Veka okna - máte někdo?

7. srp 2020170

Líbí se mi to

Potřebovala bych poradit ohledně oken. Stavíme na klíč a firma co nám staví dům dodává okna značky VEKA. Jedná se přímo o tento typ oken Plastová okna VEKA Softline 82 Plus. Nemáte někdo stejný typ oken? Pokud ano, jste s nimi spokojeni?

 • @martiny82  my máme Veka Softline 82 MD, pravděpodobně je to ten samý profil... Namontované je máme od dubna, ale zatím nebydlíme 🙂

 • my mame VEKA Alphaline a sme spokojni

 • @martiny82  A my máme pekárnu VEKA...pečou dobré rohliky... 😃

 • Sponzor fóra
 • Mám tento typ oken, zatím ještě nebydlíme, ale jinak velká spokojenost i s montáží (Okna macek). Taky jsem strašně dlouho vybírala a nakonec skončila u tohoto typu díky referencím. Máme jak klasická okna tak i posuvné balkonové dveře a jsou moc hezké. Za sebe jsem spokojená.

 • Děkuji za reakce. Nakonec si je taky vezmeme. Tak snad bude všechno v pořádku a budeme spokojeni. A máte od nich i vchodové dveře?

 • @martiny82  my je máme od Lomaxu - od Macka nám vycházela cenová kalkulace o hodně dráž a navíc nám nebylo "sympatické", že Macek vyrábí v Polsku. Plastové dveře jsme nechtěli, protože několik známých s nimi má pořád nějaké problémy, tak jsme šli do hliníkových 😉

 • Veka Softline se nevyrábí v Polsku, ale u nás 🙂). Profily VEKA se dováží z Německa a pak se z nich následně vyrábějí okna na značkových linkách. Zrovna ty softline se kompletujou u nás 🙂) Dveře mám taky hliníkové, plastové jsem nechtěla, protože dost pracují, ale známí je mají a nestěžují si, takže věc názoru. Ty hliníkové dveře byly skoro 2 x drahé jak plastové, takže je to o financích.

 • Já bych jen dodol, že je rozdíl od jakého dodavatele resp. výrobce bereš tento profil VEKA, pač okna Macek sice bere tento profil, ale vyrobený v polsku což se při hlubším pátrání dozvíš. Naopak třeba VPO tento profil dováží z Německa, takže suma sumárum je v tom pořádný hokej a každému nezbívá než hledat a hledat . . .

 • @kukiss  tak to jsem ráda že jsme si okna od macka nakonec nevzaly

 • tak nevím, ale my máme okna od Macka, typ viz výše a a ať se to vyrábí kdekoliv tak to jsou německé linky a musí dodržet postup výroby. Okna máme od prosince a naprostá spokojenost. A nejsou to první okna, která jsem zažila takže mám s čím porovnat. Asi bych si dala pozor jestli to nejsou nějaké neznámé profily za levný peníz dělané z recyklátu. A mimochodem i poláci dělají kvalitní věci, ale samozřejmě to není za desetinu ceny. Řekli mi že ty moje profily vyráběly v Německu, že v Polsku vyrábějí jiný typy, něco se dělá i u nás. Já jsem spokojená, okna jsou kvalitní, spoje perfektní, všechno těsní, nikde netáhne, nic se neprověšuje, nerosí se.
  Máme i velké terasové posuvné dveře a ty jsou OK. Když tu byl technik na seřízení, tak neměl ani co seřizovat, všechno těsnilo jak má.

 • kkaccullka: Není pravdou, že okna Macek odebírá profily i z jiných zemí než z Polska. Když budeš naléhat na prodejce a budeš požadovat certifikát, třeba ti řeknou pravdu. Nicméně nehádám se s tebou a pokud jsi s touto firmou spokojena, jen dobře a nakonec každý se rozhodne podle svého 😉

 • @kkaccullka @kukiss  pan Macek v roce 2009 dal výpověď všem svým zaměstnancům a přesunul výrobu do Polska - to je všeobecně známá věc (alespoň pro ty, kdo jsou z regionu); znám pár lidí, kteří v této firmě pracovali a sami říkali, že měli zákázáno lidem říkat, že jsou okna z Polska... I na jejich stránkách tento údaj jejich historie pro jistotu chybí. Mě je osobně jedno, jestli se okna vyrábí v Polsku, Slovensku, Maďarsku, jen mám bohužel u této firmy pocit, že se za to jaksi "stydí" 😉

 • @kkaccullka  Dobrý den, jen se chci zeptat - po letech stále spokojenost + jaky typ posuvu jste zvolili, PSK? Děkuji Petr

 • @pietrocz  nemáme s okny žádný problém. Jednou ročně seřídíme a namažeme. Ano máme PSK s trojsklem. Máme doma 2 psy a terasova okna otevíráme a zavíráme 100 x denně. V létě se o ně opírá sluníčko (jižní a západní stěna). Jsem stále spokojená. S čím nejsem spokojená jsou vstupní hliníkové dveře. 2 x už nám měnily zničený zámek, dveře netěsní a nejdou zregulovat. Nebyla to dobrá volba. Navíc je to nejslabší místo v domě co se týče tepelného úniku. Ale to je i má chyba že jsem vybírala podle vzhledu a nedávala pozor na parametry.

 • @kkaccullka  Děkuji za Vaši odpověď, pomohlo mi to. Ale zajímá mne jak dlouho si člověk zvyká u PSK na ten vysoký "práh"? Chtěl jsem na terasu mít snížený práh, ale technik mi hlásí, že tam bude hrozná tepelná ztráta a možnost netěsností v případě přívalových dešťů. Takže se doma pomalu smiřujeme s tím nesníženým "prahem"/rámem okna.

 • Sponzor fóra
 • Přesně z tohoto důvodu jsem i já to takto řešila. Kdysi jsem pracovala ve st. firmě a počítala tepelné mosty a odpory. Neříkám že to nemůže fungovat když je to opravdu precizně provedeno ale víme jak to na stavbách probíhá vím o pár lidech kteří jsou z toho nešťastní a prostě tam ty úniky mají nebo jim tam zatíká. Opravdu se nebojte vůbec vás to nebude omezovat. Celé léto máme dům otevřený a pohybujeme se sem a tam ze zahrady domů i vč. Psů. Nikdy se mi nestalo že bych zakopla nebo mně to nějak omezovalo. Na terase grilujeme takže běhám do kuchyně a zpět i návštěvy couraji dovnitř a ven. Naopak dobré je že když fouká vítr nemáme bordel v domě. Vše se zastaví před tím prahem a není to vysoké. Když mám na nohou ty gumové krosky tak špička je asi jak ten práh zvenku malinko víc.
   Takže asi stejně jako bývají prahy v bytě. My je teda nemáme a ani tak to nikomu u těch terasovych dveří nevadí. A v zimě taky není problém se sněhem.

 • @kkaccullka
  Prosim sz,chci se vas neco zeptat zkrz praci
  Luky

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat

  Líbí se mi to

  Napiš zprávu

  Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

  Upravit komentář

  Upravit diskusi

  Opravdu chceš smazat komentář?