Oplocení pozemku 160 metru - zkušenost a cenová náročnost

Ahoj, máme za barákem velký pozemek, který si chceme oplotit. Celková délka plotu bude 160m. Máte někdo zkušenosti s oplocováním takto velkého pozemku? Popř. jak a na kolik vás to vyšlo? Upozorňuji, že po zahradě bude běhat pes (vlčák), takže je potřeba bytelnější plot.
Odpovědět
Obnovuji diskuzi, neřešil někdo takhle dlouhý plot?
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime zrovna resim, pristi rok chci delat cca 155 m
Odpovědět
My teď děláme plot 110 m za těchto podmínek sloupky prumer 48mm delka 2,5m

podhrabove desky vyška 30cm delka 245cm pletivo 2,5mm sila vyška 152cm branka je v cene delka plotu 109m

material včetne betonu 67000kč doprava všekerych materialu beton podhrabovky plot 4100kč vykopove prace 17000kč prace 64200kč celkem 152300kč včetne dph 15procent


Odpovědět
Profilova fotka
ja to pojmu jako lepsi ohradu, sloupky z akatu po 3 m, mezi to siroky prkna, jen jeste nevim kolik, vyska max. 120 cm
Odpovědět
@geodett taky nás to čeká cca za rok, a docela se té částky děsím. My bychom navíc potřebovali výšku 1,8 - 2m s tím, že ale půlka může být živý plot.
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime predbezne jsem to spocital na 40t
Odpovědět
@geodett budeš delat svépomocí nebo máš někoho vyhlídnutého?
Odpovědět
http://www.pilecky.cz/ třeba pomůže.:-)
Odpovědět
@jiri_p díky, kouknu!
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime urcite sam, to bych se nedoplatil, navic kopat do zeme a sroubovat na to nemusi clovek ani moc premyslet :-)
Odpovědět
@geodett to nemusí, ale konkrétně my jsme kopat do země zkoušeli a za 2 hodiny vykopali díru na budník a než bychom vykopali díry na plot, tak tam umřeme. Kopali do hloubky 80 cm, celkem 6 chlapů(Rumunů) 2 dny. Placeni byli za práci, ne od hodiny, ale prostě jíl zvlášť v tomhle suchu dal zabrat.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra Půjčení rýhovacího stroje určitě výjde levněji, než si to nechat kopat. Taky budu řešit oplocení pozemku (obvod 180m) řešit svépomocí. Nevidím v tom problém.
Odpovědět
Článek se načítá
@jakuda uvidíte, držím palce v hladký průběh 😉
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra to chce zemni vrtak dvoumuzny a je to, kopat to rucne je samozrejme narocne, ale ne ze by to neslo, proste pomalu a jiste :)
Odpovědět
@luckavra přesně jak píše @geodett , motorový vrták a doladit krumpáčem podélně navařeným v lešenářské trubce.
Odpovědět
On ani ten vrták není žádná sranda. A když vrtáte průměr 200, tak to sám člověk nedá. Hází to i se dvěma. Já tam přes držáky prostrčil hranol a manželka stála cca metr a půl ode mě a držela konec hranolu aby se vrták neprotáčel. A stejně to byla i s motorovým vrtákem docela šichta. A pak si dejte pozor na (minimálně) koncové sloupky. My zabetonovali, dali cca do 2/3 výšky vzpěry a když jsem napínal napínací drát, tak se mi jeden sloupek stejně ohnul jako luk a druhý to i s betonem trochu vyrvalo ze země.....Je tedy fakt, že jsem dělal délku 60m (ale kotvil i uprostřed) a asi jsem tu sílu moc neodhadnul. Pak už jsem ubral na napínací síle a další dvě strany jsou lepší, ale stejně, pokud se přiloží rovná lať, tak jsou trochu ohnuté. Dělali jsme celkem cca 170m pletivového a dalších 50m bude kombinace beton sloupky a podesta a dřevo. Cena za materiál cca 80 000 Kč a vlastní práce a drobnosti. A další pálka budou vrata, branka a pohony a zámky do nich.
Odpovědět
Profilova fotka
Hrozně záleží na podloží. My dělali ručním vrtákem 75m a neměli jsme dojem, že kvůli tomu umřeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime Máme cca 180 m plotu. Část společné části jsem dělal se sousedem (cca 30m). Zbytek následně sám. Na díry jsme si půjčili benzínový vrták. Vyvrtali jsme jednu díru (z 60?) A na zbytek se vykašlali. Je fakt, že jsme to vrtali loni v červenci, kdy teploty byly neustale nad 30 stupni. Zem tvrdá jak beton a ten vrtak se absolutně nechytal. Zkoušeli jsme díry vylít vodou a pak vrtat. Ale na druhý den jsme vyvrtali 10cm a zase dál nic. Tak jsme zavolali bagřík s hydraulickým vrtákem .. díry za pár hodin vyvrtány. My jsme to jen vyměřili aby sedly sloupky vzhledem k podrabovkam. Plot máme klasické poplastované pletivo, 160 cm výška, podhrabovky 20 cm výška a 3 m délka. Cena za metr včetně podhrabovek cca 415 kč/m. Ale nepočítal jsem do toho práci, elektriku, vodu na beton a cement. Čas cca měsíc (po práci odpoledne, víkendy a týden dovolené). Je fakt, že dřina to byla hrozná ... podhrabovky měly 66kg jedna, všechnk jsem tahal po pozemku sám .. Ještě to nemám uprostřed navázané na napínací drát, ale jsou momentálně důležitější věci ..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?