Led panely, zkušenosti

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, s manželkou se nám jako osvětlení líbí zabudované LED panely v SDK podhledu. Dnes jsem se na ně byl ptát v prodejně specializované na LED svítidla a tam mě od nich dost odrazovali. Že prý jsou hodně poruchové (a to i ty dražší značkové ) a že často odchází už po dvou letech. Pokud je máte někdo doma, můžete se podělit o své zkušenosti? Jak jste spokojeni? A opravdu tak často odchází? V prodejně mi doporučovali osvětlení pomocí LED pásků na ALU profilech. Ale to se manželce moc nelíbí (prý by si připadala jako ve vesmírné lodi).
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@oskar83 Díky moc za příspěvek, který jen vystihuje co jsem chtěl sdělit v komentářích výše. Zkrátka jakmile je svítidlo s předřadníkem vzhledu viz foto níže... je dobré se mít na pozoru. Nejsem elektroinženýr, ale konzultoval jsem tento typ předřadníků s odborníky a rád bych na to téma ve spolupráci s elektroinženýrem připravil fundovaný článek. Ve zkratce... sepsuli to. Chybí EMI filtrace, která je údajně drahá a to až tak, že zvedá i více než 2x cenu výrobku (trafa). Čínský výrobce to dále prodává s informací, že výrobek vyhovuje normě a pokud nedochází k problémům a nikdo to neměří, obchod je dokonán. Se značkovým předřadníkem s EMI filtrací bohužel nelze vůbec cenově konkurovat.
Odpovědět
Chteli jsme do domu priznane led panely, preci jen pri zmene svitidla zadelam 4 dirky a dam cokoliv jineho. Na doporuceni elektrikare co ma doma jsem zvolil panely s dalkovym ovladacem. Daji se menit teploty barev a intnzitu svetla. Navic ma panel pamet, takze se to hodi napr. Kdyz si nastavite v detskem pokoji intenzitu a vecer mu nevpalite plne svetlo. Cena byla cca 2tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@cada12 Jaké panely konkrétně to prosím jsou?
Odpovědět
Profilova fotka
@lenule11 Primárně jsou tyto panely určené pro uchycení do rastrového stropu, nejčastěji v kancelářských prostorech. Odtud jejich rozměr 595*595mm. Vzhledem k požadavkům zákazníků začali výrobci vyrábět také rámeček pro montáž "na přisazení" ke stropu. Já si však nejsem úplně jistý jestli @cada12 má tento "systém" anebo už vyspělejší typ, za který bych se spíše přimlouval, a to sice, že svítidlo není sestavené z rámečku na přisazení a klasického LED panelu do rastru, ale že je to již komplexní svítidlo. Jde o to, že ten montážní rámeček pro přisazení klasických stropních panelů nebývá zrovna vzhledově excelentní. Co se týče "paměti" nastavení intenzity, tak to je řešeno tak, že panel musí mít tzv. stmívatelný předřadník. Podle typu stmívaní (jsou různé druhy jako např. DALI, PWM, 1-10V) pak ke svítidlu pořídíte odpovídající stmívač/vypínač.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Dobrý den. Moje děti si přejí nějaké LED světlo https://yesbydleni.cz/nastenna-svitid... a zaujalo mě tohle. Každopádně vůbec nevím, které vybrat a podle čeho. Budu ráda za Vaše rady.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?