Praskání zdí a omítky. Co s tím?

23. led 2018160
avatar
Autor

registrovaný 1. 8. 2014

268 příspěvků ve fóru

7. zář 2014

😞 druk V mém novém bytě v novostavbě začala praskat omítka nebo snad celá zeď. Nepoznám to. Děje se tomu tak hlavně u stropu. Ovšem na zdi u WC i uprostřed zdi. Již při koupi bytu než jsem se nastěhovala to tu zde jednou opravovali. Moc jsem tomu nevěnovala pozornost. Ovšem teď po půl roce to začalo praskat (stavba si asi sedá). Ale co s tím? Znovu reklamovat, ano. Ale je to již podruhé. Zeptám se zcela laicky, je špatná celá příčka. Doufám, že to není na bourání emoticon Jedná se o zeď mezi obývákem a záchodem. Těch reklamací už zde mám tolik, že mi jde hlava kolem. Ptám se kvůli tomu, aby mě při reklamaci neodbyli nějakým neustálým přetíráním. Jak se tato vada řeší? Děkuji moc za rady!!!

 • avatar

  registrovaný 3. 6. 2010

  598 příspěvků ve fóru

  7. zář 2014

  @druk řeším teď to samé u novostavby domu. Úplně se tomu asi nedá vyhnout, stavba sedá a bude sedat. Trošku by tomu měla zabránit natažení perlinky a nová jemná omítka. Záleží teda jestli praskla celá zeď nebo jen ta omítka.

 • avatar
  PRO

  registrovaný 11. 6. 2014

  95 příspěvků ve fóru

  25. zář 2014

  Dobry den, je to uplne bezny jav... bohuzial nikto sa vam nezaruci za to ze to uz nepraskne... jedine ak by ste mali potvrdene od statika, ze ta stavba sa uz nepohne a tym padom je to na jeho pleciach🙂 je vsak moznost pouzit perlinku s omitkou ktora je roztazna a udrzi jemne pohyby stien. Tym padom sa prasklina neobjavi... mame vytvoreny cyklus na riesenie takychto problemov.
  Ak vas to zaujima tu je link na stiahnutie ako pokracovat je to v taliancine, ale pracujeme na preklade🙂
  http://www.san-marco.com/ita/prodotti/sistemi-professionali/sistema-elastomerico-linea-elastomarc/#tabs-1
  a odkaz na nasu stranku kde je kratky popis:
  http://www.barvy-sanmarco.cz/reseni-pro-vas/praskliny-jak-je-vyresit/
  a produkt🙂
  http://www.barvy-sanmarco.cz/all-portfolio-list/elastomarc-stucco-2/

 • avatar
  Autor

  registrovaný 1. 8. 2014

  268 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  Začalo to malou prasklinkou a dopadlo to katastrofálně. Viz fota. Třikrát praskala omítka, třikrát to opravovali a až včera museli vysekat celé kusy až k cihle. Čím to může být ? 😞 Lidičky kupte si byt v novostavbě a máte zaručeně o zábavu postaráno. Příští týden budou sekat v obýváku a v kuchyni. 😞 😞 . Zedník se nechal slyšet, že je špatná zřejmě stěrka. Tomu ale moc nerozumím 😞

 • Sponzor fóra
 • avatar

  registrovaný 7. 2. 2015

  195 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  Zřejmě to dělal nějakéj slušnej oddíl. Asi STS Chvojkovice Brod. 🙂

 • avatar
  Autor

  registrovaný 1. 8. 2014

  268 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  @milan1965  dnes zase přijdou doopravit, a zítra po zaschnutí vymalovat. Jestli to potom bude zase praskat, pánbůh se mnou 😞 .

 • avatar

  registrovaný 7. 2. 2015

  195 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  Zřejmě stavba nebyla dostatečně vymrzlá, takzvaná rychlostavba a pak jsou tyhle výsledky. Firmám je to ukradené, nestaví to pro sebe a pak je tu tenhle výsledek. Možná bylo pod tu opravu dát perlinku, který zabrání praskání omítky.

