Venkovní žaluzie, jakým způsobem je máte montované?

Zobraz úvodní příspěvek
Poraďte, jakým způsobem máte namontované venkovní žaluzie (do překladu, spec. kaslíku nad oknem, jinak........) Otevíráte je na kliku nebo máte el. pohon (co je lepší), máte je s postranní vodící lištou nebo bez? Jaká omezení má používání venk. žaluzií (vítr, zima......). Chci je jako jediné zastínění na spaní, tak nevím jestli by kvůli větru nebo mrazu stejně nemuseli být otevřené nebo vytažené. Doporučte výrobce, se kterým jste spokojeni. Díky
Odpovědět
1
2
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Já si nechal nacenit okna i externí žaluzie od firmy SULKO, mám na ně několik dobrých referencí od známých, ale jen na okna (žaluzie nikdo z nich nemá na oknech). Žaluzie na motor vč. DO. Taky by mně zajímalo jestli máte žaluzie dálkově nebo na vypínač, jsem zastánce kabelu, ale u žaluzií mi to připadá nepraktické, vstanete a musíte jít k vypínači, vyleze slunko, zaleze a furt dokola třeba .......
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Dobrý den, zajímalo by mne, jak ste to meli s montazi venkovnich zaluzii na elektricky pohon, co se tyce vnitrnich a venkovnich omitek domu. Zda to neni velky zasah, ktery jiz nelze "zamaskovat"? Dekuji
Odpovědět
@trysha1 Zvenku to nepoznáte, zevnitř záleží odkud budete tahat proud. Ale není to vevnitř nic co by nespravilo trochu sádry, stěrky a barvy.
Odpovědět
Zdravím, pár postrehov projektanta: - rolety: môžu byť aj z pomerne tuhých lamiel a tie sú navzájom spojené, takže vedia asi čiastočne fungovať ako bezpečnostný prvok. Na druhú stranu aj ak majú možnosť roztiahnutia, pomerne výrazne obmedzujú výmenu vzduchu oknami ak nimi vetráte, čo je napr. v lete v noci žiadúce. Okrem toho sa dajú buď spustiť, vtedy bránia solárnym ziskom, ale aj svetlu a je chládek a tma. Alebo sú vytiahnuté a vtedy síce máme svetlo, ale potíme sa ako prasa. - žalúzie: líšia sa hlavne v type lamely a tie najpevnejšie sú práve tie Ztkové( @orena ) a tým aj najlepšie odolávajú vetru. Skové sú o niečo horšie a Cčkové neodporúčam, aj keď sú najlacnejšie, tie toho moc nevydržia. Čo je ale najpodstatnejšia výhoda žalúzií proti roletám, že nemusia byť úplne zložené, aby účinne tienili slnko a teda je v miestnosti aj dostatok svetla aj je zatienená, čo rolety nedokážu. Na motor, či nie: ak chcete napr. Pasívny dom, žalúzie musia mať motor, inak tú dieru na lanká nie je možné vzduchovo utesniť. @trysha1 vonku kábel končí v boxe a v motore v ňom schovanom, nie je ho vidieť. Vo vnútri je kábel vedený zvyčajne drážkou pod omietkou ako všetky ostatné káble v dome a v mieste boxu prejde dierou v stene von, takže na celej ceste interiérom nevylezie zo steny.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
mohu se zeptat zdejších odborníků jaké vodítka na exteriérové žaluzie vybrat? Mnoho prodejců upředňostňuje plastová vodítka a odůovdňují to tichostí provozu. Někteří doporučují vodítka kovová. Můžete mi někdo poradit ? Děkuji
Odpovědět
Dejte venkovní rolety, externí žaluzie jsou hlučné když fouká vítr i když tvrdí prodejci, že to tak není :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@raduzza my jsme jak na větrné hůrce, protože kolem není vůbec zastavěno a že by byly hlučné... Ano, v těch pár dnech, kdy byly ty mega větry, se žaluzie hýbaly a lehce rachotily, ale většinu času a většinu větrů se ani nehnou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@milenium123 My jsme si nechali nedávno udělat od této firmy na http://www.stin-sotek.cz/venkovni-zal... a jsme maximálně spokojení. Dělají toho víc v této oblasti tak se mrkněte a můžete se inspirovat.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
hodne firem dělá venkovní žaluzie. Hlavně dnes jsou uplně všude. Každej druhej baráček je má. Mně se taky moc líbí
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Venkovní rolety podle mne naprosto předčí venkovní žaluzie. Výborně stíní a navíc fungují i jako menší ochrana domu. Můžu prozradit, že jsme vybrali rolety od firmy Louver https://www.louver.cz/exteriery/venko....
Odpovědět
@fotrtom mohla bych Vás poprosit o foto vytažené žaluzie zvenku nebo o info, jak je pak cca vysoká?:)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Při stavbě domu byly venkovní žaluzie jedna z věcí, které jsem musela mít. Vybrali jsme s manželem od https://www.ksystem.cz/. Komunikace s nimi byla skvělá. Vybrali jsme si barvu, k terá nám krásně sedí k fasádě. Navíc jsou výrazně více stínící než vnitřní žaluzie. Můžu všem jen doporučit. Investujte do toho. Vyplatí se vám to. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Ahoj chci se zeptat zda jdou zapustit vodící lišty do již udělané fasády? Nenechával si to někdo dělat? Původně se počítalo s venkovní vodící lištou. Díky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 měsících
Můžu se zeptat, jestli chápu správně postup. Budeme zateplovat dům, a chceme žaluzie, s kterými se původně nepočítalo. Tudíž, nad překlad dám polystyren menší tloušťky, kolem okna polystyren normální. Poté se vloží tedy zaomítací kastlík a vodící lišty do polystyrenu a dům se dá do lepidla? Děkuji 🙂
Odpovědět
@adula000 my jsme kolem kastlíku dávali fenolickou pěnu, aby nevznikl tepelný most. Fenolická pěna je velmi laicky řečeno jako polystyren, ale pro stejný účinek je jí potřeba výrazně menší tloušťka.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@adula000 Je několik možností: 1) Ustavit si překlady tak, aby nad oknem vzniklo požadované místo, ale problém je to nějak rozumně zateplit - u pasivu by to byl dost problém asi. 2) Speciální překlady - kastlíky (zateplené) vyrábějí i výrobci cihel ale cenově to je raketa. Výrobce žaluzií, vám předem na špalety namontuje vodicí profil (ten se zaomítá) a až je fasáda hotová, tak se do toho vodicího profilu zacvakne vodicí lišta. 3) Pak jsou výrobci, kteří dělají kastlíky a dokonce i "bočnice", která je asi z pěny nebo nějaké trvdého polystyréná, včetně vodicí lišty. A to se pak jen zaomitá. 4) A další možností je, tzv. "samonosné žaluzie" - musíte mít ať už nějaký kastlík - nebo nechané místo nad oknem a pak se na okno našroubuje žaluziový box včetně bočnic. Výhodou je, že se to udělá najednou a omítka se jen dotáhne k té bočnici. Takže zedník neřeší detaily kolem té vodicí lišty. https://www.youtube.com/watch?v=Otis4...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@fotrtom
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?