Špatná výška stavebního otvoru pro dveře

Prosím poraďte. Nějak jsme špatně měřili a máme výšku stavebního otvoru pro dveře 2050 mm. Už máme vymalováno a teď nevíme co s tím. Nenapadá vás nějaké řešení? Diky
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem měl otvory vyšší a dolepil jsem 2cm xps,nechal si 1cm z každé strany,provizorně zespodu zašaloval deskou nebo zbytkem sádroše,něčím to pak zaplácal,zamaloval a vidět to přes zárubně nejde,ani to nepraská.
Odpovědět
@jejeku nejjednodušší řešení je koupit větší dveře - taky máme otvory v patře o 5 cm vyšší :-| Nevím od koho chcete dveře, ale klasické sapeli, topdoors a spol. chtěli za vyšší výšku nehorázné peníze. Tak jsme si našli kousek od nás truhláře a ten za atyp nechtěl ani korunu příplatek. Takže zkuste se poptat v okolí...
Odpovědět
@oskar83 Takže jste to už nepřetahoval perlinkou. A čím jste to "zaplácal"? Mně tvrdili že to v tom spoji bude praskat.my už máme na čisto vamalováno tak se mi do toho nechce moc zasahovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@kekita Je to 2,5 roku ale myslím,že jsem tam dal jen vrstvu lepidla,pak omítku,nějak to špachlí a houbičkou vyhladil a pak párkrát přemaloval.Perlinku jsem určitě nedával,na ty 2 cm to ani nešlo.Pokusil jsem se to vyfotit,pod úhlem a světlem to samozřejmě vidět trochu jde ale nikdy jsem se nahoru nedíval a žena to nepozná vůbec.
Odpovědět
Od jakého výrobce jste chtěli dveře? Můžete si nechat vyrobit vyšší dveře na míru (příplatek cca 10%) nebo objednejte dveře v polské normě a nechte si je zkrátit.
Odpovědět
@jejeku Horní okraj standardních zárubní je ve výšce 2044. Hranu otvoru tedy máte 6mm nad horní hranou. I v případě nějakého dolepování nebo dozdívání to stejně nebude vidět. Opravit to můžete např. nalepením pruhu XPS a okraj přetáhnout tmelem (třeba uniflot). Srovnáte brusnou mřížkou a přetřete. Já jsem měl u jedněch dveří větší mezeru, tak jsem svěrkami sevřel do požadované výšky dvě prkénka. Prostor jsem vyplnil lepidlem do kterého jsem vmáčkl zlomky cihel a nakonec pruhy perlinky. Po vytvrdnutí přetmelit a natřít.
Odpovědět
@oskar83 Děkuji. Tak to taky risknem. Nalepíme XPS 30 mm a až namontjí obložky tak to tmelem zaděláme a omalujem.
Odpovědět
@jejeku Zkontrolujte si rovinnost a kolmost čelních stěn otvorů. Pokud jsou přesné, tak to dotmelte a natřete hned. V opačném případě to budete muset po montáži stejně dorovnávat, tak s tím počkejte.
Odpovědět
@zubr487 Díky za radu
Odpovědět
Standardni vyska je 202 cm +/-1 cm takze ty2 cm by nemely byt ani poznat, teoreticky 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?