Jeden pokoj pro dvě děti

Ahoj, ráda bych poprosila o radu. Máme dvě děti, bydlíme v pronájmu, takže do velké rekonstrukce se pouštět nemůžeme, ale zazdít dveře, či příčku by bylo OK. Děti jsou věkově dost od sebe, ale hlavně máme holku a kluka. Přemýšlíme, jak to dětem oddělit, aby oba měli přístup ke světlu z okna. Jedna varianta je rozdělit pokoj podélně (skříní), zazdít jedny dveře a pod okno dát dva stoly a nechat jim ta malý společný prostor. Ale nevím. říkám si, jestli by nebylo lepší řešení? Za případné nápady moc děkuji.
Odpovědět
1
2
S takovým půdorysem a rozměry mi připadá každopádně lepší nechat pokoj tak, jak je...
Odpovědět
Ty prave dvere bych zadelala a kazdemu udelala kout jen pro sebe. Na delku alespon 2 m a na sirku 3,5m/2, oddelit treba policovym dilem na knizky, poklady, ... Klidne i k zatazeni zavesem, s lampickou uvnitr. Pod okno stul a pri te stene bez dveri skrine az po strop s uloznym prostorem. Co na to ten starsi sourozenec? Jaky on na to ma nazor?
Odpovědět
@puhelin právě že, chce mít svůj klid a svůj pokojíček. Nedivím se, ten mladší ji pořád zlobí a bere věci...
Odpovědět
@florenc hlavně jestli jste to komunikovali s majitelem bytu - zazdít dveře v pronajatém bytě neni jak pověsit poličku!
Odpovědět
@florenc A vy loznici mate? Mohli byste ji dat starsi, maly by dostal tu levou cast a vy pravou cast. Oddelite to skrinema, at mate svetlo i odvetrani.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Tak toto považuji za dost blbou radu. Mám zkušenosti se sdílením ložnice s dítětem a manželskému soužití to absolutně nesvědčí. Co se týče rozložení pokoje, asi žádná příčka z nábytku nezabrání mladšímu, aby starší otravoval. Nicméně asi lepší než nic. Já bych se snažil pokoj zařídit jako společný, pod oknem psací stoly, a každému dítěti vytvořit svůj uzavřený box s postelí, ve kterém by měli možnost se schovat a mít svoje soukromí.
Odpovědět
@jakuda Ten tvuj navrh jsem navrhovala taky, ale jestli chce starsi sve soukromi, proc mu ho nedoprat? Vzdyt se do te loznice chodime vsichni jen vyspat. Jestli maji mladsi ve veku, kdy za nimi muze prijit v noci i do loznice, tak tam stejne nic vic nestihnou. My taky name loznici jen na spani.
Odpovědět
@florenc jak stare mate deti? Nez neco napisu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin a do budoucna pak co?
Odpovědět
@ptjj To ja nevim, jak dlouho v tom pronajatem byte planuji byt.
Odpovědět
@florenc Není to náhodou klasická paneláková 3+1 a tahle místnost obývák, do kterého se jde z chodby a kuchyně? Moc dobře to znám, akorát my jsme v tom pokoji bydleli ve čtyřech :-D Mě se strašně líbí rozdělení, co je na obrázku. Postel bych umístila doprostřed té zadní stěny a pro tu starší bych udělala "šoupací dveře" - ne až po strop, ale aby se mohla zavřít, když bude potřebovat. Myslím to tak, že pokoj bych nechala společný, stůl pod oknem, ale měla by svoje soukromí.Dveře bych nezazdívala - stačí je zamknout a nevíš kdy se v budoucnu budou hodit... Jinak u nás to bylo tak, že až jsme byli starší, tak nám naši nechali ty dva druhé pokoje a sami spali v obyváku-pod oknem postel, za dveřmi skříň a ve zbytku pokoje sedačka s obyvákovou stěnou. Osobně bych to taky tak udělala a postel oddělila posuvnými panely. Pokud budete chtít víc soukromí, tak pevnými, pokud ti stačí jenom oddělit vizuálně, tak japonské stěny... V ložnici máš díky oknu vzduch a pokud v noci zatáhneš, tak je to úplně jedno, že v obyváku není okno.
Odpovědět
@puhelin To už bych spíš přespala s mužem v obýváku a dala ložnici i dětský pokoj jen dětem. Ale teda popravdě - můj táta ještě spal v jedné cimře s dvěma bratry a oběma rodiči 😄 Podotýkám, normální vesnická rodina. Moji rodiče měli více dětí, tudíž nebylo možné, aby každé dítě mělo jeden vlastní dětský pokojíček. Nevidím prostě takový problém, aby spolu dvě děti nedokázaly sdílet jeden pokoj....
