pronajom bytu

30. srp 202140

Dobrý deň, rada by som sa poradila, potrebujem si prenajat byť pre 1 osobu, prácu budem mať na ulici 5.kvetna, Praha, tak niekde v širšom okolí, keďže nebudem dochádzať denne a budem pracovať prevažne z bytu. Aj to pozerám a som z toho bezradná. Načo sa sútrediť? Pripadajú mi to väčšinou staré byty s veľkou energetickou náročnosťou. Skúsiť realitku alebo bez? Viete mi nejako poradiť, nasmerovať, prip. dať tipy? Je to môj prvý nájom, hľadám tak do 15000KČ - 1KK, ďakujem

 • Nejsem pražská, ale bydlím celý život v paneláku, poslední 2 roky 1+kk. Na energetické štítky bych vůbec v případě pronájmu nekoukala. Garsonky bývají většinou mezi byty, takže spíše je problém s přehříváním, než že by člověk protopil boty. Spíše bych koukala na okna - stará dřevěná profukují a nedrží tolik teplo, pokud však okno vede na zasklenou lodžii / balkón, tak na tom až tak nesejde, protože při zavřené lodžii mi přijde, že ty profuky jen příjemně odvětrávají. Pokud budete v bytě trávit i pracovní čas, tak pozor na dobrou orientaci na světové strany. V létě ve 30 stupních, kdy se vzduch ani nehne, protože v garsonce se udělá průvan tak akorát otevřením na chodbu, se těžko soustředí. Částečně lze řešit větrákem, ale určitě ne, pokud je člověk nucen sedět 8 hodin denně u PC.
  No a pozor na sousedy, jak člověk bydlí v jedné místnosti, tak před nimi "nikam neuteče".

 • Ještě jsem zapomněla - docela často se zájemci ukáže vyúčtování předchozích nájemníků, z toho ale dle mého člověk vyčte z variabilních položek tak max topení, protože spotřeba vody se mezi lidmi velmi liší.
  No a pak při samotném pronájmu si dát pozor na zadokumentování již existujících vad, člověk nikdy neví.

 • Zkuste skupiny na facebooku Pronájem bytu Praha. Je jich několik. Klidně bez realitky. My pronajímáme dům bez RK a žádný problém. Také mrkněte na bazos.cz, sbazar.cz a Marketplace na facebooku.

 • A samozrejme mrknete i na bezrealitky.cz

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat