SDK stropy - dělají se po nebo před podlahou?

Dělali jste SDK stropy před pokládkou podlahového topení a vyléváním podlah, nebo až poté, co to všechno proschlo? Díky
Odpovědět
@walckiers Po podlahách aby nezvlhly.
Odpovědět
Taky jsme dělali po podlahách a omítkách.
Odpovědět
@walckiers nam je udelali pred podlahou a zadne problemy jsem nevidel. z toho betonu ta vlhkost sla tak pomalu ted na jare, ze to podle me nebyl problem... Z meho pohledu byla v baraku nejvetsi vlhkost jen jeden den a to v dobe, kdy zarovnavali spoje mezi SDK deskami na stenach. To bylo opravdu hodne dusno v baraku... z toho betonu v podlaze to fakt leze hodne pomalu a nejakou zvysenou vlhkost v baraku neeviduju - vetrame jen na mikroventilaci a staci to... Ale nejsem odbornik, takze rikam jen moji zkusenost s tim, jak delali SDK u nas
Odpovědět
Díky za komentáře. U nás by to měl být anhydrid, takže té vlhosti předpokládám více, než u betonu.
Odpovědět
Většinu SDK jsme měli hotovou před vylitim anhydritu a opravdu nic nezvlhlo. Aktuálně nam sdk tmelí.
Odpovědět
doporučuji určitě az po vylití,Tak 10dní a více.
Odpovědět
Když se SDK stropy udělají před zalitím podlahy, tak by to nemělo vadit. Když se po dvou dnech od zalití otevřou ventilačky a bude se intenzivně a trvale větrat, tak by neměl být problém. Než budete podlahy zalévat, tak SDK stropy raději napenetrujte, ať to nemá tendenci sát vlhkost a při instalaci SDK do stropů nešetřete přichytávacíma vrutama ;) Co se týče působení vlhkosti na SDK, tak jsem někde na stránkách firmy, která je montuje četl, že pro tuto situaci je lépe zalít podlahu anhydritem, protože SDK vadí míň krátkodobé silnější působení vlhkosti z anhydritu, než dlouhodobé menší působení vlhkosti z betonu, který zase vysychá déle než anhydrit.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás veškeré SDK práce až po vylití anhydridové podlahy a jejím částečném vyschnutí. Pokud nic jiného netlačí, proč to dělat obráceně?
Odpovědět
SDK jsme měli téměř hotové před vylitím anhydritu. Po dvou dnech jsme začali větrat a vše ok.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Trošku oživím téma. Dostali jsme se do situace, kdy jsme v pasti. Máme hotové SDK, máme ale i zdi - akustické příčky, ale ještě nejsou zatmelené. Měli nám dělat podlahy ze suché betonové směsi - mazaninu - Poláci. Jenže den před uděláním, zavřeli hranice a zavedli karanténu, tak to padlo. Kdoví kdy se to zruší a nás tlačí čas. