Okna na novostavbu, jaká máte? Od jakého výrobce?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny! Začínáme řešit okna do domečku, ale nějak se v nich nemůžu zorientovat. Jaká okna máte na novostavbách vy? A od jakého výrobce? Našla jsem tu nějaké diskuze, ale ty jsou pár let staré........ Za odpovědi moc děkuji ;-)
Odpovědět
Firma internorm,drevohlinik,trojsklo pro pasivni dum :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Nám dělala firma Okna.eu a veliká spokojenost ve všech směrech.
Odpovědět
Profilova fotka
Okná eu a doporučuji Máme hlinikove posuvné a jsem moc spokojena. Montáž proběhla bez problémů a okna jsou nezničená
Odpovědět
Taky máme okna od Inoutiku, ty Prestige, http://www.inoutic.cz/okenni-profily-... . Líbí se mi, že jsou z recyklovaného PVC, tudíž ekologické. Uvažuji, že bych si je najal ještě na úpravu terasy, kterou máme s manželkou příští rok v plánu dělat. Ale zatím je vše ve fázi příprav.. :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Velmi by mě teda zajímalo, proč se tu některé příspěvky mažou údajně pro reklamu a jiné, kde se dává i odkaz, tady zůstávají… Ať tu zůstanou všechny příspěvky, když nic, tak aspoň budeme vědět, jaké firmy okna dělají. Já teď třeba vybírám a jsem vděčná za každou radu...
Odpovědět
Profilova fotka
máme okna od Okna Jánošík - jsou jednoduše geniální ;-) máme dvojskla
Odpovědět
Máme objednané okna od PFT , plast trojsklo Slyšela jsem na ne samou chválu , tak jsem zvedava :)
Odpovědět
Tak jsem dnes odpoledne objednal Pramos. Doufám, že budou prima :)
Odpovědět
Mame trojskla REHAU-GENEO a su paradne.
Odpovědět
Taky jsme dali Rehau Geneo
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
@veru92 Ahoj, jak jste spokojeni s okny od Slovaktualu? Děkuji moc. 😀
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
@lucca13 dobrý den, uvažujeme o PFT. Jste spokojeni? 🙂
Odpovědět
Zkuste poptat Pramos. Maji skvele cisla prostupu tepla. A cenove jsou na tom dobre.
Odpovědět
@leontynkar dobrý den, ano velice 🙂 Loni objednali okna od pft i rodiče a jsou také spokojeni.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme okna Bachl a jsme spokojeni. Ale zatím jen s vizuální stránkou, zatím nebydlíme 🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@vetor3x přesně tak u pramosu vyhrály parametry prostupu tepla celým rámem, oproti vekre a Mackovi jsou na tom při stejně ceně nejlépe. Takže my jdeme do Pramosu.
Odpovědět
@jarin1 a to máte ty HORIZONT PS SPACE 8? díky Budu u nich taky dávat poptávku. Vekra mi udělala nejdražší nabídku a Macek hned po nich,
Odpovědět
Profilova fotka
@aludanewra Ano přesně tak budeme mít HORIZONT PS SPACE 8 od Pramos . Poptávky oken cca dva měsíce zpět: Vekra okna, typ Komfort evo,6 komor,izolační trojsklo,kování Vekra resisit+,prostup tepla celým oknem Uw-0,71W/m2K ,stavební hloubka 82 mm,žaluzie,sítě proti hmyzu,Plastové vchodové dveře. cena 147 tisíc. kč Okna Macek, typ Knipping 88 MD, 7komor,izolační trojsklo ,kování Maco multi matic, prostup tepla celým oknem Uw-0,85W/m2K , stavební hloubka 88 mm,žaluzie, sítě proti hmyzu,Plastové vchodové dveře. cena 151 tisíc. kč Okna Pramos ,typ HORIZONT PS SPACE 8, 8 komor,izolační trojsklo,kování Winkhaus Activpilot, prostup tepla celým rámem Uw-0,57W/m2K, stavební hloubka 92 mm,žaluzie,sítě proti hmyzu,Plastové vchodové dveře. cena 149 tisíc. Podotýkám že jsme u všech firem poptávali to top co mají a výsledné hodnoty sou výše popsané. Vybíral jsem podle prostupu tepla celým rámem což Pramos má nejnižší. A navíc je to česká firma i když vekra snad také jen Macek má německy profil. Oken máme 8ks,Balkonové dveře šíře 1000 mm 1ks, Balkonové dveře šíře 2000 mm 1 ks, Vchodové dveře se světlíkem vstup 900 mm celková šíře 1400 mm. S tou cenou je možné že zdražily jinak si to nedovedu představit. Tak snad jsem ti pomohl při výběru. Jinak doporučení mám od kamaráda. 😉 Ať se daří při rozhodování.Ale musím říct že Pramos byly velice rychlí s nabídkou 😄 v neděli jsem odeslal nabídku a v pondělí ráno hned volala paní, takže za mě opravdu super .Teď už se jen ukáže jací jsou při realizaci zakázky což bude tak příští rok možná letos na podzim, ale dle recenzí v pohodě.
