Venkovni zaluzie a velmi silny vitr na pozemku

Dobry den, rada bych se zeptala, kdo mate zkusenost s venkovnimi zaluziemi a silnym vetrem. Dum mame postaveny na miste, kde vetsinu roku fouka hodne vitr. Ted na podzim to opet zacina byt opravdu ficak. V lete je klid. Manzel mi rekl, ze hlavne na zapadni strane budou muset byt prakticky stale vytazene. Krome leta. Ze se poskodi a budou hlucne. A at to jeste jednou zvazim. Zrovna dneska u nas fouka tak, ze jsem na vazkach. Prosim, mate nekdo zkusenost, ze bydlite take na vetrnem miste a vse je v poradku? Popr.litujete, ze jste si venkovni zaluzie poridili, protoze opravdu rachtaji, musi byt vytazene a pouzivate je pouze v lete a na jare jako stinici prvek pred sluncem? Budu rada za Vase zkusenosti. Dekuji
Odpovědět
Zaluzie napr. Z tvaru toho vydrzia hodne. Ak je velmi silny vietor, tak je to jemne pocut vo vnutri, ale naozaj nic tragicke. Mne skor poskodili zaluzie padajuce krupy nez silny vietor.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme žaluzie "Z", u nás moc nefučí, takže tohle neřeším, ale když už moc fouká, tak to raději vytahuju. Ještě můžete zvážit venkovní rolety, ty vydrží hodně.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás je celkem větrno a i když hlásili vichr, tak se žaluzie v podstatě nehly, jen lehce rachtaly.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě nemáme nainstalováno, ale budeme mít větrnou elektroniku, kde vyjedou samy kdyby hodně foukalo
Odpovědět
Hodně záleží na tvaru a šíři žaluzie. Neva má pěknou tabulku https://www.neva.eu/rady-a-navody/odo...
Odpovědět
@jandour nevyjedou, pokud nebudete mít záložní zdroj EE. K nám přišla teď v létě najednou bouřka s vichrem a protože správci sítí asi vypínají proud preventivně, tak jasně že nevyjede nic (nastaveno na vítr 70 km/h +). Ale jak píše @zmrz_lina , jen to trochu rachtalo a to máme Zetta 90. Podle mě taky záleží na tvaru domu, přesahy střechy, jestli je krytá terasa atd. Občas se stane, že vyskočí taková ta oka přichycená na lanka, ale to se lehce nahodí zpět.
Odpovědět
@anntalis co obejít sousedy, co už žaluzie mají, a zeptat se jich? Mají stejné větrné podmínky jako vy, tak jejich zkušenost bude relevantnejsi 🙂
Odpovědět
Mame tvar Z92, bydlíme na poli kde hodně fouká a úplně v pohodě. Žaluzie ani nerachtaji prostě nic, když je silný vítr, tak samy vyjedou nahoru, ale prvních pár měsíců jsme to neměli ani aktivovaný a nic se nestalo.
Odpovědět
Máme Ztka, Fouká u nás dost a vytahovali jsme je jen při prvním velkém větru. Teď už jen naklopíme do polohy mezi otevřeno/zavřeno.
Odpovědět
U nás také dost fouká, mame je nastavené, ze když překročí vítr 40km/hod, jedou na horu a to všude, nejen odkud zrovna vítr fouká. A ano, vyjeli už dostkrat, hlavně v noci. Ale nezničí se a plní funkci proti slunci. Takže není co řešit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?