Okna od koho a jakou barvu

Profilova fotka
Ahoj zdravím všechny stavitele, už jsme se konečně dočkali, stavba povolena a začínáme zarizovat a tak dále.. Dům nám bude stavět s větší části firma, ale jsou věci které si musíme dodat sami a jednou položkou jsou okna a mě zajímá, od koho.. Chci si nechat udělat par Cenových nabídek, ale těch firem je tolik ze už se v tom lehce ztrácím. Jsme ze Středočeského kraje, tak nebudu oslovovat firmy napr z Ostravy logicky. A druhá věc je barva oken. Budeme mít Cerny lesk střechu a okna a fasádu úplně ještě nevíme.. tak aby se to k tomu hodilo ladiko to atd, za případný fotky budu taky rada lépe se to vždy vybírá když to člověk vidí. Všem díky za odpovědi
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Máme plastohlinikove od okna.eu. super komunikace, cena, kvalita... Foto mám v albu
Odpovědět
Profilova fotka
taky jsme ze SČ kraje a okna máme z Valašského Meziříčí - dřevěná, červená a od Jánošíka 🙂 To nemáte ani hrubou představu o fasádě?
Odpovědět
Profilova fotka
@mr_falko mam, ale mě to proste vůbec nedošlo , 😂 já chtěla okna dřevo dekor a fasádu světle šedou nebo bílou a na to dekor oblozkakamen pošlu pak foto z pohledu z pd, ale došlo mi ze dřevo dekor oken se k šedý vlastně vuuuubec nehodí, 😂 také přemýšlím, pak mě napadlo ponechat dřevo dekor oken ale musím změnit barvu fasády ale já si to bez fotek nějak nedokážu představit
Odpovědět
Jsou lepší plastová nebo hliníková?
Odpovědět
Profilova fotka
@rybar1 to by mě taky zajímalo, ale dala jsem si plastová trojsklo
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mit take černou strechu, fasadu bilou a sedy obkadovy kamen... Podbiti strechy bude drevene... A okna a dvere jsme vybrali tmavesedy antracit. Foto bohuzel zatim nemam, zatim mame pouze zakladovou desku... Ale nejake fotky navrhu domu mam v albu o projektu.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme vybrali tmavě šedou střechu, fasáda bude tmavě šedá napůl se světlejší šedou a okna máme PKS, plastová, trojskla, barvu máme Irish Oak, abysme tu fasádu a tmavší barvy trochu něčím "rozbili". Já jsem z oken úplně nadšená. Fasádu ještě nemáme, takže sem fotku dát nemůžu, ale můžu sem hodit ten dekor oken.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@vojtanovak Dobry den a to jste se dnes zaregistroval?? Abyste nam doporucil firmu?? A dal to hned do 4 diskuzi??? 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
My máme Vorlíček, ale zatím krátce,teprve od prosince.Pokud máte mít černou střechu, tak bych nedala dřevo dekor.Posílám ale dub rustikal jen pro představu, fasáda bílá káva v kombinaci s kaštanem. Ten dub rustikal je takový více do černá.
Odpovědět
Profilova fotka
Dub rustikal, do černa
Odpovědět
Profilova fotka
@norikak je Škoda ze vám ty trošičku zanikají v tom sokliku kolem oken, ta barva oken se mi moc líbí.. nakonec jsme vybrali antrcytova okna v dekoru dřeva.. jestli mi rozumite
Odpovědět
Článek se načítá
Tmavě zelená, dřevěná 😉
Odpovědět
Máme černou střechu, bude světle šedá fasáda a okna antracit... Foto zatím nemám, přivezou je příští týden
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 My poptávali v mladé Boleslavi okna Macek, vekra, Pramos Zadání vždy stejně jen se lišily třeba komory oken ale vybírali jsme vždy to top. Cenová nabídka byla plus minus stejná. Takže jsme se rozhodli v prvé radě dle parametrů prostupu tepla celým oknem a to při stejné stavební hloubce vyšli nejlépe okna od pramosu a to profil horizont space 8. Což je 8 komorovy profil s izolačním trojsklem, stavební hloubkou rámu i křídla 90 mm a Uw 0,57W/m2K.Barva antracit A taky jsme se rozhodli proto jelikož je to ryze česká firma a na trhu je tu od roku 1995 . 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 pramos by měl mít i okna typu A tudíž z nerecyklatu, taky je dnes ještě budu poptávat
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 přesně tak mají to z A čka ale co jsem zaslechl tak prý se to není nikdy čistý materiál ze se vždy nějaké procento recyklátu dává ale asi bych to nehrotil ono záleží i má výstuhách rámu a jak je profil udělaný. Spíše budí věřit firmě která má kořeny dosti hluboko než jiné výrazně levnější která se bije do prsou jak jsou nejlepší. 😉 Ale určitě poptej. Jo a co se my líbí ze mají nabídku pouze 2 typu profilů jedny pro novostavby a druhy pro rekonstrukci a ne jak ostatní firmy kde jich mas deset a teď si vyber který 😂
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 a nevíte jak poznám třeba při výběru co je to za typ oken? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 no dneska jsem poptala ještě vekry ale vím ze jsou dráhy zbytečně šle jsou to taky Acka, a pak ty pramosky, jinak mám zatim Macka, okna EU, svět oken a ještě jednu, okna jsou pro mě dulezity takže řeším hodně, a radši priplatim než usetrim, ale pořad mám nějaký strop finanční, bohužel rozpočet je rozpočet a tepelný čerpadlo taky něco stojí 😂 to budou na baráku pomalu dvě nejdražší položky, když opomenu základovou desku
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 Koukal jsem na recenze a zrovna svět oken nic moc ale je to slovo od slova. Jinak Vekra, Macek a Pramos měli stejnou cenovou nabídku a sám chlap veverke nám řekl ze jsou nejdražší a když to porovnam tak nebyly. Kolik oken budete mít? My cca 9 oken, vchodové dveře, a balkonove, Za cenu 150 tisíc i z doplňky jako sítě proti hmyzu a žaluzie.