Odpovědět
Článek se načítá
@bayt Ten starsi to jako problem vidi, jak psala @florenc Ja bych mu vyhovela, zvlast kdyz ten vekovy rozdil je velky.
Odpovědět
Moc děkuji za názory. Synovi jsou tři a dceři bude deset. Bydlet tu budem dlouho. Byt je obecní, na být 3+1 v našem městě nedosáhneme, ani bych se nechtěla zadlužit na tolik milionů. Ložnice se nechci vzdát, asi budu znít sobecký, ale jako malá, jsem měla pokoj se sourozenci, bez jakéhokoliv soukromí a byla to hrůza. Kdybychom udělali obyvako/ložnici, tak přijdu o soukromí úplně, a v případě nevolnosti se nebudu mít kam schovat. Děti jsou v tomhle ohledu flexibilnější a nepotřebují úplný rozdělení místnosti. Ještě nás napadlo prepulit pokoj v polovině, zachovat dvoje dveře. Místnost oddělit skříní, stůl a znovu skříní, tak by měl i ten mladší syn zdroj světla. Přitom by byla místnost nepruchozi. Četla jsem ještě něco o světlometech, tak třeba by to šlo využít i u nás.
Odpovědět
Profilova fotka
A vaše ložniice je větší než tento pokoj nebo jsou stejné? Pokud ano tak bych dala větší pokoj dětem a ložnici si dala do menšího pokoje. A pak by šlo to rozdělení určitě líp pořešit. Ještě mne napadla jedna věc když vidím ty dvoje dveře do pokoje jestli by nešlo ten pokoj předělit a z té zadní části bez denního světla udělat miniaturní ložnici, vyloženě jen s postelí, úložné prostory samozřejmě pořešit jinde, a v horní části nové stěny udělat okno které by se dalo využívat na větrání, viděla jsem něco podbného v pořadu Jak se staví sen nebo v podobném pořadu, také potřebovali udělat maličkou ložnici a bylo to dost zdařilé a účel to plnilo. Děti by tak měli každý svůj pokojíček a vy svoji miniložnici, myslím že denní světlo tam nutné není když dospělí chodí spát až v noci po tmě.
Odpovědět
@alinka1234 teď máme ložnici v nejmenší místnosti. Tato má 6x3,5m, což je na rozdělení dvou místností snad dostačující. Úplně oddělit ložnici si neumím představit, bez možnosti větrání v létě bychom tam neusli. Řeší se to průduchy, ale to je finančně i stavebně už náročné...proto mi přijde nejlepší rozdělit největší pokoj dětem z finančního i praktického hlediska. Samozřejmě za předpokladu zachování světla do zadního "pokoje". Skříně bychom nedávali až do stropu, takže by místnost dýchala a uprostřed by byl jen stůl kvůli světlu. Nebo druhá možnost, rozdělení částečně podélne a u oken dva stoly, jenže, tak by jim vznikla super úzká nudle:/
Odpovědět
Profilova fotka
@florenc myslím že tato varianta by ale byla asi nejlepší řešení rozdělit tento pokoj na větší dětský a maličkou ložnici. Po technické stránce by pořešit to větrání také šlo, stačilo by udělat stěnu ne až po strop ale třeba do 3/4 výšky a nechat volné proudění vzduchu v pokoji a stěnu udělat částečně průhlednou s tím že se tam dá dat zastínění . Nudle bych z pokoje určitě nedělala, Ta šířka je dost malá na rozpůlení. Postel běžné má na šířku 90 cm, myslím že by to nepůsobilo dobře, bylo by to spíš jak nejaká chodba.
Odpovědět
@alinka1234 byt máme 3+1, takže velký pokoj by mohl sloužit jako obývák a ložnice, ale jak jsem psala, představa, že se nemohu někde zavřít a mít úplný klid je dost děsná:/Takže pokud by ložnice v obyváku nebyla zcela oddělena,tak by to pro mě nefungovalo. A zazdít ji úplně a udělat průduchy by zase bylo finančně i stavebně náročné.
Odpovědět
@florenc Jako mala jste v pokoji nemela soukromi a to same ted udelate svym detem? Dite v zadnim pokoji bude potrebovat svetlo i odvetrani, takze nebude mozne pokoje oddelit uplne a tim padem soukromi mit nebude ani jeden. Zato vy denni svetlo na prespani nepotrebujete 😉
Odpovědět
@puhelin důležité je aby děti a rodiče měli NEPRUCHOZI pokoje. Čím víc budou starsí, tak tím vic Vas to bude štvát. Navíc děti s vámi budou dalších minimálně 20 let. Myslím, že děti klidně můžou být spolu v 1 pokoji. Takže řešení je, buďto to stavebně být jinak vyresit nebo si najdete jiný byt.
