Jaký beton se víc vyplatí?

Dobrý den.Chceme si svépomocí udělat betonový plot délky 34m, bohužel jsme nemohly udělat díry 25cm ale 40lzící protože byly už ve 40cm z původní stavby základy tudíž jinak to nešlo takže máme dost velké díry hloubky 80cm. Vyšlo mi cca 3.5m3 a má otázka zní vyplatí se.mi spíš beton z betonárky cca 2tis.kubik nebo si ho udělat sám?Jedná se o to když mi ho přivezou tak nevím zda bude dost času nastrkat tam sloupky než vytvdne ale na druhou stranu když spočítáme kolik cementu a písku budu potřebovat tak nevím zda si dělat sám je dobrá volba.Prosim poraďte.Diky
Odpovědět
@boert Já si teď betonoval základové pasy pro terasu, kubík betonu svépomocí mě vyšel asi na 1200 Kč. Mix mi tady vychází taky stejně, nějakých 2000 Kč/m3.
Odpovědět
Já si micham vše sám v míchačce, ale nebojím se práce, takže to je jednoduchy, muzes to mít bez práce dražší nebo se svou práci levnější. Betonový plot jsem taky dělal, prostě na pohodu, zabetonujes pár sloupku, pak další až bude čas, atd. Nemusíš se strhnout za jeden den. Teď si stavím základy na dílnu, pasy 4x6 m jsem si namíchal a vylil sám s dedou, kterej mi míchal. za 1,5 dne.
Odpovědět
Tak jsme začaly, výsledná cena 1700 cement + práce kolegy pár korun, písek mám svůj a spokojenost, celkem mě to nevyjde na víc jak 4 tis a práce se taky nebojíme.
Odpovědět
@boert kdyz sis ty sloupky zabetonoval dopredu, tak si ted maknes s instalaci. U nas plot delali tak, ze si zabetonovali jenom jeden sloupek a k tomu prirazeli desky (na sebe lepili lepidlem) a az meli vsechny 4 na sobe, tak prirazili sloupek a dobetonovali. Nic nemuseli rozmerovat a ty spodni desky nemusi tahat pres 2 metry...
Odpovědět
Aktualne delam take 40m plot. Diry jsem hrabal rucne 50x50x80. Par michacek doma, pak jsem objednal suchy beton z betonarky. Tak kvalitni doma nenamicham. Zvolili jsme mozna pracnejsi postup, ale dle meho presnejsi, tzn. nejprve sloupky, mel jsem drevene prkno na roztec, nechat 2-3 dny zatuhnout a pak ruco desky. Nicmene na odlehceni kombinuji se drevem. To me bavi vic nez prace s betonem :-D
Odpovědět
@davex @wries @boert @kekita @rdkubis74 prosím možem sa spýtat vás čo máte uz za sebou realizaciu plotu? Mame trochu problem so širkou zakladov pre samonosnu posuvnu branu o šikre 5,5 m. Mame základy v nezamrzavej hlbke 100 cm. Beton mame z betonarky z mixu, kvalitny dobry beton 20 tka. Ovšem, bohužial širku zakladu pre samosnosnu posuvnu branu len 35 - 40 cm. Vyrobca plotu ktory bude tahokov + drevene výplne požaduje 60 cm šírku základu. Nemáte skusenost? Nestačilo bych tych 35 - 40 cm? rozmer našej betonovej základne pre je 2,35 dlžka, 1m hlbka a 35 - 40 cm šírka. Brána 5,5 m. Či to nechat alebo rozširovat a navazovat novy baton na stary? ďakujem pekne za názor
Odpovědět
@neyaa_cr WHAT? Výrobce plotu požaduje šířku pasu 60cm? =-) ? Jako .....píp....píp.... Asi takhle, my máme dvoupodlažní RD a šířku pasu máme 500mm. Tzn. pokud ten plot nebude mít 200m na výšku , tak vám v klidu stačí těch 35-40cm.
Odpovědět
@panlorenc plot vyška 160 cm. Ocelova konštrukcia tahokov. Na to navrtane drevene vodorovne dosky ako výpln. Teraz je základ siroky 35 - 40 cm... položie tvrdy il, na zbijačku...1m hlbka..tak rozmyšlam... ufff...
Odpovědět
@neyaa_cr No jako statik tvrdím, že z pohledu únosnosti je to ÚPLNĚ JEDNO. Předpokládám tedy, že ten jejich požadavek je asi z důvodu konstrukčního? (asi aby tam mohli osadit profil sloupku), ale to bych akceptoval pouze u patek pod sloupkem brány, nikoliv pod celým pasem.
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc tak jako statik zkus spocitat sily, zejmena tah a paku, ktere budou pusobit na ty pojezdove kolecka a jejich ukotveni, kdyz bude 5,5m dlouha brana s drevenou vyplni zavrena. min sirku pul metru a hloubku 1 metr uvadi vetsina vyrobcu. priklad pozadovanych rozmeru treba tady https://www.kovopolotovary.cz/ImgGale... @neyaa_cr vy jste nemeli specifikace zakladu dopredu? jako dodavatel bych vam na ten uzsi zaklad odmitl dat zaruku proti pripadnemu sveseni toho kridla brany.
Odpovědět
@jumpmans Mluvíme o posuvné/pojezdové SAMOSNOSNÉ bráně....kde, jaký a od čeho TAH? Moment? Zatížení? Zámrzná hloubka jistě, ale beton C30/37 a šířka 600 je OVERKILL.
Odpovědět
@jumpmans specifikaci jsme meli, ovšem doslo k nedopatrení...vykres byl...jenom nastala chyba a my to zjistitli az po betonaži kdyz to kopáči zalili a je to tuhe
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
. http://www.ab-portafer.cz/sites/defau...
Odpovědět
@jumpmans No odkaz na "nějaké" malůvky NENÍ ARGUMENT! Evidentně tomu nerozumíte a proto se držte pokynů třeba výrobců plotových plaňek...:-) Máme prakticky tu samou bránu...a vyřešili jsme založení na nevyužité stropní panely L6m tl.100mm na štěrkovým loži, šiři jsme nařezali na 30cm pro pojezd zapuštěnou vodící drážku. Ušetřili jsme práci materiál a peníze-TOHLE JE ARGUMENT.
Odpovědět
@panlorenc A kolik stál ten stropní panel?
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc ja o koze ty o voze. Samonosna posuvna neni Totez co pojezdova kolejnicova. Samonosna nejezdi v drazce po zemi ale kridlo je nesene ve vzduchu. Kdyz jsi statik tak mi spocitej prubehy vnitrnich sil pro nosnik s previslym koncem o delce volne casti 5.5m a rozteci kluznych kotevnich bodu 1.6m s hmotnosti brany 100-150 kg a pusobeni sil na ty kotevni body. A netvrd mi ze na ten krajni kotevni bod nepusobi sila smerem nahoru. Souhlasim ze u kolejnicove je to overkill a tve reseni je bohate dostacujici
Odpovědět
@jumpmans Ty o koze a já o samonosné bráně...která a teď se podrž, má na konci pojezdová kolečka (nula moment). Jenom idiot si nechá 5m bránu udělat jako konzolu!
Odpovědět
@davex No stál nula nula, odvoz. půlka panelu zbyla stavebníkovi poblíž na stavbě v obci. Snad tě nenapadlo, že jsem kupoval JEDEN solo panel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc tak jsou asi vsichni co jsem dosud videl (i v arealech firem s delkou bran do 7m) idioti. To kolecko tam je jen pro najezd na doraz. Tuhle diskuzitimto koncim
Odpovědět
@jumpmans Ano jsou, protože pak ty prvky musí být náležitě dimenzovaný včetně založení...no a to není lepší/levnější řešení.
Odpovědět
@panlorenc Ne, ale někdo ho koupil a zaplatil. Každý asi není schopný si sehnat stropní betonový panel. @jumpmans Ne každý chce mít branku na mnohdy hnusných kolejnicích. I na ten brutální základ 1*0,5*2m padne "pouze" kubík betonu s nějakou armaturou. Svépomocí cca 2000? To se mi nezdá jako něco extra drahého. Půl metru se mi zdá docela dost, podle mě by stačilo 40cm, ale firmy se tím prostě brání, že se to nehne :) Jinak jsem na tvé straně :D
Odpovědět
@jumpmans ..ta brána bude mít přes 400 kg... :-D
Odpovědět
@neyaa_cr schvalne jsem se byla divat, jak to mame my a mame cca 75cm dobetonovanych u zakladny na branu v delce cca 2m. Na tom betonu je sloupek, ktery drzi branu, pak motor a za nim jeste jeden drzak na branu. Na plot staci urcite 35 cm zaklad, ale asi musite dobetonovat plochu pro tu zakladnu k brane. Jo a branu mame dlouhou taky cca 6m. A 45cm by v nasem pripade nestacilo-nevesel by se pojezd...
Odpovědět
@kekita moc dekuji za skusenosti, no resim to s vyrobcem plotu, rikaji ze mozno navrtaju ocelovu podnož pro motor... ze pro statiku umistneni pojazdu im bude stacit to co mame... tak jsem zvedava verim ze to nakonec dopadne dobre.... nemam problem ze by sa dobetonovalo...jenom mne odraduje spajani tych dvou betonovych časti...ktere jiz nikdy tak spolu dobre drzet nebudou, ... jenom ze by se navrhtali kovove tyče...propojit zalit a to jehodne pracne..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@rdkubis74 Mohu se zeptat od koho máte betonové plotové panely - výrobce a typ? Výška panelů je 80cm (2x40cm ) a 160cm sloupky? Jak vypadá z druhé strany - rovný, nebo taky dekorovaný?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?