Stavební systém Ytong Lambda 450 - je možná kombinace s nosnými překlady Helux ?

Jsem ve fázi žádosti o vydání stavebního povolení na stavbu patrového dvojdomu ze zdícího systému Ytong Lambda 450, na západní stěně domu jsou projektována v přízemí dvě francouzská trojdílná okna, v patře nad nimi v ložnicích dvě dvojdílná francouzská okna. Původně jsem chtěl u všech francouzských oken udělat přípravu pro montáž venkovních rolet - či žaluzií. Plánovaná trojdílná okna v projektové dokumentaci v I. NP nahradím širšími dvojdílnými okny s HS systémem stínění těchto oken zvenčí - z terasy před nimi, vyřešit venkovní, elektricky ovládanou markýzou s podpěrami ( např. typ Veranda box ). U zbývajících dvou francouzských oken v II.NP - montážní rozměr otvoru pro okna je š 1800 x v. 2190 chci udělat přípravu pro montáž venkovních rolet – tzn. roletový kastlík v nadpraží okna. Ytong má své systémové řešení pro tyto účely – žaluziový /roletový/ kastlík z purenitu rozměru 164x249 mm. Na tl. zdiva 450 je několik variant řešení jak řešit nadpraží okna. 1) Ytong žaluziový kastlík + 35mm EPS + nosný překlad NOP 250 2) Ytong žaluziový kastlík + 60 mm EPS + YQ U profil 225 mm 3) Ytong žaluziový kastlík + 35 mm EPS + U profil 250 ( proarmovat, probetonovat ) 4) YRP nosný překlad od firmy TEMA Klášterec s integrovaným žaluziovým kastlíkem 5) kombinace nosného překladu s integrovaným žaluziovým kastlíkem od dodavatele jiného zdícího systému – např. HELUZ 3v1. Myslel jsem že použiji systémové řešení od Ytongu, ještě jsem ale konzultoval s dodavatelem rolet, zda se do kastlíku, který dodává Ytong vejde roleta pro daný rozměr francouzského okna. Bylo mi sděleno, že u této rolety vychází podomítkový kastlík 165 x 165 mm… Vnější rozměr kastlíku Ytongu je přitom jen 164 mm ( to je vnější šířka ). Roleta např. od firmy Climax se do něj tedy nevejde. Použití systémového řešení od Ytongu s ohledem na možnost vzniku tepelných mostů se mi i tak jevilo jako značně diskutabilní – myslím si, že to zateplení za kastlíkem je málo ( víc prostoru tam ale nevymyslím, aby ty překlady také něco udržely... ). 4) varianta – použití YRP nosného překladu od firmy TEMA – nevím co si mám o tomto překladu myslet, nikde není k dispozici skutečná – reálná fotografie překladu, podrobné info k zateplení překladu – jak dalece je tam vyřešena možnost vzniku tepelných mostů – nevím. Co nevidím - nemohu si osahat, raději nekupovat. 5) varianta – použití nosného překladu s roletovým kastlíkem od jiného dodavatele zdícího systému – zde HELUZ 3v1, dle mého je tento překlad velice dobře řešen, pro možnost použít jak rolety, tak i žaluzie a to ještě několik druhů rolet, žaluzií, variabilně lze vyjímat – vkládat EPS uvnitř překladu. Montážní rozměr je však rozdílný oproti Ytongu. Mohl by mi zde někdo fundovaně poradit jak řešit předpřípravu na montáž venkovních rolet – žaluzií v systému Ytong š. 450 bez zateplení, případně – zda to lze v tomto případě řešit kombinací s jiným zdícím systémem - použitím překladu HELUZ 3v1, byť je to jiný zdící systém, jiný materiál, o něco málo jiný rozměr ( nemohlo by to v budoucnu způsobit nějaký problém – např. praskání omítky v blízkosti nadpraží apod. ? ) Za každou Vaši radu předem děkuji. Franta
Odpovědět
Nerozumím tomu, ale muž rozhodl, ze to vyřešíme překladem 2x YQ U profil. Mám k tomu nějaké propocitane dokumenty. Jeden je pro 2. NP, druhy pro 1. Np, který musel nést ještě to patro nad tím, takže je to řešeno jinak.
Odpovědět
Vyšší zátěž
Odpovědět
Zdravím a děkuji za reakci a technické plánky 🙂 Těm kastlíkům od Ytongu bych se raději vyhnul vzhledem k jejich rozměrům, jejich šířka vyhovuje spíše použití vnějších žaluzií než rolet. Bylo mi potvrzeno, že rolety Climax pro daný montážní rozměr okna potřebuji kastlík 165 x 165 mm. Kvůli, do určité míry problematickému použití jsem v I. NP u francouzských oken z obývacího pokoje na terasu upustil od použítí venkovních rolet a chci použít ke stínění raději markýzu, kdy s touto vyřeším jak zastínění okna, tak i terasy. Systémové řešení nosného překladu s roletovým - žaluziovým kastlíkem má dle mého firma Heluz lépe vyřešené než firma Xella, která dodává systém Ytong, ta kombinace zdiva Ytong a překladu Heluz, byť jen u dvou oken mi ale přijde taková, no... Pokud by s tímto měl někdo praktickou zkušenost, dejte mi prosím vědět. Děkuji
Odpovědět
@franti_p no my už to mame hotove a predem od žaluzií schválené. Ano, rolety mají větší navin a proto jsme je nechtěli. Nyní jsou Zaluzie i jimi zaměřené a objednané.
Odpovědět
@luckavra ještě jednou díky za informace a plánek 🙂. Dodatečně jsem ověřil, že by u nás byl možný i ten Heluz, ale vyřešíme to asi nějak podobně jako to máte Vy v systému Ytong. Nebudeme to komplikovat a půjdeme také do žaluzií u všech francouzských oken - jak v I. NP, tak i v II. NP.
Odpovědět
Profilova fotka
@franti_p Momentálně řešíme něco podobného... obvodové zdivo Lambda YQ 450 a žaluziové kaslíky. Od rolet jsme upustily, návin rolety=větší šířka kaslíku. Budem řešit jako prefabrikované žb překlady na zakázku. Náš návrh vypadá nějak takto, ale ten detail si chci nechat posoudit z hlediska tepelné techniky.
Odpovědět
@franti_p my jsme použili překlady od TEMA Klášterec, byť teda jsme trošku ješte upravovali usazení právě kvůli tepelnému mostu. Po termokameře zcela OK.
Odpovědět
Pokud stavíte z Ytongu, držel bych se jejich systémového řešení, obrázek co jsem dala @Veronika je produkt této firmy http://www.smprodukt.cz/?page=boxy&la... , je to česká firma a vyrobí Vám kaslík na míru, samozřejmě otázkou je cena , tyto purenitové kaslíky nejsou levná záležitost, nicméně bych kontaktoval projektanta, ať se s nimi spojí, vybere kaslík a spočítá statiku atd., obrázek nahoře je asi nějaký atyp - půl metru nad oknem věnec, navíc polyš různé tloušťky , (70,80,100) , neznám systémová řešení Ytongu, ale přijde mi to divné. Tyto kaslíky používal jako systémové řešení Wienerberger (porotherm), měl jsem je v projektu, pro každou tloušťku zdiva bylo systémové řešení, na co bych upozornil je větší počet třmínků ve výstuži nad oknami. (standart 20 cm, nad oknem 10 cm)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?