Odpovědět
@alinka1234 jako že děti budou mít rodiče ve svém pokoji za 1,5 metrovou zidkou? 😄😄
Odpovědět
@blazblaz Vychazim z toho, ze sama @florenc zminila, ze starsi chce soukromi.
Odpovědět
Profilova fotka
Já měla pokoj s mladším bratrem a prostě jsme měli uprostřed mou knihovnu, v mém směru byly knížky, v jeho plakáty 🙂 a holt jsme spolu přežili. Dětem jsme plánovali do pokoje dát multifunkční vyvýšené postele, se stolem policemi a skříní v jednom prostoru. Prostě můj kout můj svět...
Odpovědět
My jsme jako děti měli klasický pokojíček, na každé straně místnosti postel a společný prostředek, u oken stoly. Dětem chci udělat předěl skříní, takže by měli neprůchozí pokojíčky a dvoje dveře. Určitě tam budou mít více soukromí, než jsem měla já, když jsem byla malá. Děti budou mít postel za skříní a budou mít "to svoje". Akorát to nebude zcela odizolováno. Abychom mohli zajistit světlo do zadní části, dali bychom stůl mezi skříně, nad to bychom teoreticky mohli dát, třeba závěs, aby když by se syn neučil, mohli mít pocit většího soukromí. Blbý je to se světlem, já vím. Právě přemýšlím, jak to pořešit, napadl mě ten světlovod, ale to nevím, zda by šlo. Případně nějaké velké světlo, které dokáže imitovat přirozené světlo. Ale tím. že ty skříně mají na výšku cca 180 cm, tak mají ke stropu ještě 40cm místo, tak světlo tam pronikne...
Odpovědět
Ještě mě napadá, nešel by z obýváku udělat dětský pokoj a z tohoto pokoje obývák? Ale samozřejmě záleží na půdorysu
Odpovědět
@elwe toto je obyvak a nejvetsi mistnost v byte ;-) ostatni pokoje maji tak 3x3m a 4x3. Ono se to nezda, ale je to fakt velka mistnost (nebo se me to alespon jako male zdalo :-D )
Odpovědět
@florenc Porad je to ale umele svetlo a to vubec nepatri do detskeho pokoje. To je proste kumbal, kde je rozsviceno. Naprosto nevyhovujici podminky.
Odpovědět
Ja bych zazdila ty dvere dal od okna. Tam bych dala naproti sobe podel dlouhe zdi postele a mezi ne pricku. Tak pul metru delsi nez postele. Pred postele bych dala japonskou stenu. Tim by mely obe postele svetlo z protilehleho okna a kazdy svuj soukromy spaci kout. Ale otazka je, jestli potrebuji vetsi soukromi na praci nebo vecer. Pokud na praci, sla bych do nejakych pracovnich "boxu".
Odpovědět
Profilova fotka
@blazblaz proč 150 cm? Vždyť stropy mají na výšku minimálně 250 cm, takže by se nechal průduch pod stropem který by šel podle potřeby zavírat a otvírat, místnosti by jinak byly úplně oddělené s vlastními dveřmi, tuto variantu dělali designéři v nějakém pořadu v TV a vypadalo to velice pěkně a prakticky, potřebovali také udělat soukromí dospělým a děckám, děti měli každý svůj pokoj a dospělí vlastní maličkou oddělenou ložnici, bohužel si nevzpomínám ve kterém pořadu sem toto řešení viděla. Tím že paní má v pokoji dvoje dveře tak se tato možnost také nabízí a na ložnici si myslím že denní světlo tak nutné není jako pro děti v pokojích.
Odpovědět
Profilova fotka
@florenc zazdění sádrokartonovou příčkou by určitě náročné nebylo, ten pokoj 6x3,5 m bych rozdělila na dvě místnosti - 3,5 x 3,5 m u okna bych udělala jako jeden dětský pokoj, zadní část udělala jako samostatnou ložnici s vlastními dveřmi 2,5x3,5 m a ponechala kvůli proudění vzduchu kousek pod stropem otevřený prostor s možností uzavření podle potřeby, cenově by to nevyšlo nijak hrozně, druhý dětský pokoj udělat ze stávající ložnice, určitě by to bylo lepší řešení než dávat postel do obýváku a soukromí by jsi v ložnici měla, byl by to samostatný i když malý pokoj s vlastními dveřmi. Známí zase takto předělovali obyvák dlouhou nudli v 2+KK, také mají pokoj bez okna jako ložnici a dětem dali pokoj určený původně jako ložnice, mají tam jenom postel a tv na zdi, úložné prostory mají jinde v bytě, skříň v ložnici až tak nutná nedí, to se dá pořešit jinak, ale jsou velice spokojení, předtím spávali v obyváku když děti už byly trošku větší než to pořešili touto přestavbou.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?