Okna winchester dvoudekor nebo interiér bílá

Dobrý den všem, nemáte někdo okna v dekoru winchester? Rozhodujeme se, zda jej zvolit jako dvoudekor (exeterier, interier) nebo v interiéru zvolit bílé. Pocitově se nám líbí více dvoudekor, ale s jakým dekorem je tuto barvu vhodné kombinovat? Máte stejné či podobné zkušenosti? Děkuji za radu :-) Michka
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, máme objednaný dekor winchester z obou stran. Bohuzel jeste nemuzu rict realne zkusenosti, okna se nam teprve vyrabeji, ale odstin i kresba winchesteru se nam libila z cele nabidky nejvice, takze jsme za nej moc radi a urcite nebudeme litovat. Odstin chceme kombinovat s bilou, sedou a drevem ve stejnem nebo podobnem tonu.
Odpovědět
@almi1 máme oboustranný dekor winchester a byla to poměrně jasná volba. Původně jsme zvažovali zlatý dub, než jsme narazili právě na winchester. Není až tak běžný, alespoň v našem okolí a pár lidí nám okna i dveře chválilo, že fakt pěkný. Určitě doporučuji oboustranný, protože ty okna pak úplně jinak vyniknou, než kdyby byla bílá. U našeho dodavatele vycházel oboustranný dekor oproti jednostrannému o 10% dráž, ale uhádal jsem ještě nějakou slevu, takže se to určitě vyplatilo. Nemyslím, že by byla kombinace s barvami problém. Plánujeme světlejší, i když ne jen bílou a nemám strach, že by to vypadalo nějak blbě.
Odpovědět
Děkuji moc za reakce :) Bílá vnitřní strana mi k winchestru pocitově neseděla (což se jiným samozřejmě může líbit) a dokonce i na prodejně se divili, že chceme dvoudekor právě kvůli doladění interiéru. Nakonec do něj také půjdeme a určitě to bude vypadat hezky. Jak píšete, je to neokoukané a navíc není barevně nijak extrémně výrazný. Kombinace šedé barvy a podobných odstínů dřeva bude také myslím fajn, dala bych k tomu i smetanovou. Super jsou i pozitivní reakce okolí od radim83. Díky! Pokud máte ještě někdo zkušenost, budu ráda i za vaše názory.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Obnovuji diskuzi. Pokud máte ještě někdo zkušenost, budu ráda za další názory, nejlépe reálné fotografie.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@radim83 Můžu poprosit o fotku? Uvažujeme nad tou samou variantnou jako vy. Jste spokojeni i teď?
Odpovědět
@cerlada Spokojení jsme, nenapadá mě nic, proč bychom být neměli.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@radim83 Mohu se vás zeptat, jakou jste k oknům vybrali podlahu? Bojím se, aby nebylo "předekorováno dřevem". Díky moc
Odpovědět
@pajusa17 máme v přízemí Meister SilentTouch DD85 grey county 6962 a v patře Meister SilentTouch DD85 dub daytona 6982. Myslím ale, že Meister tyto odstíny již nenabízí a má již nové. Jinak s podlahou Meister Silenttouch jsme spokojení nadmíru. Podlahář nám udělal také super cenu, že jsme o vinylu přestali uvažovat. Tenkrát jsme si půjčili v podlahářství lamelu té první šedé a doma zkoušeli přikládat. Je velmi subjektivní, jestli něco kombinujete příliš nebo ne, každý má ten pohled a cítění trochu jiné. Důležité je, aby se to líbilo vám.
Odpovědět
Profilova fotka
@almi1 Já jsem zastáncem toho, že okna by měla být z obou stran stejná, je škoda to dřevo nepřiznat i v interiéru, my teda máme ořech navíc dřevo a je to pro nás krásný kus nábytku.
Odpovědět
@radim83 Díky, určitě máte pravdu je to na každém a na jeho v kusu. Ale když to člověk nechce mít přeplácaný, tak něco asi trochu dodržet musí. Ty šedé podlahy vypadají moc pěkně. Okna pak hezky vyniknou. Díky za tipy i za radu 😉
Odpovědět
@mojebydleni Souhlasí. A můžu se teda také zeptat s jakou podlahou (barevně) jste okna kombinovali?
Odpovědět
@pajusa17 nemyslím, že bych tomu extra rozuměl, ale chtěl jsem nějakou šedou právě kvůli tomu, že i když to má dekor dřeva, tak pořád je to poměrně neutrální a dá se to s dalšími dřevěnými dekory docela dobře kombnovat. Kuchyň máme bílou v kombinaci s dubem nebraska a tam je ta šedá podlaha podle mě taky úplně v pohodě.
Odpovědět
Článek se načítá
@radim83 tak to slyším taky ráda, protože právě chceme dřevo i v kuchyni 😄 ještě jednou díky, musím říct, že mi to v rozhodování dost pomohlo 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@pajusa17 je totaková šedá se skořicovým nádechem a háže odstíny podle světla https://old.modrastrecha.cz/blog/moje...
Odpovědět
@radim83 Dobry den, take stavime dum a jiz pred nejakou dobou jsme prave zvolili dekor oken dub winchester z obou stran. Dum uz s okny stoji a pracuje se uvnitr. Nyni vybiram barvu podlahy a dekor kuchyne. Favoritem pro kuchyn je prave bily lesk s nebraskou prirodni a k podlaze bych zvolila dub antik hnedy (ale je spise do seda) Z te nebrasky bych dale chtela desku pro jidelni, konferecni stolek a stolek pod tv s kovovou cernou konstrukci. Mam obavy, aby se ty dekory (winchester, nebraska, antik) "nepraly" , jestli uz to nebude preplacane. Jsem rada, ze jsem narazila na Vas. Vypada to, ze to mate podobne. Muzu Vas poprosit o fotografii kuchyne s oknem a podlahou, jak Vam to ladi? Moc byste mi pomohl 🙂 Moc dekuji Dole je obrazek te podlahy Dub antik sedy
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
Objevil jsem diskusi a jelikož na internetu nejsou kdo ví jaká reálná fota. Přidávám fota po výměně oken při rekonstrukci domu starého 134 let. Chtěli jsme zachovat původní vzhled 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?