Živý plot - nekvetoucí, nad 160cm.

Profilova fotka
Dobrý den, ví někdo jaký je plot nejhezčí na zahrádce. Máme cestu přímo u baráku a chceme aby plot nám udržel hluk ze silnice a prach. Podmínkou jsou žádné květy, malé ploty nižší než 160cm, a tújí. Hledala jsem na internetu, na obrazcích to vypadá hezký, ale já potřebuji radu fakt lidí, které živý ploty mají a můžou skutečně poradit. Všem děkuji moc za obšírnou diskuzi. Yulia.
Odpovědět
@viktorpalok Tak plot nizsi nez 160 cm moc hluku a prachu asi nezastavi. "A tuji."??? Co je tím myšleno?
Odpovědět
Profilova fotka
@houzkova predpokladam, ze je tim mysleno, ze jsou nezadouci jednak kvety, dale nizke ploty a take jsou nezadouci tuje. Nedokazu zatim poradit, ale brzy budeme tesit podobny problem po nastehovani do domku.
Odpovědět
@viktorpalok Mám dvě místa, kde chci řešit plnou neprůhlednost tak jsem si našel bukovej nebo habrovej živej plot. Při určité šíři má prý i protihlukové vlastnosti. Zkušeností na netu fůra.
Odpovědět
Profilova fotka
Vyšších rozměrů dorůstá ligustrum ovalifolium, taxus - tis, habr, buk, všecky tyto jdou dobře udržovat, běžně je používám do realizací, ligustrum mám i doma, jde udržovat jak v nízké výšce tak je schopný dorůst i přes dva metry.
Odpovědět
@alinka1234 @petrabn @viktorpalok Aha, chapu tedy, ne male ploty a ne thuje, ne naopak. :) Tak by sla asi treba i bobkovisen,ze? Sic plody jedovate, ale ruzne druhy, ruzna vyska, ruzne rychle rostou.
Odpovědět
@houzkova bobkovisen me napadla taky, avsak napriklad u nas s ohledem na deti mame pouze "jedle" rostliny, kere, stromy. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@houzkova @gepe bobkovišeň kvete
Odpovědět
@viktorpalok pravda
Odpovědět
@viktorpalok ale to v podstate vsechno kvete :-)
Odpovědět
Ja mam turkestansky brest a jsem spokojen a hlavne roste rychle viz posledni 2 srovnavaci fotky s bazenem, rozdil 2let! http://www.modrastrecha.cz/blog/kopca...
Odpovědět
Turkestánský Brest ne, sice to rychle vyroste, ale roste to takto rychle pořád, je to neudrzovatelne, pokud nemáte vlastního zahradníka. Je to velký hit posledních let, ale chce to vidět i za deset let, to všichni nadavaji. Za mne je ideální habr nebo buk, také lze klasický ptáci zob. Stálezelené Ligustrum ovalifolium i bobkovisen mohou namrzat, zvlášť u silnice.
Odpovědět
Profilova fotka
@kopca89 přesně ten jsem prohlížela, je to jilm sibiřský nebo jinak turkestánský brest ale jsem se obávala že jeho listy, když plot formuješ (střiháš) začínají v ostřihané čisti schnout a opadávat, kvůli jejích rozměrům (nejsou listy u jilmu malé jako u habrů nebo buků, jsou dost velké) a je z něj velký bordel. Není to tak, jak píše @lena74 ? Pokud ne, bylo by to super. @lena74 Díky za tuto radu: "Ligustrum ovalifolium i bobkovisen mohou namrzat, zvlášť u silnice". Mě to velice pomohlo, škrtám ze svého seznamu. :-) @alinka1234 taxus - tis, to je tento, víz foto dole? To se bude asi pěkně sypat...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lena74 ptáci zob kvete a pak jemu narostou nějaké jahody :-|
Odpovědět
@viktorpalok Po stříhání nepozoruju nějaké žloutnutí nebo sesychání listů v místě střihu, naopak, to začně rychle obrážet novými větvičkami. A je pravda, že jestli toho někdo má 100m, tak už to bude na údržbu náročnější, já toho mám asi 30m a stříhám to tak 4-5x za sezónu, Stříhání i s úklidem u mě asi 2 hoďky práce.
Odpovědět
@viktorpalok prave jsem se docetla ze ty bobule jsou jedovaty :-(( tak to u nas se psem a malym ditetem nehrozi
Odpovědět
Ptáci zob kvete, to je jasný, každá dřevina se rozmnožuje, to už tak je. Ano, bobule jsou jedovaté, ale výrazně méně než třeba tis, kde se uvádí smrtelná dávka pro malé dítě jedna bobule. Co se týká Brestu, stříhat ho 4-5 krát ročně, jak tu někdo uvádí, je za mne opruz. Normální živý plot se tvaruje jednou max. dvakrát. A ono je to v přírodě tak zařízený, že co rychle roste, bývá take krátkověké. Zkrátka já bych to žádnému mému klientovi nedoporučila.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@gepe dobry den, a jake kere mate misto bobkovisne. Taky nechci aby se mi otravily deti. Doporucite nejake vhodne kere,ktere udelaji i clonu pred okolim?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?