Plot ze ztraceného bednění a jak ho omítnout?

Profilova fotka
Zdravím, chystáme se k budování plotu ze ztraceného bednění, potom jsme chtěli sloupky a zídku omítnout a natřít stejnou barvou jako je fasáda domu, případně některé části obložit obkladovým kamenem. Ale asi to bude poměrně nákladné, máte někdo představu o nákladech omítnulého plotu? Někde jsem se dočetla, že lze přímo betonové tvárnice natřít fasádní barvou...Nemáte někdo doma přímo tuto variantu? Mohla bych poprosit o foto, jak to vypadá? Nedovedu si to moc představit...Děkuji za odpovědi. ;-) Pro představu vkládám foto 8-)
Odpovědět
1
2
My to budeme dělat tak, že na ztracené bednění uděláme formou lámaný kámen. https://www.youtube.com/watch?v=5OMGx...
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za reakci. To vypadá zajímavě a troufnete si na to sami nebo uvažujete o nějaké firmě? Máte nějakou představu o ceně?
Odpovědět
Svépomocí. Nic na tom není co jsme koukali na návody a videa. Cena je prý cca 1/3 pravého lámaného kamene. Přesně jsme ji, ale nepočítali. Forma je třeba zde http://www.mform.cz/plastove-formy/ob...
Odpovědět
Profilova fotka
To vypadá dobře jen jestli to pak třeba nějak ošetřit aby to vydrželo povětrnostní vlivy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
@nitro vypadá to opravdu zajímavě..teď řešíme také přední plot a nějak se nedokážu spokojit s takovou tou českou klasikou...chtělo by to něco zajímavějšího, což by toto mohlo zrovinka být:o) Proběhla u Vás nakonec realizace? jsou nějaké fotečky? Díky moc
Odpovědět
@zdenkaga nyní řeším ten stejný problém a každý mi říka ža mi z toho vše odpadne. Takže se taky ptám , má někdo nějaké zkkušenosti ?? Díky
Odpovědět
@pokornasekpepan taky jsem to chtěla natáhnout do lepidla a do omítky, a už 4 zedníci mě od toho odrazují :-/ Když mě se to tak líbí... je to takové čisté, ne furt ty děsný bloky všemožný...
Odpovědět
je pravda že poslední dobou koukám kolem sebe , pár plotu sem už viděl ...buď fasáda nebo nátěr ,vypadá to hezky a nic se jim neodlupovalo a odizolované to taky nevypadalo...jde o to jak dlouho to tam mají :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@pokornasekpepan tak my jsme od toho nakonec také upustili, protože jsme viděli několik plotů, kde byla potom fasáda flekatá. Co jsem se ale informovala u zedníků, tak rozhodně doporučovali odizolovat ...
Odpovědět
@zdenkaga Dobrý večer, mohu se zeptat jak flekatá ? jako že byla mokrá ??
Odpovědět
co ja jsem se informoval tak to vypada za moc plasticky a pokdu chcete treba probarveni bridlice nebo neco podobneho tak bude velmi tezke to odstinovat, plus to budete muset takto stinovat a osetrovat kazdy rok
Odpovědět
Jedná se pouze o bílou barvu
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pokornasekpepan Nevím, jestli se bavíme o stejném druhu plotu :) Já narážela na ten omítnutý v barvě fasády (bez otisků). Viděli jsme dva ploty, kde byly na povrchu takové ty tmavé fleky (asi plíseň =-) ?!?) jako je vidět na některých fasádách domů...
Odpovědět
@zdenkaga Jojo , bavíme... :) Chceme právě v barvě fasády,ale asi od toho nakonec upustíme. Jak ste to nakonec vyřešily Vy ?
Odpovědět
My jsme natáhli lepidlo a pak fasádu, dělali jsme to sami, takže to není tak super jako od profíků, ale na plot dobrý. Na pár místech nám to prasklo, jinak ale dobrý. Vespod jsme ještě odizolovali.
Odpovědět
My právě odizolováno nemáme a toho se bojím. Izolaci máte na základu pod ztraceným bedněním ?
Odpovědět
Profilova fotka
@pokornasekpepan my jsme nakonec šli do této varianty včetně té výplně...chtěli jsme něco bezúdržbového, takže rozhodně ne dřevo, toho už máme na domě dost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenkaga ta vzpln je hlinik, a aka velky je ten diel?dik
Odpovědět
Profilova fotka
@michaelab2015 Výplň je hliník, šířku i výšku si volíte sama, dělá se na míru. My volili šířku 2m. (foto není naše, ještě nemáme úplně hotovo... bylo jen pro inspiraci, máme stejné tvarnice i výplň)
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenkaga ja mám tvoj pôvodný zámer, omietnuté tvarnice Porfix, mrkni u mňa v albume, ale už to asi nebudete meniť 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@zdenkaga Dobrý den, můžu se zeptat jaký je to typ vybraných betonových tvarovek? a typ barvy? děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
@zdenkaga moc pěkná realizace, prosím mohu se zeptat na kolik vás to vyšlo popřípadě jaká firma to dělala moc děkuji opravdu mě to nadchlo
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Nevím jestli se mi ozve nějaký odbornik, ale potřebovala bych poradit s tím samym.. plot- chci( a proste bude) tam lepidlo + nátěr.. ale JAK na to, když soused si neplánovaně z druhé strany prihrnul metr hlíny.. takže není”zaizolovano” když prsi-dela to fleky.. rozhodne obkladovy kamen ne, protože ten už je na fasádě a bude celkem členitá prijezdovka a už by toho bylo moc.. napadá někoho “něco” jak to udělat, aby to drzelo a neudelalo casem fleky?🧐🧐🧐
Odpovědět
@alkapinka Jestli ten beton táhne vodu z druhé strany, tak jiná cesta než odkopat a oddrenážovat není. Leda postavit betonový dílcový plot pár centimetrů od té stěny....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@alkapinka Jak nakonec prosím bylo vyřešeno?
Odpovědět
Profilova fotka
@zaplik1 nechávám to na jaro, a vyresit se to neda jinak než na “hulvata” hodit do lepidla s perlinkou..nastudovala jsem nějaké návody ohledně tohoto tématu, tak až opadnou mraziky, jdu na zkušební zed(mám jich tam pozehnane)😁
Odpovědět
@alkapinka dobře🙂. Hodně štěstí🙂
Odpovědět
@alkapinka nebylo by jednodušší použít plotové tvárnice se vzorem a barvou, která Vám vyhovuje ?
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 😂😂😂, dobre, tak ja to jdu vsechno vymlatit a rozbit, a postavit to znovu😂. (Stojí to již 4roky). Nebylo to v planu tak vysoko(atak sousedů) a v takové delce, ta zed mě takto stala kolem 30.000,- z plotovych dílců v takovym rozmezí by mě vyšla přes 100-150.000 jistě…
Odpovědět
Profilova fotka
@alkapinka p @zubr487 ino to nemusi byt tak jednoduche. My treba koukame na ztracene bedneni od sousedu. A v teto.diskusi jsem si slusne pocetla. Dekuji vsem stavebnikum.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?