíky" na venkovní žaluzie

Prosím o radu...jaké nejjednodušší řešení použít pro skrytí kastlíků na žaluzie? Original Ytong nechceme ani purenitové boxy. Váháme nad překrytím plechové schránky od dodavatele žaluzíí a překrýt ji XPS polystyrenem nebo vytvořit box cetris deskou a přes ní XPS. Na fotce aktuální stav na stavbě - prostor pro kastlík 20cm, nad ním izolován věnec 2*3cm polystyren, který lze lehce sundat (prostor pro připevnění cetris desky, zbytek vyplit XPS). Díky za názory, rady a připomínky.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím já jsem naohýbal Alu plech a na něj jsem nalepil XPS a paráda za pár kaček
Odpovědět
@ambrozek Díky za info, nemáte prosím nějaké foto? Jak se to montovalo? Jak jste na to pridelal XPSko? Diky
Odpovědět
Hlavne ten preklad at mate odizolovany a nemate tam tepelny most. Ja to izoloval 8mickou PIRkem, 14cm kastlik a na to zbytek xps. Vypada to pak nasledovne: Cihla, pir, uckovy drzak zaluzie, kryci plech, xps, lepidlo perlinka, omitka. Pirko je pak pretazene do lepidla a perlinky a omitky.
Odpovědět
Upřímně si myslím, že 2-3cm polystyrenu, a je jedno jakého, vám ten teplný most neschová. U nás projektant spočítal u 450ky dát za kastlík 8 cm PUR desky a ani to nebylo úplně ideální.
Odpovědět
Anebo nechat udělat boxy v barvě oken a přiznat je?
Odpovědět
@petrikcz1 Preklad je vylit z U profilu 25cm , kde se odřízne těch 5cm čelní stěny u profilu a nahradí se buď pirem nebo KOOLTHERM K5 , nevím přesně co je lepší a dostupnější... 8cm se na ten překlad vejde...
Odpovědět
@petrikcz1 Prosím nemáte foto toho kasliku jaký jste tam měl nebo dával? Diky Kamarad dělal žaluzie Lomax a dělají tenhle hlinikovy kryt, na který se pak připevní XPSko (viz foto) a vytvoří se tím skryty kaslik
Odpovědět
@viados to se mi úplně nechce, Ikdyž je to úplně nejjednodušší řešení no 😬
Odpovědět
@netmaster 2x3cm EPS jsem myslel ze je nad tím prostorem(věnec)....kde jedna 3cm deska odpadne a dá se tam dat cetris deska, která by mohla vytvořit kastlik, ale nevím zda je to ideální řešení...
Odpovědět
@jaksestavisen Dnes už bych přiznával. Izolace a ten plech jsou dva různé materiály, takže to pracuje a v rozích praská, navíc pokud to přiznáte, můžete si pod boxem doplnit silnější izolaci a žaluzie posunout ještě více ven než v případě skrytí po omítku.
Odpovědět
@lukoid Ikdyž se to 3x preperlinkuje a ještě omítka By to měla podržet ne? Nebo místo plechu dát cetris desku a na to XPS? Rad bych ty skryté žaluzie no 😬
Odpovědět
@jaksestavisen Myslel jsem izolaci za kastlíkem, tam jsme my dávali Kooltherm K5 (dostupný je, ale cena je hrozná). Trochu podobná situace je i pod věncem, tedy na vrchu kastlíku. Já bych dal místo plechu raději cetris, není o tolik jiný než okolní materiál, narozdíl od plechu. Ale všechny rozhodnutí jsou stejně hlavně poplatné finálním prostoru pro žaluzie.
Odpovědět
Článek se načítá
Co nejvíc izolace dat pod kastlik, ne na kastlik. Kastlik zabere většinou 14cm, takže vám zbývá cca 5cm izolantu, nejlepší v tomto případě je xps. Jestli zvládnete sám, tak vyrobte kastliky z cetris desky. Další možnost je z osb desky a napřít penetraci. Od firmy je nejlevnější řešení plechový kastlik.
Odpovědět
@netmaster chápu, izolaci za kaslikem a nad kaslikem, na obě strany chci nalepit ten Kooltherm K5 nebo PIR , nevím co je nejlepší no... Ano vše záleží na prostoru žaluzie, který tam je 25cm, s čím se dá pracovat. Jen nevím jak pridelat tu cetris desku, aby se nekroutila a vytvořila kastlik...
Odpovědět
@dumdumd ano pod kastlik a nad kaslik ( věnec ) . Sám to nejspíš nedokážu, ale kamarad snad ano. Jen nevím jak přesně to udělat a za co to chytit, aby se to neprohybalo a drželo to...
Odpovědět
@jaksestavisen certis deska by se kroutit neměla. Jen si ještě zjistěte, jestli je PIR deska nejlepší. Nám bylo řečeno, ze je meka a na toto není tak vhodná. Bylo nám doporučeno XPS.
Odpovědět
Trochu se vetru, budem stavet z 300 cihlovzduch + 150 eps. V projektu mame kastliky Vario Uni od porothermu - sli by jste do nich nebo je lepsi to vychat a poresit jinak?
Odpovědět
@dumdumd neměla, ještě bych ji dal do hliníkového U profilu, aby byla jistota... XPS deska na přeřazení cetris desky je lepší. Myslím ZA kaslik dat Kooltherm K5 to je asi nejlepší volba, sice dražší, ale má nejlepší tepelné vlastnosti...
Odpovědět
@kubasf kastliky vario Uni jsou fajn, ale už uvidíte cenu jednoho, budete asi řešit taky něco jiného... pokud tedy nemáte veliký rozpočet 😬
Odpovědět
@jaksestavisen nooo jako cenu uz jsem videl, zredukoval jsem pocet asi bych je dal jen do spodniho patra do obyvaku s kuchyni - no stejne cena cca 30tis. Zase nekdo mi rika at dam klasicke preklady a zaluzii Z70 kterou do toho zateplovaku schovam....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@petrikcz1 nemáte nějaké foto, těch kasliku jak jste dělal? Jsem ve fázi, kde bych ho měl vyrobit...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?