Pramos okna, máte zkušenost? Nebo poradíte jiné firmy?

Profilova fotka
Firmy co vyrábí okna ,jaké máte zkušenosti,prosím?? Máme nejnižší cenovou nabídku od firmy Pramos....Mám ale strach ,abych vybrala dobře,nemáte někdo zkušenost s touto firmou?? Nebo i zkušenosti s jinýma firmama? Poradíte?Děkuji. :-D
Odpovědět
My mame okna od Pramosu v Prostejove tretim rokem a vsechno je v poradku
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
My máme novostavbu v Pardubicích a jsme spokoleni. I přes velikou vzdálenost Brno-Pardubice byla firma relativně levná a kvalitní
Odpovědět
Ahojky, nám Pramos dojedou montovat okna 26.10., ale naši mají ty jejich už přes 10 let a velká spokojenost. My si přes Pramos bereme i vchodovky..
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahojky a jaké máte okna od firmy Pramos ?? :) jaký druh-název, děkuji :)
Odpovědět
7 komorové trojsklo, 3 roky a zatím v pořádku
Odpovědět
Profilova fotka
Pramos máme 3 roky a bez problémů, s trojsklem. Na seřízení jsme volali jenom jednou, poslal se mail a druhý den už technik zvonil :-) A 7 let záruka na okna.
Odpovědět
Profilova fotka
u oken je duležité nekolik vecí středové tesnení v ramu bez toho ani nekupovat je jedno olik to ma komor ale je duležité zda li je sklo v okenim rmu jen vloženo či zda li je vlepeno potom se nemuže okno pohnout ani nahdu navic je dobrý mit okna s vycebodým uzaviraním a o dveřich ani nemluve ty jedine hlinikové s bezpečnostním kovaním a panty jinak k oknum mi mame z oknolendu a je to asi to nej za docela slušnou cnu smozřejmě se dají koupit hodne levné ale nepočitejte s dobrou funkcí podle meho nazoru je lepší si připlatit a mit kvalitu pokud porovnate profil řezu opravdu dobrých a širokých oken budet koukat co všechno schazí tem lacinejm a že nekdo tvrdí to či no nechte ho u toho stavite si svuj dmeček ne tk at je skvlej a pořadnej ne šizenej jako by šlo o stavbu n klič.mejte se fajne a je dobré připlati veřte mi mi mame třeba vlké posuvné dveře na terasu /zdvižné) staly hodne ale lidi ted ovidají že je meli také pořidit a ne ty s tim ramem dole proste je to o penezich musi se malinko připlatit pokud chcete opravdu hodne dobrou vec ale nebudete litovat a ješte jedna vec firma musí mit vlastní lidi co to montují n nekoho na živnost a ten to jen tak flakne do otvoru na tom zleží asi tak na 50 procent spokojenosti.
Odpovědět
také mám od nich na stole nabídku, cena je ve finální podobě příznivá, chystám osobní návštěvu. koukal jsem na ten profil a nevím, jestli to má středové těsnění, na to se budu muset zeptat, otázkou je, je-li potřeba Mám v baráku do teď dřevěná špaletová okna stará asi 80 let a vydržela. Profil nic moc, těsnění jedno, žádné středové, žádné komory kromě jedné mezi okny a léta fungovala, otázkou tedy je, jestli všechno není tahačka na prachy...jestli to moc neřešíme .kam přijdu čumím na okna, v krámech, v hospodách, v hotelech a penzionech, na návštěvách...každý má jiná okna, jiný profil, ale že bych někde cítil průvan, chlad, no necítil... a tipuji, že každé bylo jinak komorové a utěsněné..sem tam jsem si nějaké to okénko otevřel a zavřel a rozdíl jsem nepoznal....jen úvaha, ale !!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Máme okna Pramos od roku 1997,