Odpovědět
@jarin1 díky, já čekám na nabídku od března 😄 teď už to trochu hoří, tak sem jim psala na jiný kontakt..
Odpovědět
Profilova fotka
@aludanewra Ono záleží která pobočka my jsme poptávali v Mladé Boleslavi.
Odpovědět
@jarin1 já Havl.Brod, zatím nereagují ani na ten hlavní email co mají na stránkách, víc už se namáhat nebudu, nepůsobí to na mě uplně dobře 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@lenca.kuc Internorm plasthliník a spokojenost 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@aludanewra To je divné, navíc je to od doby kdy nastala situace s koronou. Což my jsme měli mít schůzku v tu dobu tak jsem pak paní volal ze to odkládám ale se pak ozvu, tak myslím ze paní se ozvala sama že situace už je uklidněná tak jsme to pak řešili dal. Tak možná bych zkusil kontaktovat znova a rovnou zavolat na pobočku že jsi v březnu poptávala. Třeba se jim to ztratilo.Jinak pobočku v MB musím chválit z naši strany fakt pohoda je to prostě o lidech. Ale teď jsem Koukal na stránky pramos a mají psáno ze aktuálně hledají nové prostory pro obchodní kancelář v Hav. Brodě. Proto bych kontaktoval přímo vedení zdali už v té době se pobočka nerušila.
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 Jenom reaguji na zmíněné Uw. Nějak se mi to nezdálo a tak jsem si přečetl, že Uf mají 0,9 a těch 0,57 dosahují s dvojitou heat mirror (viděl jsem ve skutečnosti a nechtěl bych ji ani zadarmo). Reálně to vidím s trojsklem tak na Uw 0,8, ale samozřejmě závisí na montáži - toto je při předsazené.
Odpovědět
@radim2015 Díky za upozornění. Koukám na to a s trojsklem (Ug = 0,6) to opravdu nemůže vyjít... Proč bys nechtěl tu heat mirror vrstvu?
Odpovědět
Profilova fotka
My máme okna od MA-CONSTRUCT, firma je od nás cca 10 km, takže to bylo pro nás rozhodující a také od nich má okna už soused, takže jsme mohli vidět naživo. Máme systém Rehau-Geneo, kde jsou profily místo armování vyztuženy skelným vláknem, okna jsou tak extrémně stabilní a lehká, má to mít i lepší izolační vlastnosti. S panem je skvělá domluva, nechal nám i odřezek ve zvolené barvě, abychom mohli dolaďovat interiér. Cenově cca stejné jako nabídky klasických plastových oken.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 Máš pravdu tak hluboce jsem to nestudoval. Zasklení máme na všech oknech trojsklo s Ug 0.5 s použitým izolačním rámečkem Chromatech ultra a výsledné Uw 0.72 W/m2K a při použití té folie heat mirror s trojsklem Ug 0.5 je výsledné Uw 0.59W/m2K. Vekra má při Ug 0.5 Uw 0.71 W/m2K. takže ty rozdíly jsou fakt zanedbatelné. U macka je při Ug 0.5 Uw 0.85W/m2K. Což už je horší. Ale jak jsem psal jsme rozhodnutí a měnit to kvůli tak malému rozdílu nebudeme. Myslím že tohle už je hraní s čísly a nevěřím že bude tak znatelný rozdíl při rozdílné hodnotě třeba o proti vekře 0,01 W/m2K i třeba u macka 0.13 W/m2K. Za mylné informace se omlouvám ale víc to řešit nehodlám. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@noemi77 Nechtěl bych ji, protože dost světla zadržuje a barevně mění, ale hlavně si lidé stěžují na pokroucení fólie a to už vůbec není pěkné.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?