Instalace měřáků tepla v 2014 od Enbra - poraďte s vyúčtováním

Ahoj, najde se někdo, komu byly v průběhu roku 2014 instalovány měřáky na teplo a rozúčtování jejich domu dělá firma ENBRA? Došlo mi vyúčtování za rok 2015 a mám tam nějaké nesrovnalosti a ráda bych se poradila. Abych popsala, o co mi jde: Měřidla byla instalována v říjnu 2014 a ihned se na ně jednotky za teplo začaly načítat od nuly. Vyúčtování za 2014 bylo loni v dubnu - za dobu 9 měsíců bez měřáků + 3 měsíce s měřáky. Nyní ve vyúčtování za rok 2015 (uvedené období 1.1.-31.12.2015) mám uvedený počáteční stav 0. Jsem si jistá, že měřáky k 1.1.2015 vynulovány nebyly. Takto mi to připadá, že za období od nainstalování měřidel do konce roku 2014 (tři měsíce) jsme hradili už ve vyúčtování za 2014 (uvedené období 1.1.-31.12.2014, vyúčtováno na jaře 2015) a nyní ještě jednou. Také mi nejsou jasné konečné stavy ve vyúčtování za rok 2015, jsou uvedeny ty, které mi blikají teď v dubnu na měřidlech.
Odpovědět
Tyhle digitální měřáky mají nastaveno, že se 1.1. vždy resetují na 0. V paměti pak mají uloženou spotřebu za minulý rok a ta se vždy v novém roce zapisuje. Takže při odečtu v lednu 2015, bylo uloženo v paměti jen tolik jednotek, kolik se nasčítalo v období 10-12.2014. Hodnoty se na displeji cyklicky zobrazují, takže se v průběhu roku můžete sama podívat, kolik už máte zrovna nasčítáno a kolik byla spotřeba za minulý rok pro porovnání.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?