Venkovní žaluzie údržba

Profilova fotka
Zajímá mě, kdo má venkovní žaluzie, jestli se o ně nejak staráte? Jak jsou náročné na údržbu? Děkuji mnohokrát
Odpovědět
Profilova fotka
V podstatě nijak, jednou za čas vezmu proudem vody.
Odpovědět
Kazdy vecer sa k nim modlim 😀 Inak, raz za cas oplachnut vodou a menej raz za cas, ich aj prebehnem hubkou a utierkou detailnejsie. Z-tkove maju take vystupky, v ktorych sa drzi spina.
Odpovědět
Mám na všech oknech v baráku /23 kousků/ v antracitu, lamel nepočítaně, víc než dvakrát ročně se nedokopu, ale prostě kýbl, hadr a jedu lamelu po lamele.
Odpovědět
Super napad jak byt jeste vetsi otrok 🙂 Radeji stavet s rozumem bezudrzbove než bez rozumu moderně🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@michalplechacek potřebujeme slunění do baráku a toto se nám líbí nejvíce. A jestli jdou žaluzie dobře umýt nevidím důvod byt otrokem. 😊
Odpovědět
Mame zetkove antracit, bungalov a mam v planu jednou za rok wapkou....No už je to rok a pul a jeste jsem to nestihla :-N Asi si je budu muset jit prohlednout zvenčí a třeba se donutim :-)
Odpovědět
Proč otrokem, v létě stíní suprově což byl hlavní důvod a to splňují maximálně, něčím taky musíte zastínit i vůči čumilům, pokud nebydlíte na samotě u lesa. Zažila jsem už ve velkém baráku záclony + závěsy na velikých oknech a jejich praní - taky žádná hitparáda, v bytě vnitřní žaluzie a taky nic moc, takže shrnuto a podtrženo jsem spokojená, pokud neumeju umyje deštíček. Ono všechno potřebuje nějakou údžbu.
Odpovědět
Stalo se Vám, že v zimě zamrzl motůrek?
Odpovědět
@ludmilanov Nám ne, nestalo.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Ano - mít 23 venkovních žaluzií, to je otrokařina. Alternativa je a) mít dostatečně velké přesahy střechy, aby stínily okna (v zimě bych se bál, že v interiéru bude tma, i když slunce je níže), b) nebo mít venkovní žaluzie pouze u oken na Jih (JZ) c) mít uklízečku.
Odpovědět
@ludmilanov Motor by z principu zamrznout neměl. Můžou zamrznout lamely k sobě (na to upozorňuje např. výrobce žaluzií Neva). Na žaluziích jsou takové (těsnicí" proužky, aby snížily hluk žaluzií o ty bych měl strach.
Odpovědět
V bytě jsem je 1x ročně vzala hadrem a vodou, lamelu po lamele, ale bylo to jedno větší okno, tak to šlo. Na domě jich máme 12 a dost velké a ještě v antracitu, takže ta údržba bud určitě horší, ale 1x ročně se to zvládne. V nejhorším to zkusím wapkou, jak to tu píšou ostatní. Bez žaluzií bych ale být nechtěla. Za mě je to nejlepší možný způsob stínění a zajištění soukromí večer a v noci. A ta údržba, třeba oproti klasickým vnitřním žaluziím, zas tak hrozná není.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 2 letech
Máme bílé a po roce jsou docela čisté.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme v barvě okem, světle šedé a ještě jsem je teda nemyla 🤣 deštěm se umyjí dost
Odpovědět
@sasynkamil d. mit integrovane meziskelni zaluzie
Odpovědět
@bayt tím se ovšem dost degraduje stínící funkce. Teplo musí zůstat před sklem. Navíc to degraduje vlastnosti oken. Frajeřina dobrá, ale fyzikálně to dost kulhá.
Odpovědět
@honzik75 Tak urcite je to mene efektivni, nez zaluzie pred okny. Ale pomuze to taky a pry ne malo. Navic to clovek nemusi cistit, neblokuje otvirani francouzskych oken (otevru a projdu i u stazene zaluzie). Skoda, ze jsem o tom nevedela driv, dala bych to min. do dvou oken.
Odpovědět
@bayt a není vám líto, že to půjde vždy vidět? Venkovní zajedou nahoru do kastliku, ty meziokenni zustanou vždy viditelné a uberou lehce z výšky a k tomu viditelne ovladani vedle toho (nebo to jde i elektronicky?). Rodiče měli roky na starých oknech dřevěných a ze začátku super, ale jak se to časem opotřebuje, tak jako vše, tak se museli vždy rozmontovat okna a opravit (u starych dřevěných to šlo, u novych si to neumím představit). U venkovních žaluzií tak nějak počítám že po cca 10 letech to bude chtít nějakou opravu, okna vydrží snad 30
Odpovědět
@artep1987 Ohledně opravy: vysadilo se sklo, sklenář to odvezl na dílnu, odřízl sklo z rámečku, vyměnil žaluzii a sklo tam zase pak lepil. Jestli tam foukal argon nevim. Ovládání je pomocí magnetů. Asi byt šlo řešit elektricky, ale problém je, že okno se otvírá, takže by byl vidět kablík (nebo bezdrát a baterk) a co sklo, to by byl potřeba pohon. Naštěstí to bylo u okna na jedné zakázce a já se u toho jen nachomejt a viděl jsem to, než než jsem řešil stínění na barák, takže máme žaluzie venkovní 🙂
Odpovědět
@artep1987 No, jenze videt je v zavislosti na typu treba jen 3.5 cm - 5 cm vyska (ne slozenych zaluzii, ale jakoby listy, do ktere zajizdi)
Odpovědět
@kofejn Kabel u typu, ktery jsem videla ja, videt neni. Ovladani je sice mozne rucne, ale el. je z mnoha duvodu lepsi. Hl. je to pak takrka nerozbitne.
Odpovědět
@bayt Však jo, pokud tam kabel není, budou tam baterky.
Odpovědět
@kofejn Jakoze neni viditelny, kabelaz se pripravi predem a vede zdi k ramu okna, kde je male napojeni. Urcite to pak videt neni...baterie jsem nevidela. Jen to a nebo manualni ovladani.
Odpovědět
@bayt Dost dobře si nedovedu představit, jak funguje otvírání či vyklápění okna a už vůbec ne pojezd u HS portálu či atriových dveří. Já to viděl jen s magnetem.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn podobně, taky si to neumím zcela představit 🤔
Odpovědět
@kofejn @snippe Jmenuje se to tusim Screenline, maj na webu i technicke nakresy.
Odpovědět
@bayt Tak jsem něco našel. Tohle je asi průchodka mezi okenním křídlem a rámem ( https://www.screenline.shop/p/st9201-... ) , Sice to bude vidět, ale žít se se s tím dá, jenže šoupací okno to neřeší. Ceny jsou teda masakr a když si vezmu, že co sklo to pohon, tak venkovní jsou docela láce 🙂
Odpovědět
@kofejn To je fakt, šoupací asi jen manuálně. U nás to vycházelo tak 20 tis. na okno, ale bylo fakt velky. Zalezi taky, jestli je to manualni nebo el. Zas na klasicky zaluzie clovek musi mit stavebni pripravu atd., taky to neni moc levny. Jedine, co mi vadi, je nutnost pri pripadny poruse presklit okno. Sice u el. systemu se pry tak nestavaji, ale samozrejme muzou. Ja bych to bejvala riskla, schvalne jsem.si cetla na tenhle system recenze na zahranicnich serverech a byly pozitivni. No co uz ted. Ale jak rikam, my tam.mame okno, kam ty exterierovy dat nejdou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?