Menu Forum

Vyhněte se Vekře!

15. črc 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
pavllu
Registrovala se 5. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Jindřichův Hradec.
fotoportrét
fotoportrét
pavllu
Registrovala se 5. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Jindřichův Hradec.
 VEKRA UŽ NIKDY!

Od Vekry si nikdy nic neberte, ať nedopadnete jako já. Už se s nimi měsíc a půl dohaduju, stálo mě to hodně sil, nervů, času i peněz. Výsledek žádný, takže jsem se rozhodla "věnovat" Vekře ještě pár hodin času a napsat na ně recenze všude kam se dá, aby neničili život ještě dalším lidem.

Zakoupili jsme si u u nich balkonové a vchodové dveře. Doufali jsme, že jsou solidní firma, ale velmi jsme se spletli.

Začalo to tím, že nám 22.4. měli technici dovézt a namontovat dveře. Ten samý den odpoledne mi zavolal pán z Window Holding, kdy tedy chci vyměnit fabku. Netušila jsem o čem mluví, nikdo mi nesdělil že výrobce neměl na skladě správnou fabku a ve dveřích tedy budu mít špatnou - to pro mě byla první komplikace, uvolnit se někdy z práce, aby se mohla fabka vyměnit. Jak je možné, že mi dovezou nekompletní dveře?

Následně jsme zjistili, že jsou balkonové dveře vyrobené jinak, než jsme si mysleli. Volali jsme panu Maškovi (našemu obchodnímu referentovi), ale celé odpoledne nám telefon nebral. Nakonec jsem se dozvěděla, že do úterka není v práci a vyřešíme to ve středu. Další týden jsem mu téměř každý den volala a psala emaily, abychom si domluvili schůzku (potřebovala jsem 1. zjistit, zda jsou dveře vyrobeny správně abych si domluvila montáž balkonových dveří (to mi sice Mašek potvrdil, ale číslo na paní která zařizuje montáže, jsem z něj dostala až po téměř dvou týdnech), 2. na vchodových dveřích je velká barevná skvrna a za 3. vchodové dveře nešly zavírat). Pan Mašek další dny neodpovídal na emaily ani nebral telefony (maximálně mi napsal po třech dnech email, že dveře jsou vyrobené správně a skvrnu bude řešit na schůzi, protože pravděpodobně selhala výstupní kontrola). Šla jsem tedy do J. Hradce na prodejnu, kde mi bylo sděleno, ať mu napíšu sms. Po návštěvě prodejny mi jako zázrakem přišel email, kde pan Mašek psal, že s osobní schůzkou nemá problém. Poté se zase nic nedělo. Vyžádala jsem si tedy telefonní číslo na pány z montáže, aby mi dveře namontovali, protože jsme museli pokračovat ve stavebních pracích. Termín další montáže byl domluven na 9. května, tedy více než 14 dní po první montáži. Urgovala jsem tedy pana Maška, aby alespoň před montáží přijel kvůli domluvě, jak vyřešit špatně nastříkané dveře, problémové zavírání a hlavně zda jsou dveře vyrobené podle domluvy. Pan Mašek mi ale na emaily prostě neodepisoval a telefony nebral.

