Šířka balkonovych dveří

Zdravím všechny, měl jsem v projektu šířku balkonových dveří 1250 mm (podotýkám, že se jedná o prováděcí dokumentaci), kterou jsem při zdění dodržel. Nyní se setkávám s tím, že půlka poptaných firem říká, že maximum je 1100, druhá půlka s tím problém nemá. Přemýšlím, jak tuto situaci řešit. Varianty řešení jsou víceméně následující: 1. Vybrat firmu, která toto umí vyrobit a věřit že to bude ok - do toho se mi moc nechce. 2. Změnit balkonové dveře na fixní okno - hned vedle bude HS portál, takže průchod na zahradu není nutný, trochu jsme ale doufali v možnost větrání přes ventilačku balkonových dveří. 3. Zmenšit stavební otvor na 1100 mm. 4. Zvolit balkonové dveře se "světlíkem". Nemá někdo podobnou šířku balkonových dveří? Pokud ano mohli byste se prosím podělit o ukázku realizace? Díky všem za věcné rady 🙂
Odpovědět
@tomas_kohler Mohu se zeptat, takhle s odstupem, jakou variantu jste zvolili a jak to dopadlo? Osobně bych vybral tu třetí. A podle výšky dveří bych ten otvor asi zúžil ještě o trochu více, ať nejsem na nějakých mezních hodnotách výrobce.
Odpovědět
My mame sirku 2100mm. Z toho 1000mm otviraci a zbytek fix🤷🏻‍♂️
Odpovědět
@alexei86 zmenšili jsme stavební otvor na 1200 mm a zvolili firmu, která tvrdí, že do 1200 mm určitě není problém. Máme namontováno od března a zatím vše funguje, tak uvidíme.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?