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Rád bych Vám napsal naši zkušenost s firmou Pramos. Okna a dveře byla dodávána k domu na klíč, které stavěl developer Improdum. Začali jsme se zajímat a shánět informace o kvalitě oken a spokojenosti zákazníků na již proběhlých akcích firmy Pramos. Díky ve směs pozitivním referencím jsme se rozhodli výrobce neměnit a zůstat u Pramosu. Jediná změna, která nastala byla ta, že jsme se rozhodli připlatit za jejich "exkluzivní osmikomorový systém" Horizont PS Space 8. Z obchodním zástupcem jsme doladili podrobnosti a okna šly do výroby. Za pár týdnu byla okna namontovaná na domě. Zhruba po půl roce k naší smůle firma Improdum zkrachovala. My jsme dostali nedodělaný dům, ale za pár měsíců jsme po všech nepříjemnostech bydleli. A teď k Pramosu. První zimu po nastěhovaní jsem zjistil, že nám neuvěřitelně táhne v zádveří. První co člověka napadne, že dům si sedá a dveře budou chtít seřídit. Ale ejhle! Dveře těsnily, ale byly vadné z výroby. Středové nosníky dveří byly kratší, ve spodní části byla mezera cca 4 mm a tudy právě táhlo. Zarazilo nás, že si při montáži technici nevšimli takových viditelných mezer! Nebo je asi nejspíš zaregistrovali, ale neřešili a doufali, že to přehlídneme! Ohlásili jsme tedy přímo na Pramos reklamaci. Pramos celkem rychle zareagoval a krátkém časovém horizontu byly dveře opravené. Jen podotknu, že u nás pánové technici opravou strávili skoro celý den. Nyní se nám vyskytla další závada na francouzském okně a tak jsem opět oznámil poruchu na servisní oddělení Pramosu. To co následovalo, mě zvedlo ze židle. Volal mi pán z Pramosu, že mi reklamaci neuznají, protože jim firma Improdum dluží peníze. Po hodně emotivním telefonátu, jsem tedy napsal paní Havlíčkové z pražské pobočky (u ní jsem hlásil reklamaci dveří), zda-li by nám dokázala pomoci. Paní Havlíčková slibovala, že zkusí zavolat na servisní oddělení. Po víkendu opět telefon ze servisního oddělení, že mají pro mě návrh. Prý pojedou v týdnu kolem jejich technici, tak by se u nás stavili. My bychom jim neplatili cestu, ale opravu ano! Tohle mi nepřijde jako moc vstřícná pomoc zákazníkovi, který u nich nechal několik desítek tisíc. Ještě dodám, že na otázku proč jednu reklamaci uznají a druhou ne, už jsem odpověď nedostal. Trochu ve mně hryzalo svědomí, jestli jim developer vůbec za naše okna zaplatil. Tak jsem se podíval na přihlášku pohledávky Pramosu v právě probíhajícím řízení. Zjistil jsem, že naše okna zaplacená byla a jediné, co jim Improdum nezaplatil byla garážové vrata na jiném domě s montáží v ceně něco málo přes 50 tisíc. Takže suma sumárum tu máme, ne zrovna bystré techniky, kteří si při montáži nevšimli děravých dveří, pokulhávající kvalitu výroby a v neposlední řadě neúcta k platícímu zákazníkovi. Hlavně, že se na webu chvástají sedmiletou zárukou. Můžeme jen doufat, že se nic dalšího nerozbije, nebo, že nepřijdeme na další defekt z výroby.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Máme okna a HS portál osazený nově, ale komunikace bezproblémová, změny vyřídili hned, těsně před zadáním od výroby se ještě paní ujišťovala, zda nechceme něco měnit, osazení profesionální, zcela bez poškození. U nás rozhodovala i cena, nebyla nejnižší, ale asi druhá nejnižší. Z našich známých má Pramos hodně lidí /je to místní firma/ a zatím si nikdo nestěžuje.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Firma Pramos je jedna z mála firem v České Republice, která samotné produkty i jejich materiál vyrábí v ČR a nenechává si je zasílat ze zahraničí. Další neskutečnou výhodou je fakt, že produkty primárně usazují pomocí kotev a cenová nabídka už v základu zahrnuje i parapety. Cenová nabídka je výrazné nižší oproti konkurenci i přesto, že se často jedná o řádově lepší produkty. Osobně mohu doporučit paní Zajícovou a pana Lejsku, kteří jsou velmi ochotné a hodné osoby. Paní Zajícová dokázala zprostředkovat osobní setkání, při kterém představila jejich produkty a navrhla lepší řešení při jejich výběru. Pan Lejska je pohodový člověk, který dokáže bez potíží celý objekt zaměřit, doporučit řešení u spousty věcí, předat hodně rad, nespočet věcí vysvětlit a navrhnout drobné úpravy. Musím taktéž podotknout, že pan Lejska na minutu dodržel stanovený termín setkání