Celkově nás to zdrželo více než dva týdny, což pro nás znamenalo zrušit domluveného zedníka na štukování a dalšího člověka domluveného na broušení podlahy. Měli jsme s tím spoustu výdajů navíc, stresu a museli jsme si kvůli tomu brát i několikrát dovolenou. Pan Mašek se do teď neozval. Už jsem neměla sílu to s ním řešit a brali jsme věc za uzavřenou s tím, že máme dveře s flekem, které se špatně zavírají, ale konečně můžeme pokračovat se zednickými pracemi a nebudeme Vekře doplácet fakturu. Faktura ale po montáži druhých dveří a výměně fabky přišla - není na ní ani žádná sleva. Stále jsem doufala, že se to nějak vyřeší a Mašek se zachová dobře, ale místo toho jsme už měsíc a půl naštvaní a řešíme samé problémy. Po třech týdnech jsem napsala email přímo na Vekru a žádala jsem, aby byl přeposlaný nadřízenému pana Maška. Místo toho mi po týdnu přišla odpověď, že Mašek se mi hned ozve a skvrna na dřevěných dveřích není důvod reklamace (to je dost zajímavé, když paní co mi psala skrnu vůbec neviděla a Mašek, který skvrnu viděl z fotky, mi sdělil že selhala výstupní kontrola). Další dva týdny se ni nedělo - Mašek mi neodepisoval a už ani Vekra. Pouze mi chodili upomínky, ať doplatím fakturu. Došlo to až k tomu, že mi měli naskakovat penále za nedoplacenou fakturu i přesto, že jsem žádala reklamaci dveří. Po měsíci a půl mi zavolal technik, že mi další týden dopoledne přijede skvrnu opravit (to je zajímé, protože paní mi sdělila, že skvrny na dřevěných dveřích jsou normální a nedá se s tím nic dělat). To jsem odmítla s tím, že další dovolenou si kvůli jejich neschopnosti brát opravdu nehodlám. Kdyby to se mnou řešil můj obchoďák hned, tak skvrnu mohli opravit když u nás byli kvůli nesmyslné výměně fabky (to jsme si museli vzít dovolenou). Teď jsme ve fázi, že jsme doplatili fakturu, protože na soud nemám čas, nervy ani peníze a nikdo se nám neozývá,

Prosím Vás tedy, ať se Vekře vyhnete velkým obloukem. Pokud budete chtít něco reklamovat, nemáte šanci uspět. Dveře si musíte nechat namontovat od nich, protože jinak Vám záruka neplatí. Tím z Vás dostanou další peníze a výsledek je ten, že Vám reklamaci stejně neuznají. Smlouvy s Vekrou jsou napsány jednostranně a Vekra toho při sporech velmi zneužívá. Jediná šance jak s nimi vyjít, je s nimi nic neuzavírat.

Opravdu nejsem člověk, který by si stěžoval na něčí práci, ale tohle už je opravdu moc.
5. čer 2016 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4941 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
 • Již bydlím v domě
  Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4939 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
 • Již bydlím v domě
  Mnichovo Hradiště
 @pavllu ani jsem to nečetl do konce, naši Vekru mají a vše proběhlo v pohodě, je to jen v lidech ne ve Firmě... pokud si věděla, že jsou špatné, neměla si je přebírat a bohužel i za cenu zdržení stavby bych je objednal jinde a ty jim vrátil... a žádal tak vrácení zálohy ( pokud byla) za nedodržení smlouvy o díla pokud byla sepsána.
5. čer 2016 v 15:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kuldacz
136
Registrovala se 12. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků. Má 12 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kuldacz
136
Registrovala se 12. listopadu 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 125 příspěvků. Má 12 přátel.
 A předávací protokol jste nepodepisovali? Do něj se uvádí veškeré závady při převzetí, pokud jste jej podepsali bez výhrad, je to bráno jako že je vše v pořádku.
Pokud Vám vyrobili dveře jinak než jste chtěli, jistě máte popis s obrázkem a rozměry v objednávce, neměli jste si je nechat vůbec namontovat a trvat na správnosti objednávky.
Jinak nepostřehla jsem z popisu, kdo je pan Mašek, ale jistě není jedinou kompetentní osobou ve vašem kraji, řešte to s někým jiným.
Pokud nejste s prací firmy spokojeni a skutečně se cítíte v právu, rozhodně bych to řešila dále,myslím, že zrovna Vekra není firma, která by nebyla přístupná nápravě nebo alespoň slevě - je to pro ně pakatel.
5. čer 2016 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdemarka
1
Registrovala se 31. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 1 přítele. Region Karviná.
 • Již bydlím v domě
  Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
zdemarka
1
Registrovala se 31. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 1 přítele. Region Karviná.
 • Již bydlím v domě
  Region Karviná
 Připojujeme se svou negativní zkušeností s Vekrou. Brali jsme od nich okna, balkónové dveře, vchodové dveře a vrata. Vrata patří pod jinou divizi. Dostali jsme nějaké cenové nabídky. Nebyli nejdražší (ani nejlevnější) a brali jsme je jako kvalitní firmu.
Zaměření se domluvilo na okna (+ dveře) a vrata na jeden den = dva obchodní zástupci. Aby bylo zajištěno „uzavření“ domu v jednom termínu, tak oba obchodní zástupci nás ujistili, že není problém sjednotit termín instalace oken i vrat. Uhradili jsme zálohy a čekali, až se vše vyrobí.
Když se nám ozvali z divize oken, že za týden přijedou montovat okna, tak jsme se jen pro jistotu informovali, že i vrata se budou instalovat ve stejném termínu. A tady nastal první problém. Původní obchoďák na vrata už u Vekry nebyl a ten, co ho zastupoval, si nebyl jistý mírami. Bral to tak, že vrata NEJSOU ZAMĚŘENA a proto nejsou vyrobena! Nové zaměření = jeden den dovolené navíc.
U montáže oken jsme byli přítomni. Vekra si na to domlouvá subdodavatele a asi aby to bylo co nejlevnější, tak nejde o moc kvalitní firmu anebo jim na provedení instalace nezáleží. Nastalo tam několik problémů:
- Okna nebyla správně zaměřena. Jedno málem do otvoru nedali, u dalšího museli dát víc pěny. Když jsme ještě při montáži reklamovali díry v pěně až ven, tak měli nevhodné připomínky.
- Neřešili, že máme paropásku, ale tu porušili turbošrouby.
- Inpregnačí sprej jim nejdřív došel a pak tvrdili, že to vlastně není třeba. (nevím přesně o co šlo, tak to píšu jako laik)
- Při instalaci vchodových dveří se jim vzpříčily, a místo aby zkusili dveře trochu pootočit, tak dupali na rám dveří, který visel ve vzduchu.
- Stavbyvedoucí nás upozornil, že pokud pod balkonovými a vchodovými dveřmi nebudeme mít purenit, tak nám hrozí tepelné ztráty. Obchodní zástupce Vekry tvrdil, že to není třeba a že se to nedělá. Až později jsme zjistili, že Vekra purenit dává na dveře už ve výrobě. Jen to musí být předem objednáno. Což nám obchoďák neřekl.
- Když se obchoďák přestal vykroucet, tak se domluvilo, že purenit zajistíme sami a firma na instalaci oken ji jen namontuje. Tady nás čekal další šok – ta firma si za to řekla 4x150,-. Prý že to musí upevnit. Tak aby to nebylo trapné, že to pod dveře jen položí, tak dělali, jako že to přivrtávají. Purenity se i tak hýbaly. Jejich upevnění nemělo žádný efekt.
