Rozumi tu nekdo elektrice?

2. srp 202060

Líbí se mi to

Dobry den, potrebuji pronajmout jeden pokok v byte studentce ( matka samozivitelka ve fin.krizi) a protoze mam male deti, rada bych nesdilela kuchyn a umistila do pokoje minilednicku, jednoplotynku a idealne jestw rychlovarku a mikrovlnku. Je nejaka sance, ze by to bezne zasuvky utahly? Jak zjistim v byte, ktere zasuvky jsou na jeden okruh? Jsem v najmu, statnk byt, nemam plany. Dekuji

 • @kajale  Téměř jistě máte v pokoji všechny zásuvky ma jednom okruhu a jednom jističi. Vyzkoušíte si to vypínáním jističů v rozvaděčí + nějaká lampička pro kontrolu. Zásuvkový okruh je obvykle jištěný 16A jističem, takže utáhne cca 3.5kWh. Jednoplotýnku, ledničku atd. to utáhne. Problém ale může být v tom, že ve starších domech se používá jen jednofázový přívod, takže záleží na hlavním jističi v rozvodnici. Ten bývá na chodbě vedle elektroměru. Jeho velikost rozhoduje, jak velký současný příkon můžete použít.

 • Takže si budete na půl pronajímat byt, ale nechceš aby ti do kuchyně chodila?
  S dítětem v 1 pokoji i s provizorní kuchyní? To se mi nelíbí, ale pokud jste se tak domluvili...

 • @kajale
  Lednice bude mít cca 100W, mikrovlnka 800W, plotýnka 1500W a rychlovarka 1200W. Bude to na hraně, kor jestli tam je třeba ještě televize, počítač atp. Na druhou stranu to znamená, že by všechno muselo běžet najednou, takže to myslím reálné je. Dával bych si pozor, abych pouštěl vždy jen jedno - konvici, plotýnku, mikrovlnku. A v praxi si myslím to není nijak extra omezující.

  @svemar  Nechápu tvůj komentář. Tobě může být úplně jedno kdo a za jakých podmínek spolu bude bydlet. Dotaz zněl na připojení spotřebičů - ne, jestli bys tam chtěl takhle bydlet. 😉

 • Sponzor fóra
 • @svemar  možná žes to špatně pochopil - já to chápu tak, že matka samoživitelka má pronajatý byt a protože je ve finanční tísni, tak se s dětmi uskromní a jeden ze svých pokojů pronajme studentce ... (a možná to špatně chápu já)

 • @svemar  V tom pokoji bude ta studentka, ne matka s dítětem...

  @kajale  Podle mě to bude v pohodě, pokud nebude pouštět mikrovlnku a rychlovarnou konvici současně. Ale ověřil bych to viz. zubr487.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat

  Líbí se mi to

  Napiš zprávu

  Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

  Upravit komentář

  Upravit diskusi

  Opravdu chceš smazat komentář?

  Články od našich partnerů
  HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad
  Mimořádná akce Geberit AquaClean - Druhé do rodiny zdarma
  Zdravý domov (přirozené světlo a čerstvý vzduch) pomůže i při práci z home office
  Archiv článků od partnerů