Venkovní žaluzie v podomítkové schránce

Profilova fotka
Ahojda, máte někdo zkušenosti s venkovními žaluziemi od CLIMAXU? Na stránkach této firmy jsem našla venkovní žaluziel v podomítkové schránce. Má s tím někdo zkušenosti? Ptám se kvůli překladům. Překlady s úložným prostorem pro žaluzie jsou moc nákladné a žaluzie se schránkou se nám nelíbí. Děkuju za názory a info. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@peta7178 mame climax a jsou schovane vr fasade. Soused ma isotra a stejne. je to jen otazka domluvy s instalacni firmou a penez
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans a jak velký prostor musí být na ten prostor pod fasádou? my budeme mít nejspíš ještě zateplení, tím jsem myslela ze by se nad oknem třeba kus zateplení vynechalo a vložila žaluzie. takhle to funguje nebo jak?
Odpovědět
@peta7178 Zalezi od toho, ktory typ zaluzie zvolis - Z70, Z90, C...... Je ale dobre dat nieco poriadne do kastliku na preklad kvoli eliminacii tepelneho mostu.
Odpovědět
Profilova fotka
@deto_oesya mě se právě líbil ten typ Z70 nebo Z90 to je rozdíl jen v šířce. a to by snad mělo jít.
Odpovědět
@peta7178 Samozrejme, ze to ide :) Len sirka zaluzie urcuje to aky velky priestor potrebujes pre ne, t.j. aku velku podomietkovu schranku. Ake hrubku zateplenia budete davat?
Odpovědět
Profilova fotka
@deto_oesya no zateplení máme v projektu daný 10cm ale to se může upravit podle žaluzií. Jsem ráda že to jde tak jak jsem si představovala a nemusím to řešit už teď. u výběru překladů.
Odpovědět
Profilova fotka
@peta7178 10cm je teda dost malo... to vam vyjde rosny bod v konstrukci. jinak pro Z90 je minimalni potrebny prostor tusim 16cm
Odpovědět
@peta7178 Jestli tam není vůbec žádná příprava, tak budete potřebovat zateplení aspoň 20cm, aby se to nějak rozumně dalo udělat. Ideální by bylo tak 30... Popravdě je mnohem rozumnější kastlíky nechat přiznané na okně než kvůli tomu vymýšlet nějaké skopičiny, Ale jestli je jediný důvod to, že se vám to nelíbí, ale zároveň překlady jsou drahé, tak asi těžko budete chtít zateplovat o mnoho víc jen kvůli pár žaluziím...
Odpovědět
Profilova fotka
Mě ještě napadlo, že by mohl bý úzčí překlad než zdivo. no ale to je asi blbost. neco se vymyslí.
Odpovědět
Včera jsme to řešili se stavebním dozorem, tvrdil nám, že ty speciální překlady už s kastlíkem uvnitř (heluz, porotherm), jsou zbytečně drahý, že dát do fasády vyjde líp. My tedy máme naprojektované zateplení 20 cm. Prý se to dá řešit i tak, že se nad oknem nedává poslední překlad, vznikne tam malá štěrbina (jsem laik, omlouvám se, zda to píšu moc polopatě:) a kastlík se dá částečně do ní a částečně do fasády.
Odpovědět
Profilova fotka
@lindikova Děkuji za další informace, určitě o takové variantě uvažujeme. a překlady s kastlíkem nechceme jak si napsala je to moc drahé.
Odpovědět
@lindikova Finančně to lépe vyjde, jen technicky to trošku u žaluzií pokulhává, protože ve 20 zateplení je tak málo místa, že je tam pak tepelný most jako v San Franciscu nad řekou... Jde o to, jestli to pak za těch pár tisíc rozdílu stojí riskovat.
Odpovědět
Článek se načítá
@lopp ano, to je jasné, ale četla jsem někde o zatepleném kastlíku, tady je jiný odkaz, ale pokud si dobře pamatuji, jde o podobné řešení. Chceme stavět z cihly 30, na ni se ani speciální překlad s kastlíkem nedělá, začínají pokud vím na 36,5. http://www.svst.cz/attachments/092_%C...
Odpovědět
@lindikova Tenhle kastlík z odkazu je dokonce i dražší než přímo roletový překlad když se vše okolo sečte, navíc aby fungoval jak Neva píše, tak musí být na překladu od Porothermu Vario Z :-) Jinak tohle řešení je dobré obecně, mrkněte na Sm produkt, ty to přímo vyrábí, jen je to taky drahé řešení, navíc pro žaluzii 90 ta schránka bude cca 20-25 cm.
Odpovědět
@lopp díky moc! Třeba bychom se i pro překlad rozhodli, nechceme jen do fasády nebo nic - jde spíš o ten rozměr, že jsme je neviděli na třicítku cihlu:)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@lindikova Ahoj, mohu se zeptat, jak jste to nakonec se žaluziemi vykoumali? Dávali jste speciální překlady nebo jste vyřešili jinak? Moc děkuji za odpvoěď
Odpovědět
@majak78 máme kastlík ve fasádě, nešli jsme do překladu.
Odpovědět
@lindikova Díky!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Obnovuji diskuzi.. Stále přemýšlíme, zda koupit překlad Heluz přímo na žaluzie a nebo dát přiznaný kastlík na fasádu. Máme zhruba týden na to, se rozhodnout, protože už budeme překlady objednávat, tak nevíme jaké... Máte zkušenost, jak je to lepší dát? A hlavně finančně, je tam nějaký rozdíl? Překlady na žaluzie jsou dražší, to vím ale co samotné žaluzie a montáž? To vyjde už nastejno, jako do přiznaného kastlíku na fasádě??
Odpovědět
@michalkamisa buď ty peníze vrazíte teď do překladů a nebo později do kastlíků. Při montáži do překladů už vám tam nedávají a neúčtují kastlíky. Přesný cenový rozdíl spočítaný nemám. My jsme nechtěli přiznané kastlíky a tím rozhodování končilo a objednal jsem roletové překlady od Heluzu. Žaluzie budeme mít až se bude dělat fasáda, takže přímé zkušenosti z dalších etap zatím nemám.
Odpovědět
Profilova fotka
@michalkamisa my nemáme ani překlady ani přiznané kastlíky, mame podomitkove žaluzie. Ten kastlík (nebo-li jen takové učka) se zakryl polystyrenem.
Odpovědět
@michalkamisa Přiznejte to, resp. nechte si nad oknem místo dle specifikace, dodělejte komplet fasádu a pak teprve montujte stínění. Velkým plusem je, že se to dá demontovat - může se něco pokazit (technicky i vizuálně), může se časem objevit nějaká lepší technologie a budete to chtít vyměnit, a pořád je lepší mít možnost demontáže bez zásahu do fasády. Navíc i ten přiznaný kastlík se dá pěkně dekorovat či extra schovat, pokud budete dělat třeba obklady fasády.
Odpovědět
Dejte si integrované do překladů. My to kvůli úspoře peněz neudělali a teď litujeme. Dávali jsme kastlíky (plechy) až do zateplení (20 cm EPS) a bylo jednak náročné to schovat (fasádní firma si s tím musela dost vyhrát a platili jsme to jako vícepráce), jednak nám tam vzniká tepelný most a namrzá nám v zimě po obvodu kastlíků fasáda (kastlíky se “propisují” a je přesně vidět, kde jsou). Příští dům tedy jedině s integrovanými kastlíky.
Odpovědět
Budeme stavět z cihly 50 takže už zateplovat nebudeme, takže by to nebylo jak schovat... Přítel tvrdí, že z venku na fasádu to vyjde levněji... Ale nejak nemohu nikde dohledat, zda celková vena prekladu/kastlíku na fasádě a samotná cena žaluzií a montáže se nějak výrazně liší u těchto dvou variant nebo ne...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
@michalkamisa My máte 44 cihlu bez zateplení a místo na žaluziové kastlíky jsem udělali tak, že jsem několik nadokenních překladů dali o šár výše.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
@sasynkamil Co to máte prosím nad tím oknem, to je nějaký polystyren? Do čeho je ukotvena žaluzie? Máme to nad oknem taky takto vynechané a máme tam daný právě polystyren já nevím jestli nám tam ta žaluzie půjde zamontovat.
Odpovědět
@oren Možnosti jsou. Proberte je s dodavatelem žaluzií a pokud možno, ať nedělají velký tepelný most, jak k tomu mají někteří sklony. Já si udělal box sám a u meších oken jsem to kotvil jen do ostění. U velkého jsem měl 2 překlady, takže to šlo dobře do něj. Případně lze část eps vyříznout a nahradit ho purenitem.
Odpovědět
@martin_s my to máme teď takto.
Odpovědět
@oren Já měl 3 překlady normálně nad oknem a 1 až 2 vnější o šár výše. Vy máte všechny asi v jedné rovině, takže trochu složitější. Jinak se mi na Vašem řešení nelíbí to, že přes ten polystyren se dost nese hluk. Tady u toho okna by to šlo chytit do ostění, ale nevím, jak na toto řešení bude připraven Váš dodavatel. Proberte to s dodavatelem žaluzií.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
@oren Nad tím oknem je tvrzený polystyrén, ale jen proto, že jsem jej měl, jinak mezi překlady je normální. A máme tzv. "samonostné venknovní žaluzie" např.: https://zaluzie-renesun4.webnode.cz/s.... Výhodou je, že se dají namontovat před fasádou a nemusí se zedník štvát s ostěním a přesností žaluziového pojezdu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?