Nesprávné chování bojleru.

20. říj 202170

Zdravím.
V koupelně na bytě máme 100l bojler s vývody teplé i studené vody dole vedle sebe. Začalo se nám stávat, že například, když se dolouho nepouští tepla voda, tak po otevření kohoutku, pro požadavek na teplou vodou, nejprve neteče nic a až po pár sekundách, za doprovodu "divného" zvuku v bojleru, se teplá voda rozteče. Pravidelně se to stává ráno, když se teplá voda celou noc nepoužívá. Začalo se to stávat po té, co byl v celém domě nainstalován přetlakový regulátor. Tlak vody tedy celkem v celém rozvodu poklesl. Má otázka je , zda-li se mohlo stat, že se bojler zavzdušnil, či to souvisí s nízkým tlakem.
Děkuji za všechny rady.

 • @jirikk55  hledal bych chybu v pojistném ventilu na přívodu k bojleru. Jeho součástí je zpětné klapka a ta se může zasekávat.

 • @jirikk55  Při instalaci red. ventilu by měl být namontován i nějaký měřič tlaku jestli ho máte kolik ukazuje?

 • @wpavel  tlak u red. ventilu ukazuje téměř 4 bar

 • Sponzor fóra
 • @zubr487  nejsem odborník, v tomto je ta zpětná klapka? Je to na přívodu studené vody do bojleru. Vypadá, že je nastavitelný. Mohlo by to mít souvislost, že to je nastavené na starý tlak?
  Děkuji

 • Přívod vody do bojleru.

 • @jirikk55  Ten zpětný ventil by měl být z druhé strany než je foceno. Na fotu je označený červeným kroužkem. Když to budete chtít rozdělat tak zavřít ventil co je pod pojišťovacím ventilem a odpustit tlak z bojleru. Pozor při povolováni ventil je na plastové trubce a na té nerezové a tak se to bude celé kroutit. Když sundáte to víčko tak tam bude pružinka a kuželka, je možnost že se nějak zasekává nebo je tam nějaký bordel.

 • @jirikk55  než pustíte vodu, tak přiložte mezi ucho a ventil třeba šroubovák a poslechněte si, zda se ten divný zvyk ozývá z ventilu. Já zažil i stav, kdy bylo nutné do ventilu praštit, aby se spustila voda.
  Jinak jedná se o pojistný ventil. Před ním je ta zpětná klapka. Jakmile se ohřívá voda v bojleru, tak se voda roztahuje. Zvyšuje se tlak a ventil odpouští přebytek do odpadu. Tím modrým točítkem se nic nenastavuje. Tím se jen testuje, zda ventil funguje. Pootočením se otevře a začne odtékat voda.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat