Starý barák - dřevěná nebo plastová okna?

19. led 201530

Probírala jsem tu diskuzemi ohledne oken,ale muj zasadni rozhodovaci problem-opravujeme chalupu,stary barak po babicce, vsude drevena okna pretrena na bílo. Ted delame novou strechu,tam budou vikýře, střešní okna- výhody,nevýhody plast. a dřevěných oken? Proč jsou dřevěná srazší,když většinou je s nimi vice starosti s udrzbou? Nechci aby to bilo do očí, dole dřevěná, nahoře plast,ale kdyby to bylo nějak podobné, nerozeznatelné...

  • Mezi plastovými a dřevěnými okny není rozdíl. Já mám plastové a nestěžuji si. 🙂

  • já bych trochu oponovala, myslím, že mezi plastovými a dřevěnými rozdíl je, min. v materiálu. Když jsme řešili okna do bytu, šli jsme do plastu a to ze dvou důvodů - 1. vzhledem k tomu, že se jedná o byt, museli jsme zvenku dodržet bílou barvu (a bílá tu strukturu dřeva dost zabije), takže jsme šli do plastů, 2. je to o docela dost levnější (u nás 50%). Pocitově bych šla do dřeva, pokud jsou dobře udělaná, vydrží x let bez natření, stačí je jen udržovat nějakým speciálním olejíčkem, takže ani údržba není nějak tragická. Nechali jsme si od asi 5 firem nacenit jak plasty, tak dřevo a pak se rozhodovali.

  • Při běžném pohledu mezi dřevěnými a plastovými okny není viditelný rozdíl. Při bližším pohledu je od sebe rozeznáš rozdílným řešením rohů (dřeva mají rohy přisazované kolmo k sobě a plasty mají rohy sesazované šikmo) a rozdíl je také v tloušťce rámů (dřeva mají užší rámy, plasty mají rámy širší, což je na závadu u malých oken).
    Ať už se rozhodneš pro ty nebo ty, měla bys myslet na to, že je starý dům třeba zároveň i dobře zateplit, jinak budeš zanedlouho bojovat s plísněmi (zmiňuji to, protože o zateplení nic nepíšeš)

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?