Venkovní rolety - kastlík

Zdravím, začal jsem řešit venkovní před okenní rolety. Před 4 roky nám nikdo neřekl " hele dejte si tam kastlík časem se to bude hodit " kdyby nám to řekl tak ho tam dáme.. ale nedali. A teď mám nějaké nabídky na venkovní rolety a když jsem si změřil kolik to bude zasahovat do okna tak se mi to moc nelíbí :-/ a krátím si tak i okno. Otázka zní, jde nějakým zpusobem dodělat podomítkovej kastlík nebo se to prostě musí vyříznout a pak znovu na to natáhnout omítku? Omítka je cca 2 rok takže by to nemuselo být ještě tak vidět ne? Nějaký typ? Díky !
Odpovědět
Nějak tomu nerozumím.. jak vyříznout? Jako že uděláte díru do překladu?
Odpovědět
@angie.shy tak možná tam má polystyren, tak myslí vyříznout ten.
Odpovědět
@adula000 přesně tak, ale pak si udělám tepelný most :-/
Odpovědět
@zdenna Záleží na tom, kolik toho EPS potřebujete vyříznout, tedy jakou máte tloušťku polystyrénu. Pokud více jak 15 cm, měl by vám tam nějaký EPS pod roletovým boxem zůstat. Můžete ho ale také vykutat a dát tam purenitovou desku. Sám za sebe dnes mohu říct: pokud to budete dělat takto, nedávejte to pod omítku, ale ten box přiznejte. Důvod? Je to jiný materiál s jinou roztažností a zapravení do fasády tak, aby vám to kolem nepraskalo, by bylo pracné. Druhý důvod? Lepší výměna dostupnost v případě nějaké vady (nestává se často, ale stát se může). Pokud nechcete kutat EPS a zasahovat do omítky, udělejte box s roletami (či lépe žaluziemi) až na fasádě a box i lišty nechte koukat - na rámy okna vám namontují držáky a předsadí je tak, aby vodící lišty rolet/žaluzí lícovaly s fasádou a boxem. Úplně hrozně to nevypadá, byť se vám to líbit nemusí, protože to půsibí industriálním dojmem. Jinak pokud vám jde o stínění v létě, můžete to řešit i přesahem střechy či kšiltem/slunolamem nad oknem a rolety nejsou potřeba - důležité je, aby vám ve vedrech nesvítilo slunce do skla, toť je z hlediska tepelné pohody uvnitř naprosto dostačující.
Odpovědět
@zdenna Tip, vykašlat se na kastlík a použít meziskelní žaluzie do izolačních skel. Nahrazují venkovní žaluzie.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@travas Dobrý večer, máte nějaké zkušenosti s meziskelními žaluziemi? Tato varianta se mi líbí. Děkuji
Odpovědět
@travas no v porpvnani ceny nevim jestli bych resil nove okna 😂
Odpovědět
@pajapo mi se taky líbí, ale z technického hlediska to nedává smysl. Výrazně to zhorší izolační vlastnosti okna. Nepotřebuji studovat čísla, stačí selský rozum a pochopení základů fyziky. Navíc se oberete o přidanou hodnotu venkovních žaluzií nebo rolet, které vytvoří další předokenní bariéru před teplem i před chladem, případně i větrem. Ale pokud vás TZ domu moc netrápí, tak to ignorujte.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?