Bourání příček bez stav. povolení a vyjádření statika?

20. čvc 202030

Dobrý den,

právě jsme se pustili do obnažení našeho bytu určeného ke kompletní rekonstrukci. V bytě jsou dvě příčky tloušťky 8cm (část v rohu kde byl špajz, příčka podél stupaček navazující na nosnou zeď uprostřed bytu) viz. obrázky.

Obě tyto příčky bychom rádi zbourali. Otázka je jestli toto lze provádět bez vyjádření statika a stavebního povolení. Máte někdo zkušenost s tímto typem bytu a bouráním těchto příček?

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den 🙂

  • @radek_chvila  Tak ani povoleni, ani vyjadreni nepotrebujete. Nejde o nosne zdi, tam je to jine. Ale teda doporucuje se to, protoze kor ve starsich bytech mely nektere pricky castecne nosnou funkci. Zalezi taky, co je logicky nad bytem - jestli je v prizemi, je to vetsi problem. U nas statik na pricku byl, konzultace nebyla draha a pro klid duse jsem rada, ze ji mame. Pritom jsme predposledni patro.

  • Co mate ve stanovach SVJ?

  • To nejsou nosne zdi. Máme přesně tu samou dispozici (typ paneláku). Pokud jste v předposledním patře tak bych neřešil určitě tu 'příčku' u okna, kterou máme taky zbouranou. Tu druhou nevím. Kdybych měl byt v přízemí a všichni nade mnou tu příčku měli tak bych to projistotu probral se statikem.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat