Přisazené bodovky nad kuchyňskou linku

Dobrý den, Vy co NEmáte zapuštěné bodovky v sádrokartonu, ale přisazená jednotlivá svítidla nad kuchyňskou linku, můžete mi prosím dát tip na pěkné nenápadné bodovky? Něco s malým průměrem a výškou, aby příliš vizuálně nenarušovaly prostor? Bohužel osvětlení je pro mě španělská vesnice. Děkuji moc.
Odpovědět
@lokomotiva13 My máme většinu světel Paulmann Veluna VariFit, tedy kromě kuchyně 🙂 a chodeb. Máme je čtvercová o příkonu 17W a 22W, jsou vysoká 1cm, ale dělají i menší a kulatá. Každopádně nějakou díru do sádroše potřebují, do podhledu se dává zdroj a drží tam na packách. Výkres je tady: https://www.60.cz/paulmann-veluna-var... a tam jsme je i brali.
Odpovědět
@kofejn To nejsou prisazena svitidla, ale zapustena.....cca 30mm svetla mate schovano do SDK. Dale 17W neni prikon, ale ekvivalentni vykon zdroje na neLED svetlo. Prikon svetla bude mnohem nizsi, jinak by to nebylo LED svetlo.
Odpovědět
@martii1 Do díry 5cm fakt světlo 20x20cm nezapustím a jestli bude příkon je menší než výkon, máme tu perpetuum mobile. U světel udávat výkon ve Wattech je zavádějící, to už jsou lepší Lumeny, jenže zase nic neříkají o spektru světla (CRI). Jestli chcete, můžu vyléz pod strop tomu cca 17W světlu změřit příkon (true RMS měřák mám).
Odpovědět
@martii1 těch 17W je elektřina kterou světlo spotřebovává. U led svítidel je to problém, dříve člověk věděl kolik světla na u 60W žárovky a kolik u 25W. U led světel to nevíte protože i každý výrobce má jinou účinnost a jeden může mít u 17w 1000lm a druhý 2000lm . Takže je to potřeba řešit podle lumenů. A třeba tím to porovnávat s klasickou žárovkou. Navíc tyto světla nejsou zapuštěná stačí mrknout na odkaz. Ale i tak se na SDK umísťují součástky a je potřeba mít nad světlem cca 4cm místa. Tazatelka nepíše proč nemůžou být zapuštěná jestli kvůli místa nad SDK nebo jiného důvodu osobně taky když někomu dělám elektroinstalací tak nedoporučuji zapuštěné světla nebo případně i led světla přímo na SDK.
Odpovědět
@edison101 @martii1 @kofejn Děkuji za postřehy. Přisazená svítidla proto, že strop tvoří betonový panel. Bohužel mi nedošlo, že by stačil 1 - 2 vývody elektřiny a na ně přimontovat lištu s několika bodovkami. Nechala jsem si od elektrikářů vytáhnout dráty pro cca 7 bodovek. Přisazených nenápadných bodovek za dobrou cenu na trhu moc není. Většinou se musí bodovka alespoň částečně zapustit do zdi, nebo má příliš velký průměr a nebo je prostě drahá.
Odpovědět
@kofejn ten děrovaný strop je parádní, to je sádroš?
Odpovědět
@lokomotiva13 Tak to mnou linkovaná světla nevyužijete. Dá se udělat snížený podhled jen v části mistnosti a tam se světly omezovat nemusíte. Podle mě to nevypadá vůbec špatně. https://www.google.com/search?q=%C4%8... Strop je z akustického sádroše a v něm je tlumící vata. Pro akustiku místnosti k nenahrazení.
Odpovědět
@lokomotiva13 bohužel osvětlení jste už měli řešit dříve před SDK aby se vědělo co a jak teď jste velmi limitováni je spousta eshopu kde si můžete světla prohlížet ale nižší jak 2-3cm asi neseženete a průměr taky nebude menší jak cca 11cm záleží jak jste nároční ale budete muset ubrat ze svých nároků.
Odpovědět
@edison101 Ja vsechny tyto informace vim....jsem z oboru, proto jsem odpovidala, ze tato svetla nejsou prisazena, ale castecne zapustena.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?