a sepsal si všechny důležité poznámky z našeho osobního rozhovoru. Později mi z jejich strany byl nabídnut i opětovný příjezd na stavbu, znovu-zaměření objektu a ujasnění všech záležitostí. Rád bych pochválil i pana Hartla, který za velmi krátkou dobu okna i dveře precizně a bez problémů usadil. Drobný poznatek mám pouze k cenové nabídce, kterou se podařilo přesně sestavit až na několikátý pokus. V případě, že chcete umístit sklo uprostřed dveří, tak počítejte s tím, že sklo bude velmi úzké a v budoucnu problematické. Taktéž mi přišlo zvláštní zaměřování pomocí vysouvacího metru a nikoliv laserového dálkoměru, nicméně to je pouze osobní názor. Já osobně byl s Pramosem naprosto spokojen a mohu je zcela doporučit i v případě větších objednávek.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Za mě tedy naprostá katastrofa. Žaluzie jsem lacinější neviděl!! Tak laciný ani z Polska neseženu. Vše se hýbe, krytky nedrží a padají. Lanka má takový obyčejný spoj, že při větším zatahnuti se to hned rozpoji, nehledě na to, že samotný mechanismus je nějaký divný a hrozně špatně se stahují žaluzie. Hrůza upřímně. Okna ujdou, ale jejich servisaci to je další katastrofa. Nezačištěný výsledek, odflakla práce. Technik říkal, že okna budou licovat, tak žádný parapety nejsou třeba. A ejhle, jsou protože pak je tam mezera jak blázen mezi oknem a zdi. Ve smlouvě nebylo zacisteni vnějšku, i když sem zadal o kompletní servis se vším všudy. Ale to iu teď neudělají. Takže si to musíme udělat samy. Celá reklamace trvá dlouho, na všechno se čeká. Pořád se musí člověk někoho doprosovat a od nich ochota žádná. Už nikdy prosím od nich. Naprostý otřes!!
Odpovědět
Za nás katastrofa - samotny vyrobek dejme tomu (ikdyz mouchy bych teda nasel), ale jednani firmy otresne. Mel jsem jiz vypracovanou predzalobni vyzvu, nakonec se to nejak urovnalo - od zacatku jsme meli problemy. Domluveny cas montaze nesedel, takze jsem na stavbe cekal pul dne zbytecne, nikde ani telefon, ze se zpozdi, domluva byla na 8, prijeli v 11:30. Kdyz jsem musel odjet do prace, montazni delnik vola, ze mam spatne vagris a ze museli vse predelat, tak tedy OK. Jeden ram na okne na terasu byl praskly, takze to prijeli po case predelat. Tim vse zacalo: pri liti podlahy jsme zjistili, ze predelane francouzske okno je o 20mm niz, tudiz nepujde otevirat - zde jsem nepochodil, reklamacni "technik" mi sdelil, ze to neuznaji, predelani okna je cca 15tis kc + doprava, nastesti se s jinym kolegou vec urovnala, doplatil jsem jejich dopravu a okno predelali, samotny system otevirani (obchodackou vychvalovany hautau) je naprosto otresny, jiz jsem resil nekolik reklamaci, predelani, serizovani (bydlime 4roky) a stale same problemy - nakonec se to pry vyresi novym pojezdem, ktery musim za 5tis + prace zaplatit!!!, opravu jsem tedy odmitl (cena nebyla nijak komunikovana, zadna cenova nabidka nebo neco podobneho), po projednani s pojistovnou jsem tedy pristoupil na opravu a uhradu z pojistneho plneni, technik mi vsak jiz nevzal telefon ani po vysvetleni sms. Prvni rok se mi na Vanoce zabouchl 1,5r syn v dome. rozbil jsem u zadnicho vchodu okenko ve dverich a dostal se do domu. Pojistovna uhradilo sklo, firme pramos byla uhrazena zalohova faktura, ale dodani a predelani skla ve dverich trvalo uzasnych 5 mesicu, kdy uz jsem neudrzel nervy na uzde a telefonoval jsem kam se dalo. V mem okoli jsem narazil na 3 domy s pramos, vsude byl nejaky problem (spatne zamereno, padajici dvere a odreni podlahy ve verande atd), takze kdyz predelavali rodice, rozhodne jsem jim nedoporucil pramos, bratr se firme pramos vyhne tez obloukem a ja pri stavbe vetsiho zahradniho domku taky pujdu, po mych zkusenostech, ke konkurenci.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
....
Odpovědět
@gabulda Za mě musím říct, že okna asi budou kvalitní resp. není s nimi zatím problém. S čím ale problém je je chování samotné společnosti Pramos, která se jeví jako velmi neschopná! Od komunikace, přes termíny dodání, kvalitu pracovníků (technici pro zaměření, dělnící, kteří okna montují). Ani ne jedno nemůžu říct dobré slovo. Technik co zaměřoval okna tak jeho práce byl naprosto nedostatečná a naprosto nedostatečná informovanost pro mě jako zákazníka. Skončil jsem tedy bez venkovního zapravení, prej to zvládnu hravě sám, tak to není třeba dávat do smlouvy. Nakonec by to dělníci stejně nemohli dělat, kvůli bezpečnosti práce, když je byt v 6. patře a bla bla bla. Parapety nepotřebuji, okna budou pěkně lícovat se zdí. Samozřejmě nelícuji a dvě okna jsou na spodní stranu nesouměrné se zdí, což je chyba právě zmíněného technika, který není schopný si věc pořádně zaměřit. Dělníci co montovali okna, to je hrůza. I můj známý co mi dělal rekonstrukci bytu říkal, že musel odejít pryč jak se na ně nemohl ani dívat. Jedny žaluzie přivezli poničené, jedno okno mělo vady ve skle (již vyměněné), nedovezli kliku k balkonu, pak přivezli ale jinou. Na výměnu nové kliky se čekalo asi 2 měsíce. Na výměnu skla v okně a žaluzií asi 5 měsíců. Hrůza. Komunikace s Pramosem šílená. Všechno je potřeba urgovat, jinak sami nevyřeší skoro nic. Po vyřešení nedodělku nepřišla vůbec faktura ale jen SMS zaplaťte a hotovo. Tohle myslím není jednání kvalitní firmy. I přesto, že okna budou kvalitní, tak toto jednání odradí určitě každého.
Odpovědět
@dmckenzy dobry den, je to asi o lidech. Taky resim okna a na pramos ctu dost chvaly. S jakou pobockou byly problemy? Dekuji
Odpovědět
@ondras83 rovnez dobry den, ktere pobocky se toto tykalo? diky
Odpovědět
@roxtidy Praha. Ale to nejde o pobočku. To je úplně jendo jestli Praha nebo u nich. Je to stejný. Je to prostě takovej jejich divnej přístup. Okna jak sem psal sou ok. Ale z jejich strany je to horší. Pracovníci hrůza, zaměření hrůza, výsledné zacisteni taky, instalace taky. Teď sem zjistil ze mi profukuje pod oknem. A když sem se na to kouknul tak si říkám kterej idiot tohle dělal. A to zjistíte až třeba v zimě kdy ten studený vzduch cítíte. Okna ok. Ale od nich už nikdy víc. Radši Vekru upřímně. Cena není už tak rozdílná a udělají to lépe.
Odpovědět
@dmckenzy takže myslíš že jim to zaměřuje po celé ČR jeden člověk q montuje jedna parta? Tohle bývá hodně o lidech
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?