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 S tím typem oken to záleží na firmě jaky profil mají v nabídce, respektive takhle pramos je česká firma která si ty profily neboli rámy a křídla oken vyrábí sama. Macek má profily německé knipping. Vekra ty mají snad taky svoje. Okna EU netuším ale řekl bych ze jsou to předprodejci co jsem Koukal tak mají trocal a aluplast. Jinak samozřejmě výrobců je několik a ono se v tom orientovat není jednoduchý. Ale ve výsledku bych šel po hodnotách a po tom co je to za firmu jestli to jsou preprodejci nebo firma která si je vyrábí sama a kladou důraz na kvalitu okna a ne si za každou cenu vydělat, což je kvantita nad kvalitou.
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 my 6 velkých oken 2 malá vchodové dveře a portály cen nabídku od svět oken 188 tisíc
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 Jo ono záleží na rozměrech, máme všude klasiku otvirané sklopné se sloupkem 3 ks 1600x1250 1 ks 1500x1250 pak je fix 1ks 900x 2200, větší balkonove 1ks 2000x2200, klasické balkonove s nízkým prahem 1ks 1000x2200, sklopné 750x500 3 kusy a 1ks 1800x500 . A vchodové dveře 1400x2200 se světlíkem. To vše za cenu kolem 150 tisíc Kč
Odpovědět
Dobrý den, co okna a dveře od windowstar, máte někdo zkušenost??
Odpovědět
My jsme poptávali několik firem v okolí Mladé Boleslavi. Měli jsme tři firmy ve zúženém výběru (podle recenzí) a to Pramos, Altech a PFT. U všech Okna jsou s trojsklem, trojtěsněním, kování Roto (pramos měl winkhaus), stavební hloubka u Pft 76 mm. Komory prý od 5 už nehrají roli, je to prý marketingový tah a rize áčkové profily prý také nejsou, u všech je nějaký recyklát. A když si přečtete něco o tom doměšku recyklátu, tak je ten profil více pevný než ten bez žádného doměšku a také trochu přispějete i k životnímu prostředí. Nicméně cenově nám nejlépe vyšly okna od PFT Jičín (jsou na trhu přes 20 let, mají výrobnu v okolí, montáž provádí sami, nikoliv externí firmy). Barvu oken nakonec budeme mít irský dub, střecha černá, fasáda s šedými prvky, kolem dveří obklady v barvě šedé s hnědou.
Odpovědět
Profilova fotka
@mr_falko od Jánošíka jsme si nechávali dělat okna před 15 lety a super, jak jste spokojeni ?
Odpovědět
Profilova fotka
@czyz Pramos jsme poptávali taky, ale bohužel mi volali, že bych se oken dočkala nejdřív v listopadu, a to už jaksi potřebuju mít zaskleno. Už máme nakonec objednáno.
Odpovědět
Profilova fotka
@dagmar_hafova moc a moc, jsou fakt krásný a vše funguje. Jednání s nimi na jedničku a to jsme pro ně byli malá zakázka ( v porovnání s těmi domy, co mají jako reference na webu)
Odpovědět
Profilova fotka
@mr_falko tak to jsem moc ráda, že drží svou úroveň, jsou vážně skvělí🙂
Odpovědět
@teresh07 co jste nakonec objednala? Budeme mít taky černou lesklou střechu.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?