 • avatar
  Autor

  registrovaný 1. 8. 2014

  268 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  @milan1965  No on ten zedník říkal, že to stavěli v -5 mrazech. Perlinku jsem navrhovala. Uvidíme, jak to dlouho vydrží bez praskání. Nejsem jediná, opravují zdi spoustu lidem. Že jim to stojí za to. Pak si vozí developeři zadky v audinách 😞 . Nejlepší je, když si někdo staví pro sebe sám a rozumí tomu a ví co je dobré a co ne. Bohužel to štěstí nemám. Také to sem dávám, aby si ostatní dávali pozor, když kupují byt. Ovšem toto na první pohled nebylo vidět 😞

 • avatar

  registrovaný 7. 2. 2015

  195 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  Jj, to jsou věci, které se projeví až časem, člověk se vidí v novém bytě, dá za to spoustu peněz a pak příjdou tyhlety šoky. Já si naštěstí dělal všechno sám, ale měl jsem tu i pár idiotů a dodnes lituji, že jsem je okamžitě nevyhodil. Jednalo se o krov střechy. Jak vlezu na půdu vře mi krev v žilách. Zrovna teď dělám v jednom bytě koupelnu a elektriku jim dělal někdo z rodiny tzv. domácí kutil. Je to na zabití nejen jeho, ale i lidí co tam budou bydlet. Takže jim budu předělávat i toto 🙂. Nic musím jít umývat okna, tak se mějte hezky a ať už nic nepraská.

 • avatar

  registrovaný 8. 10. 2014

  639 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  Mně se zdá naprosto šílená ta vrstva omítky. I to může způsobovat praskání. Přece na novou zeď by měla stačit maximálně 1,5cm

 • avatar
  Autor

  registrovaný 1. 8. 2014

  268 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  @inkajanakova  Tak to se toho zedníka až dnes přijde to dodělat, na to schválně zeptám 😞 . Tohle je více jak 1,5 cm ... 😞

 • avatar

  registrovaný 14. 9. 2014

  90 příspěvků ve fóru

  6. kvě 2015

  Velká vrstva vždy popraská. Je to potřeba dělat postupně. Postupně přidávat.

 • avatar
  Autor

  registrovaný 1. 8. 2014

  268 příspěvků ve fóru

  7. kvě 2015

  @tomaskrizcz aha 🙂 . No tak to oni to flákají asi najednou 😞 , aby bylo, co nejdříve postaveno.

 • avatar

  registrovaný 8. 10. 2014

  639 příspěvků ve fóru

  13. kvě 2015

  A to je právě chyba, kvůli tomu to pak praská. Ale stejně nechápu, proč v novostavbě,flákají tolik omítky, když jsou cihly poměrně přesné. Asi tím zakrývají špatné řemeslo, to je jediné, co mě napadá.

 • avatar

  registrovaný 22. 7. 2013

  484 příspěvků ve fóru

  13. kvě 2015

  Není to tak úplně pravda, jsou různé omítky a speciálně vápennocementové můžete dát až 2cm (viz technické listy). Pro zrno některých omítek (např 4mm) ani nemůžete dát tenkou vrstvu. Ale uznávám, že v případě novostaveb bych spíš čekal tenkovrstvou omítku, kterou je možné nanášet ve vrstvách 3-15mm.
  Můj názor je ale ten, že omítka sama od sebe nepraská. Pokud praskne sama od sebe, tak jedině vyschnutím do měsíce od aplikace. Omítka praská hlavně kvůli tomu, že se pohybuje zeď. Proto praská v rozích (nedostatečně svázané) a pak třeba u oken a dveří směrem od rohů (oslabené místo, pohyb roztažností). A také proto se stavba nechává vymrznout a sednout, aby se zmírnilo riziko popraskání omítek sedáním stavby.
  U novostaveb se obvykle předchází tomuto problému tím, že vnější plášť tvoří polystyren a vnitřní sádrokarton, případně lepidlo a perlinka. Praskliny pak nejsou vidět. Oprava omítky imho nemá valný význam, protože pokud se stavba opravdu hýbe, tak to v tom místě praskne znovu.

 • avatar
  Autor

  registrovaný 1. 8. 2014

  268 příspěvků ve fóru

  13. kvě 2015

  @davescz  právě, že tu stavbu, jak jsem se dozvěděla stavěli v těch -5 mrazech 😞 . Dnes už přijdou vymalovat. Jsem zvědavá, co s tím bude dál. Přeci pak nezbourají celou příčku 😞 . Ještě se hloupě zeptám, jak dlouho trvá, než si stavba sedne a nehýbe se. Stavba je z roku 2013 a jsem v 1. patře, nad námi dalších 9 pater, jestli i to na to má vliv ... ? 🙂 Děkuji moc všem za rady a názory 🙂

 • avatar

  registrovaný 23. 1. 2018

  1 příspěvek ve fóru

  23. led 2018

  Podle mne chybí mezi příčkou a stropem pružná spára. Průhyby stropu pak drtí příčku i omítku.
  Pomůže jen dodělání pružné spáry mezi příčku a strop. Kdyžtak více odpovím na mailu petr.gucfa@seznam.cz

Přidej příspěvek

avatar

  Nenašli jste co jste hledali?