Zkušenost s HS portál plast - velikost 2714x2714

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal zda máte někdo dlouhodobější zkušenost s plastovým HS portálem v rozměru 2700mm a více. Rozhoduji se právě mezi plastem, plasthliníkem nebo hliníkem. Můj dům bude dřevostavba s orientací HS portálu na JZ. A spousta lidí říká, že větší okna jsou lepší v hliníku. Výrobce zase, že hliníkový HS portál se dá hůře doštělovat oproti plastu a to i s ohledem, že si dřevostavba může více sednout ? Díky za Vaše poznatky. Vl.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Na plastové věci mám dobré reference na firmu SULKO - hlavně pokud chcete šedá - dělají šedý základní profil - takže když otevřete okno je celý rám šedý-antracit . ale myslím že ani s DAFEplastem , Vekrou chybu neuděláte .
Odpovědět
@wario dobry den muzu se zeptat, jaky jste zvolil dekor a jak vam to sedi s plastovymi okny?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@matesboy muzu se zeptat, kde jste HS portál pořídil a jakou s nim mate zkušenost? Vahame mezi plastem a hliníkem v rozměru HS portálu 4x2.3m na SV stranu. Díky!
Odpovědět
@marek_novak Dobrý den, firma VOKNO. A doporučuji rozhodně hliník. O těchto rozměrech nám všichni prodejci řekli, že se to rádo kroutí v tom plastu.
Odpovědět
@marek_novak Mám plast, sice jen 3m, ale na JZ, tedy obrovské rozdíly teplot a vše naprosto v pohodě. Zvenčí dřevodekor. Profil Rehau Geneo PHZ samozřejmě s trojsklem.
Odpovědět
@petros4 Pokud to hodnotite dlouhodobě ( že máte tento HS portal v plastu již delší dobu pak buďte rád, že Vám to nic nedělá.Ale pokud máte HS portal měsíc, dva, tři, tak je to neobjektivní hodnocení.Může se začít kroutit po dvou třech létech.My jsme obešli a obeslali při výběru našeho HS portalu taky asi 20 firem a snad jen jedna nám jej doporučila v plastu. Ale je to na každém.A ještě když vím že ten plastovy nám byl nacenen konkrétně ve VPO Protivanov za srovnatelnou cenu s atypickou barvou v hliníku.Nemusím řešit zda je to z prvoplastu nebo nebo recyklatu ( mnohdy i u plastovych oken se to tváří jako prvoplast a ani v certifikatu nenajdete že se jedná o recyklat) ale jak říkám volba je na každém.My máme také hliník.A samozřejmě nehodnotim to protože to máme cca 2 leta.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?