Ovládání žaluzií

28. čvc 2021470
  • @jandour  To cidlo jeste zvazte. Take jsme ho meli mit, ale nakonec nam ho rozmluvili technici, ze se od toho uz ustupuje a ze nas to hude akorat vytacet, kdyz se to bude samo pri kazdem zafoukani vathovat. Takze jsme ho nedali a v pohode. Zatimjsme asi 2x preventivne na noc vytahli zaluzie, kdyz byl opravdu ficak, jinak neni potreba.

• Mám Z90, bez čidla na vitr ... a podobně jako @jenye  jsem je za 4 roky, spíše pro pocit, preventivně vytáhl jen párkrát , když byl hlášený extrém vítr .... a i v situacích, kdy jsem to neudělal. , nikdy jsem neměl pocit, že jsou ohroženy na zdraví 🙂 ... maximálně lehce hlučely.

Tato čidla a stejně tak různá překombinovaná ovládání, které tady někteří popisují, považui za zbytečnost a tahaní peněz z našich/vašich kapes ze strany dodavatelů

• @petr13  díky a kolik vás stáli motory? Máte tedy Somfy WT? Také chceme pouze s vypínačem, ale nevím zda ho dát k oknu, nebo ke dveřím..

@jandour  mohu poprosit o cenovou nabídku? 🙂 kryty máte jaké? moc děkuji

klidne do SZ.

• Sponzor fóra
  • @michal_mik  nevím přesně, měl jsem to celkovou nabídku na komplet. 11 žaluzií mě vyšlo dohromady 97 tis kč. Myslím, že cena jednoho motoru byla cca 2,5 tis.
    Ty s dálkovým ovládáním stály cca 5,5 tis.
    Vypínače bych už dal jedině ke vchodu.

• @petr13  díky a kaslíky máte jaké? My zatím máme v nabídce purenitové, kvůli tepelným mostům a tam jsme za 28 tisíc bez DPH. Oken máme 3 + 4x dveře. + lakování, kotvy atp. za 120 tisíc. Čekáme na konkurenční nabídku.. 🙂

• @michal_mik   Kastlíky jsem měl hliníkové, ty jsem měl také od stejné firmy a těch 11ks stálo včetně montáže nějakých 33 tis. Já jsem měl tep. most vyřešen tím, že jsem dal místo posledního překladu 8cm XPS a pak jsem ještě dal 2 cm xps, který jsem přetáhl přes rám okna a teprve na něj se pak montoval kastlík.
    Ty kastlíky byly trochu dražší protože byly lakované do barvy oken. Takže jsem pak již zevnitř nemusel řešit žádnou omítku.

• @michal_mik  kasliky máme hliníkové a na tom klasické zateplení. Máme 9 motorů (4 francouzská okna) a cena cca 106tis

• @jandour  Prosím od koho? My máme jen 7 oken + 7 motorů a jsme na 150 000 Kč.

• @noemi77  místní prodejce, známý

• @noemi77  ja mel podobnou cenu u svet oken

• Já nevím zda zvolit purenitove kaslíky. Stavíme z 30 cihla + 20 zateplení. Překlady budeme dávat 3 kvůli kaslíku + zateplení cca 5 cm zvenku před kaslikem.
    3 ze 4 nabídek máme s hliníkovým kaslikem bez zateplení. S purenitovym kaslikem za 122 tisíc Kč, motory základní WT (úplně stačí).

Nabídky u vekry vč. 2x sítě dveřní za 125 tisíc. Motory IO.

VFtyp - motory RTS 190 tisíc. (mažu)

Žaluzie Z90. Dále přemýšlím zda je k něčemu větrná automatika. Lze nakonfigurovat sílu větru, což je fajn..

Budu rád za každou radu a postřehy.

• @petr13  Na ty jsem neslyšela zrovna moc dobré reference 😞

• @jenye  jenže u nás dost fouká, jsme na kopci u pole. A když nebudeme doma nerada aby nam to tu lítalo

• Máme žaluzie Z92, vypínače máme u vstupu do místnosti ale máme je všechny napojeny na loxone takže se řídí samy. Při soumraku sjedou dolů a při východu zase nahoru, takže je to bez starostí. Čidla máme, zatím se nám ale blokly jen jednou při vychrici. Žaluzie většinou ovládám z mobilu, mít doma ovladače zvlášť by mi nevyhovovalo. Teď jsem doma na MD ale časem budeme využívat automatický režim, kdy se žaluzie budou v době naší nepřítomnosti ovládat sami a chránit tak dům v lete proti přehřívání a v zimě ušetří něco málo tepla.

• @noemi77  asi jak kdo, já mám od nich i interiérové dveře a nemůžu si stěžovat. Jak dveře tak i žaluzie o dost levnější než ostatní firmy.

• Sponzor fóra
  • Mám dotaz, jak se reguluje sklon lamen kdyz máte jen ke kazde zakuzii obycejne tlacitko na zdi?? To tlaciko prece umi jen spoustet a zatahovat zaluzii ale co sklon lamel?? Dekuji

• @blackbaron
     Mezi vytahovani a zatahovanim se lamely preklapeji.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat