Stare luxfery v oknech

Dobry vecer. Chtela bych poprosit o inspiraci, jak zakryt luxfery, ktere mame v koupelne misto okna, ale tak, aby tam stale probudilo svetlo. Okno mit nemuzeme. Luxfery jsou stare, spary skarede a pokud se nechaji odhalene, budou se v zime rosit. Uvazovala jsem dat druhou radu luxfer nebo pevne okno s mlecnym sklem. Co myslite? Nebo nejake jine reseni? Dekuji.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu A nemas foto?
Odpovědět
@bayt Ted mam pres to folii, tak to nejde moc videt a vypada to hrozne. Coz je taky jeden z duvodu, proc to chci predelat.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu ta druha rada nezni blbe 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
máme je v garáži, některé i prasklé, taky to řeším "jak upravit/vylepšit", tak se ráda nechám inspirovat..
Odpovědět
@dita_a_ivan existují i tepelně izolační luxferové výplně https://www.eluxfery.net/eluxfery/esh...
Odpovědět
@iveta_89 To jsem videla, akorat si rikam, vzhledem k cene, jestli uz neni lepsi si tam dat misto techto luxfer pevne okno s mlecnym sklem. Taky bude izolovat, lufery to zakryje a cenove to vyjde podobne.
Odpovědět
Akorat jsem nasla pekne resene luxfery i s oknem, ale to by nam bohuzel neproslo.
Odpovědět
Dal bych dřevěný rám a na místo mléčného skla nějakou pěknou vitráž.
Odpovědět
A nejde to vybourat a dat nové luxfery?
Odpovědět
@dannu Vybourat asi ne. Slo by to tezko, uz jen proto, ze by se vse muselo delat vnitrkem.
Odpovědět
Profilova fotka
@azsinanecovzpomenu naši mají za schodištěm celou velkou stěnu z luxfer, dřív se to tak dělávalo....před lety taky řešili, co s tím, protože tudy hodně unikalo teplo a na chodbě bylo dost chladno.....nakonec dali taky zvnitřku okno, s klasickým sklem, a docela jsme si zvykli, nevypadá to zle.....ten rám okna docela pěkně zaplní ty špalety a zakryje estetické nedostatky.....ty středové spáry mezi luxfery bych pěkně vyčistila a myslím, že to bude vypadat docela ok, pokud tedy nechcete bourat
Odpovědět
@ptjj Dekuji. A projevilo se to nejak na tom uniku tepla? Je to znat? A nerosi se to uvnitr mezi luxfery a oknem?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@azsinanecovzpomenu Jj, na tom teple to znát je, ale oni mají opravdu velkou plochu, minimálně tak 2x3m, Toho rosení jsem si nevšimla, ale je fakt že ho mamka občas otevírala na větračku, tak možná kvůli tomu rosení? Nevím 😕
Odpovědět
@ptjj Aha, takze to neni uplne fix okno. Nad tim jsem prave premyslela, ze bych dala otviraci okno kvuli pripadnemu roseni. Precejen se nam tam tezko povede vakuum 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@azsinanecovzpomenu ne, fix to není, je to klasické
Odpovědět
Já bych vybourala,vždyť je to jen 8ks a nahradila něčím novým .Měli jsme nad schodištěm velké okno z luxver,vybourali a dali fixni okno s dekorem.A to se nad schodištěm muselo stavět lešeni ,máme schodistě v jednom tahu.Sice to nėjaký úklid chtėlo,ale nejlepší řešení..Hodnė to pomohlo ,je tu mnohem tepleji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@mahev Dobrý den, zeptám se ohledně lxfer, museli jste mít stavební povolení nebo ohlášku, přemýšlíme že také luxfery na chodbe dáme pryč , ale jde o velkou plochu. Díky V.
Odpovědět
@chersi povolení nebylo třeba,měnili jsme současně s ostatními okny
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?