- No a poslední problém s okny, který nás bude provázet asi už celou stavbu, je jejich vyrovnání. Jako první nás upozornili omítkáři, že máme vychýlená okna. Pak podlaháři, že všechny čtvery dveře (3x balon, 1x vchod) jsou v jiné výšce, takže s podlahou bude problém. Rozdíl 1,5 cm na jedné místnosti, kde jsou dvoje dveře ven, nám přijde moc. Co teprve celý dům.
Pokud chce někdo argumentovat, že toto jsme měli řešit při přejímce, tak se chci zeptat, kdo ze Stavařů je běžně vybaven nivelákem, aby zjistil výšku usazení dveří v celém domě.
Čtrnáct dní po instalaci oken měla konečně dorazit vrata = druhý den dovolené navíc. Jenže ze dvou vrat přivezli jen jedny. Odmítli jsme instalaci. Přece nenecháme volně přístupná celá vrata i s motorem. Tady jsme se už naštvali. Vyžádala jsem si přímo číslo nadřízeného obchoďáka na vrata. Nadřízeného stačili kontaktovat dřív než já, takže byl na mě připravený s výmluvou, že vrata jsou v Německu a oni je jen zapomněli dodat. Dodání bude trvat 14 DNÍ. 14 DNÍ z Německa v dnešní době!!! Spíš je zas zapomněli vyrobit a na dopravu se jen vymlouvali. To už jsem do telefonu fakt řvala. Buď jsme mohli 14 dní čekat nebo odstoupit od smlouvy a zadat to někomu jinému, což by bylo na minimálně další tři týdny. Už tak nás štval „neuzavřený“ dům, tak jsme přistoupili na čekání s finanční kompenzací – se slevou. Konečná instalace dvou kusů vrat = třetí den dovolené navíc.
Známému instalovali okna a dveře od Vekry až po nás, takže měl čas si všechny problémy, které vznikly u nás, podchytit – purenit má na dveřích už od výroby, montáž proběhla kvalifikovaněji – okna jsou vyrovnaná, plíšky zailozovány.
Shrnutí – okna i vrata jsou možná kvalitní, ale špatné jméno dělají Vekře nekompetentní, neinformovaní, neškolení obchodní zástupci a levní subdodavatelé sjednaní na montáž. V našem případě sjednaní na montáž oken. Od té doby nemůžeme Vekře přijít na jméno, všechny okolo upozorňujeme na jejich nekvalitní instalaci a připravujeme reklamaci na instalaci dveří.
5. čer 2016 v 17:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
zdemarka
1
Registrovala se 31. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 1 přítele. Region Karviná.
 • Již bydlím v domě
  Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
zdemarka
1
Registrovala se 31. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 70 příspěvků. Má 1 přítele. Region Karviná.
 • Již bydlím v domě
  Region Karviná
 Ještě dodávám, že při vzetí jsme uváděli nějaké chyby – nešly zamykat vchodové dveře, vchodové dveře do garáže byly pokroucené, jedno sklo na okně poškrábané. Bohužel se to řešilo postupně, takže pokaždé musel být někdo z nás dopoledne na stavbě. Hlavně, že se aspoň to vyřešilo.
5. čer 2016 v 17:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dzogobela (30 r.)
Registrovala se 2. září 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek. Má 8 přátel. Region Praha.
 • Přestavuji byt
  Troja, Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
dzogobela (30 r.)
Registrovala se 2. září 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek. Má 8 přátel. Region Praha.
 • Přestavuji byt
  Troja, Region Praha
 Ja teda musim rict, ze mame od Vekry okna a balkonove dvere a vse probehlo v poradku...
5. čer 2016 v 18:30  •  přestavuje byt  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hhranolka
870
Registrovala se 21. ledna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2283 příspěvků a 23 alb. Má 62 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
hhranolka
870
Registrovala se 21. ledna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2283 příspěvků a 23 alb. Má 62 přátel. Region Hradec Králové.
 My máme vchodové dveře...vyrobili je o par cm větší, takže montaznici nadavali...ale jinak s kvalitou jsme moc spokojeni, za komplikace při montáži jsme dostali hodně pěknou slevu....takže je to o lidech a o pristupu
5. čer 2016 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lopp
10
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 746 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lopp
10
Registroval se 10. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 746 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Docela jsem zvědavý, jak dlouho tady tohle téma vydrží, jelikož zmiňovaná firma zde inzeruje a publikuje i PR články...

Jinak potvrzuji výše uvedené, pokud vše proběhne hladce, není problém, jakmile se objeví zádrhel, je to přesně jak popisuje zakladatelka vlákna, celý postup je skoro vždy jako přes kopírák. Pokud nemáte to štěstí a obchodník se nerozhodne, že to zadarmo a na své triko bude řešit, tak je reklamace peklo...
5. čer 2016 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
specnaz84
Registroval se 21. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 319 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
specnaz84
Registroval se 21. května 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 319 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
 Musím se připojit, máme od Vekry komplet dům, 5 x okno, 2x dveře a 1 x francouzské okno. Postup - nejdříve jsem si nechal hrubou cenovou nabídku přes internet. Poté se mi ozval odborný konzultant. Sjednali jsme si schůzku ve značkové prodejně, kde jsme dohodli jaké typy atd. a udělali objednávku. Proběhlo přeměření stavebních otvorů na stavbě, pro ujasnění detailů jsme se sešli ještě jednou. Zaplatili zálohu a čekali na výrobu. Přijeli dva montéři, během montáže bylo poznat, že jsou znalí. Bez sebemenšího problému proběhla instalace. Já za sebe jsem s Vekrou velmi spokojen.
5. čer 2016 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
domi2911
Registrovala se 29. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
domi2911
Registrovala se 29. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 31 příspěvků.
 I Já musím reagovat. Tchanovci mají a hrůza. Rámy se poprohybali a dveře v chodove mají nahoře skviru . Taky bych nedoporucila. emoticon
5. čer 2016 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
daruna
Registrovala se 21. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 17 příspěvků a 3 inzeráty. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
daruna
Registrovala se 21. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 17 příspěvků a 3 inzeráty. Má 2 přátele.
 musím také reagovat, ono si nevyberete, nám dělala firma Sulko a nebylo to o nic lepší, do podpisu smlouvy obchoďák sliboval modré z nebe třeba i s puntíky a pak už byl jen na zabití , montážní parta děs, odbyté, uspěchané, reklamace nebraly konce a stejně není všechno jak mělo být
5. čer 2016 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
latar
Registroval se 15. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
latar
Registroval se 15. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků.
 Taky si myslím, že je to v lidech na pobočkách. U mě konkrétně Rychnov nad Kněžnou, objednával jsem dvoje dveře, vchodové z ulice dřevěné, do zahrady plastové. Cenové nabídky, zaměření a montáž naprosto bez problémů. Tudíž s reklamací zkušenosti nemám.
5. čer 2016 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Príspevok zmazaný z dôvodu manipulácie diskusie zavádzajúcou skrytou reklamou.”
6. čer 2016 v 16:54 • dalmil
fotoportrét
fotoportrét
pavllu
Registrovala se 5. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Jindřichův Hradec.
fotoportrét
fotoportrét
pavllu
Registrovala se 5. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Jindřichův Hradec.
 Ono jde spíš o to, že když potřebujete uznat reklamaci, tak s Vámi firma vůbec nejedná. Napíše Vám, že nejde o reklamaci i přesto, že dveře/okna vůbec neviděli. Další oddělení vymáhá nedoplacenou částku a nakonec s Vámi začne právník řešit, že poškozujete dobré jméno firmy.
13. čer 2016 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavllu
Registrovala se 5. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Jindřichův Hradec.
fotoportrét
fotoportrét
pavllu
Registrovala se 5. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Jindřichův Hradec.
 Jinak pro kuldacz: Do předávacího protokolu jsme závadu samozřejmě napsali, dokonce si dveře technik i vyfotil. To ale reklamační oddělení vůbec nezajímalo. Musíte vše řešit se svým obchoďákem, protože jiný kontakt prostě neseženete. Takže když na Vás obchoďák kašle, máte prostě smůlu.
13. čer 2016 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraxname
128
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 615 příspěvků a 1 album. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petraxname
128
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 613 příspěvků a 1 album. Má 26 přátel.
 @pavllu ja mam s Vekrou výbornou zkušenost. A i reklamace proběhla (opacne namontovana výplň na vchodovych dveřích). Vše v pohodě. Pokud te Vekra krátí na pravech spotrebitele,není nic jednoduššího,než se obrátit na ČOI.
13. čer 2016 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Na reklamu slúži profil Profesionála”
22. čer 2016 v 08:49 • rados8
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Na reklamu slúži profil Profesionála”
15. črc 2016 ve 13:20 • vaseks
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
15
Registroval se 30. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 532 příspěvků. Má 9 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
zdenna
15
Registroval se 30. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 532 příspěvků. Má 9 přátel. Region Olomouc.
 Nám budou montovat okna začátkem srpna. Bude to cca 9 oken, vchodové dveře a francouské okno. Dával jsem cenové nabídky asi 6ti firmám a Vekra nám přišla jak cenově tak kvalitně nejvýhodnější. Dostali jsme i zajímavou slevu. Uvidíme jak přijedou a namontuji okna jestli bude vše ok nebo ne. Snad budeme mít štěstí a vše dopadne s úsměvem a spokojeností emoticon
15. črc 2016 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí