Hledám projektanta na plot

15. zář 2020130

Dobrý den. Sháním projektanta na projekt plotu pro stavební úřad. Děkuji

 • až tak? Projekt na plot? U nás teda bylo uvedená maximální povolení výška a věta jednoduché plotové dílce, nebo bude upřesněno při realizaci. Nic víc nebylo potřeba, žadné pohledy, řezy, výkresy, vizualizace. Ale tak třeba máte jiné podmínky.

 • Staci si vytisknout z katastru nemovistosti vas pozemek, zakreslit treba cervenou fixou, kde plot bude, kde branka, brana atd. Jak to bude dlouhe, vysoke, z jakych materialu. Date to podepsat vlastnikovi sousedniho pozemku za plotem na verejne casti (obec, sprava silnic apod.). K tomu si zjistite, jake site v okoli budouciho plotu vedou (viz google "existence siti"😉 - ktere firmy to u vas jsou vam poradi obec. S tim vsim zajdete na st. urad, vyplnite zadost, zaplatite poplatek a do 30 dnu mate souhlas doma.
  Sjezd povoleny mate?

 • Bohužel po náš stavební úřad chce projekt od oprávněné osoby. Máme s nima velké spory. Plot se jim nelíbí,tak po nás šlapou.
  Je to na dlouhé povídání.
  Plot je do 2m výšky, jen z přední strany domu. Sousedi pouze obecni komunikaci ( obec nám souhlas dala) .
  Po měsíci nám stavební úřad poslal,že potrebuji názor životního prostředí, územního plánování (stavíme na našem pozemku, kde plot už byl), projekt od projektanta a vyjádření sítí 🤯 . Už jsme z toho zoufalí. Jen proto,že plot je hnusný (cituji vedoucího stavebního úřadu) , nechtějí nám povolení dát .

 • Sponzor fóra
 • Při osobní konzultaci nám stavební úřad řekl,že stačí napsat z čeho plot je(klasika betonový...stipany kámen) a jak bude vysoký. Po měsíci nám přišel dopis s novýma podmínka.

 • @dominika8855  My teda taky delame predni plot v ramci projektu domu, mela jsem za to, ze to tak musi byt, uz kvuli sitim apod. Navic muze mit obec regule - treba plot ve dvou metrech vysky je fakt hodne hodne vysoky a mam za to, ze treba u nas takovy plot nesmi byt cely "nepruhledny". Aby si lidi nestaveli "vezensky areal".

 • Ano, chápu. Ale my tam máme zvyšující se turistický ruch. Turisté,cyklisté jsou natolik drzi a vůbec jim nevadi,že je to soukromý pozemek a lezou si, kde chtějí. Místní psi si k nám chodí na WC , mám dvě malé deti..
  Plot bude mít dva metry, ohraničovat bude pouze přední stranu pozemku (před domem nebude,tam máme vjezd do garáže).
  Ke všemu bydlíme v lese,takže těžká technika jezdí se dřevem a máme rádi soukromý.
  Stěhují se na samotu, abych měla soukromý. V létě bychom chtěli morálně vegetit u bazénu, bez smirujicich kolemjdoucích. Líbí se nám tento druh plotu, pletivo určitě ne a dřevo také ne🤷.
  Plot už máme rozestavěný, jen díky sousedům,kteří bydlí až za potokem a udali nás,máme popotahování s úřadem . Plot nám leží ladem na zahradě teď .
  Plot tam vždy byl (živý) ,takže jen nahrazujeme původní plot, plotem novým.
  Povolení od obce máme. Jen teď máme zákaz od stavební ho úřadu stavět.

 • To je válka, kterou nevyhrajete. Zničíte si vztahy se sousedy a s vedením obce a povolení na plot stejně asi nedostanete. (alespoň to se stalo našim sousedům). Zkusila bych ho raději snížit a doplnit o dřevěné prvky v horní části. Vlk se nažere a koza zůstane celá.

 • @norikakaa  My jsme jim říkali,že plot klidně přetřeme,osadíme pnoucí zelení. V tom problém vůbec nevidím.
  Sousedy nemáme...tedy máme,ale jen v okolí. Obec s tím problém absolutně nemá, povolení od nich jsme dostali.
  Dobře,zkusím to probrat s manželem, že bychom udělali třeba 150cm plný a posledních 50cm dřevo.
  Děkuji za názor.

 • @dominika8855  No ale soukromí a cumily nebudete mít ani při klasickem plotu 1.8m. A pres ten vam do zahrady taky nikdo nepoleze. Jak rikam, neznam regule u vas, to si musite zjistit vy - zivy plot neni bran jako totalne "nepruhledny".

 • @bayt  Co jsem od nich pochopila,tak jim nejde o výšku ,ale o to,že je to prostě betonovej hnus, jak nám doslovně řekli.
  Živý plot tam byl totálně nepraktický. Smrky zasahovaly do komunikace,která je hned v zatáčce,takže tam bylo na prd vidět.
  Ono je to fakt na dlouhý povídání, kdy nám stavební úřad vlezl na pozemek a prolezli celý dům,bez našeho vědomí (tu chvíli tam byl jen zedník). Atd....🤯

 • @dominika8855  toto znám dobře

 • @asistent  můžu více info? Klidně do zpráv. Děkuji

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat