Rodinný dům bez brány a branky u hlavního vchodu, co vy na to?

10. kvě 201920

Ahoj, asi začnu tím, že se doma nemůžeme shodnout na tom, zda udělat parkovací stání a chodník ke dveřím bez posuvné brány a branky nebo s posuvnou bránou a brankou (posuvná elektrický motor...).

Já bych to chtěl nechat otevřené, tj. bez brány a branky, prostě přijedu zaparkuju a jdu.
1. Ušetřím
2. Nebudu pořád otevírat a zavírat bránu (sice elektrický motor, ale pořád to trvá otevřít a zavřít...)

Jak to vidíte vy? Nepřijde vám taky ten trend posuvných bran divný?

 • Určitě to je výhodnější, jadna z členek MS to tady má hezky nafoceno..tuším že @kucinka.  My máme normálně bránu ale musím říct, že denně kvůli vyjíždění ji ani nezavíráme a necháváme ji krom noci skoro pořád otevřenou. Několik sousedů je líná brány otevírat tak parkují na silnici což zase znepříjemňuje průjezd ulicí.

 • Taky nemáme bránu. Ani plot 🙂 Jsme na konci vesnice, tak je to skoro jedno. Ale jako výhodu bez brány vidím v tom, že z té silnice hned odbočíš a zaparkuješ. Jinak musíš čekat než se ti ta brána otevře. Takže za mě je řešení bez brány i bezpečnější.

 • Divné mi to sice nepřijde, ale taky máme předek otevřený a zatím nám to vyhovuje. Výhledově plánujeme nějaký lehčí plot s bránou a brankou, ale jestli se nám to osvědčí takto i po delší době, tak to klidně necháme otevřené napořád. Líbí se mi otevřené předzahrádky, tak jen doufám, že to tu v ulici za pár let nebude jeden betonový plot - zeď vedle druhého, to mi přijde horší než samotné brány.

 • Sponzor fóra
 • Nebudeme mit posuvnou branu, plot a branku ano, na zahrade se mi potuluji srnky, zajici a psi

 • @lisakstavitel  nemame v predu pred barakem ani branu, ani plot (ten vlastne zatim nemame nikde 🙂 ) a je to v pohode - parkovani presne jak pisou ostatni - proste prijedes a zaparkujes, na nic necekas...
  Az nekdy budem resit plot, dotahnem ho na uroven predni steny baraku a tam ho ukoncime, dame branku pro pristup na zahradu a tim to konci. U nas v ulici branu moc lidi nema, a kdo ji ma, tak ji ma stejne vecne otevrenou....

 • Také nemáme a nebudeme mít. Budeme mít jen předzahrádku ... měli jsme to tak v předchozím domě a máme to i teď

 • topič : ono záleží na tom, jaké máte sousedy a případné kolemjdoucí. Třeba u nás je problém se psy, majitelé je nechávají na volno a bohužel je nemají vycvičené, takže se nám stalo, že pes vběhl až do baráku. A to byli dveře jen pootevřené. A aby jsme měli očůrané rohy domu a hromádky přímo přede dveřmi, na to fakt nejsme zvědaví. Stačí že nám takhle značkují plot, a kadí před brankou. Přitom okolo je místa spousta, ale to asi není ono. A viděli jste někoho na vsi, že by uklízel po psovi, který udělá hromadu na chodník? Takže podle lokality. A časová úspora? Kam furt spěcháte, otevření brány trvá 10 vteřin. Takže tento argument neberu. Také se mi líbí otevřené předzahrádky, ale v našich krajích to lze jen někde.

 • Jsem pro otevrene prostory, zaviral bych jen v techto pripadech:

  1) Mam psa a nechci, aby vybihal ven
  2) Mam deti a nechci je permanentne hlidat, jestli vybihaji ven
  3) jak psala @slabici : ke me na zahradu porad zabihaji cizi psi

 • No mě toto téma moc zaujalo, líbí se mi otevřené zahrady bez plotů. Také to zvažuji. V bývalém RD i chatě, jsem měla stejně vrata stále otevřená. Při stálém vyjíždění a zajíždění to opravdu zdržování je, hodněkrát jsme raději nechali auto zaparkované před vraty, popřípadě před vraty parkovali návštěvy....Mám ráda, když vidím ven, kdo chodí po ulici, lidi pozdraví, kouknou a jdou dál, zastaví se na kuse řeči a lidi neberu jak "čumily" Já ráda také koukám lidem do zahrad a sbírám inspiraci a nekoukám lidem do soukromí...člověk i tak může ukázat, co jen sám chce...Ráda bych to jen nějak ohraničila, aby byly jasně vidět hranice pozemku a tedy ti psi. Ani mi nevadí, když tam vběhnou, ale že se tam vydělají a vyčůrají. Ráda bych to řešila živým plotem a vjezd a vchod nějakou odlehčenou verzí vstupu a vjezdu.Zatím nevím jak, jen koukám...

 • M2li jsme to obdbně jako máte na nákresu a bylo to fajn, pohodlné, bez problémů. Taky je pravda, že mi tam jednou někdo ukradl z auta světla....

  Dnes (po přestěhování) máme klasickou posuvnou bránu a někdy je to opruz, z pohledu bezpečnosti je to zase o něco lepší pocit.

  Určitě bych se ale té otevřené varianty nebál.

 • @lisakstavitel hodně dobrý nápad. A volila bych tuhle variantu. Také stále nevíme, jak vyřešíme předek a tahle varianta nás už také napadla. Tak jsem ráda, že se nás tady sešlo víc 🙂. Máme podobně situovaný dům na pozemku, jen my máme vchod z boku, takže by bylo i z boku stáni pro auta a tam, kde máte vchod vy, jsou dva pokoje. A tak nevím, zda to nebude zas až moc otevřený bez plotu vepředu. Co myslíte?

 • Máme dům do T, celá přední část je volně přístupná, branky budou pouze z boku domu 😉

 • @standa777  nám ukradli ze zahrady obehnané plotem i tujemi a uzamčenými vraty 4 pneumatiky a s kolama. Si nevyberete 🙂

 • kdyby se našel někdo a založil skupinu s otevřenou zahdradou, osobně bych byla prvním členem 😃

 • Parkovací stání a vchod budeme mít otevřené. Branku a plot budeme dávat až od domu směrem na zahradu. Před domem nechci dělat ani pevný plot, asi si tam vysázíme po obvodu nějaké keře, aby to bylo alespoň částečně vizuálně oddělené.

 • Sponzor fóra
 • Před garáží a vchodem do domu máme volný přístup a dost velký prostor na otočení auta. Chtěli jsme to tak hlavně z bezpečnostních důvodů, abychom plynule odbočili ze silnice. U nás je celkem provoz a někteří řidiči si zrovna s rychlostí přes ves moc hlavu nelámou. Plot máme od rohů baráku. Pozemek není volně přístupný, jen ten prostor před domem.

 • taky nebudeme mít bránu ano branku, jen předzahrádku

 • Taky budeme mít otevřeno. Plot až v úrovni domu a směrem dozadu. Za stáním pro auto bude branka aby se dalo projít na zahradu.

 • Fajn téma, též jsme o otevřené variantě přemýšleli. Na základě porady s mnoha lidmi, jsme došli k závěru, že v tomto státě není důvod si ničit nervy netoleratními lidmi (nevychovanými, bezohlednými) tím, že jim necháme na svém soukromém pozemku prostor pro venčení psů, otáčení vozidel a tak dále.

 • @warflyer  mno škoda, že na vsi se psí bobky nesbírají, jinak bych též neměla problém.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat