Stříška nad vchodovými dveřmi - závětří

16. srp 2019120

Ahoj, chtěla bych nad vchodovými dveřmi pevnou/masivní stříšku - něco ve stylu jako je na prvním a druhém obrázku, ne skleněnou nebo plastovou. Stříška by byla umístěna v rohu a měla by velikost cca 1,5 x 2,5 m (případně 1,5 m x 2 m), ideálně bez sloupku. Tu svislou stěnu z prvních dvou obrázků bych chtěla nahradit obvodovou stěnou domu a stříška by tak byla zakotvená do ní. Doufám, že je to srozumitelné 🙂 Bohužel nebudeme mít panelový strop, aby šly vytáhnout panely až nad vchodové dveře a do betonování stříšky se bojíme sami pustit. Nevíte, jestli je možné nějak udělat stříšku téhle velikosti, případně jak? Napadl mě nějaký hliníkový rastr a obložit to něčím, ale vůbec nevím...díky za každou radu.

 • Řeším taky jak udělat konstrukci z prvního obrázku. Tak budu rád taky za každé rady 🙂

 • Já ji mám udělanou z hliníku. Něco jako https://www.guttashop.cz/vchodova-striska-guttavordach-bs-b-.7919/

 • @musac  Dělal si svépomocí? Máš nějaké foto?

 • Sponzor fóra
 • No jo no. Vždycky se v projektu na něco zapomene. Já to říkám furt, pořádně si vše rozmyslete popřípadě si nechte poradit od projektanta. Já krytý vstup/závětří vždy doporučuji. Dodatečně dodělat lze různými způsoby (kromě tedy ŽB konzoly). Například lehčí ocel. konstrukce se skleněným štítem apod.

 • @panlorenc  Ano, já na to nemyslel a zapomněl. Projektant bohužel bez nápadu, nějakého efektivního. Bohužel, mám rovnou stěnu a chci to nějak efektivně vyřešit, dodatečně. Jsem strojař, konstrukci si klidně nakreslím a staticky spočtu, odsimuluju, ale chtěl bych nějakou vizi, abych to třeba neměl zbytečně komplikované.

 • @davex
  Tady to máš ještě o něco pracnější z důvodu ext. zateplení. Dá se jistě vymyslet samonosná dřev. konstrukce na samostatných základech a pouze přisazená k zateplováku (tuhost) proti překlopení od domu bych vyřešil pak zavětrováním? Záleží jak vám tento "obyč" přístřešek půjde vizuálně po chuti. Celoprosklené zavěšené přístřešky už pak musíte nějak ukotvit přes zateplovák do zdiva.

 • @davex  nedělal, koupil, mám jen stříšku, bez boční stěny. je to dost drahé, ale mě to sedí ke stylu baráku.

 • Prostě udělat konstrukci, lze použít dřevo, hliník, ocel, ( L profily) po stranách přikotvit k vyzdění, a dále požít např ytong a upravit do stylu fasády.

 • @panlorenc  Tak ono lze to také přes zateplení zakotvit prostě k cihlám. Ano, budou tam malinké mostíky, ale asi to nebude nic hrozného. Má smysl pod tu konstrukci dávat zateplení z XPS, nebo stačí EPS100?

  Líbí se mi cetris desky, je to takové industriální, tak plánuji nějakou konstrukci jako v diskuzi na prvním otázku, kterou bych obil nebo oblepil cetris deskami a na horu pak nějaký klempířský prvek, nějakou plechovou stříšku.

 • @davex
  Rozhodně nemá smysl dávat XPS, ale stačí EPS.

 • No každopádně, v projektu to nemám, tak to budu řešit až po kolaudaci 😃 Takže nějaké dozdění a tak už bohužel nejde.

 • My máme konstrukci možná trochu předimenzovanou 🙂 ale snad funkční. Základy jsou zvlášť, nejsou společné s domem, kotvení konstrukce k domu je vidět na fotce - pro eliminaci tepelného mostu jsme použili zbytky purenitu a kotvilo se tak, aby se vruty nedotýkaly, aby nevznikl tepelný most. Atiku (cca 45cm) jsme vytvořili z cetris desek, sloupek taky má okolo cetris, všechno pak přelepeno EPS, lepidlo, perlinka a fasáda. Střecha je plechová se spádem, pod ní taky cetris desky a na nich dřevěné latě, které tvoří spád. Zespoda střechy bude ještě 2cm EPS, lepidlo a omítka. Snad Vám to k něčemu pomůže 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?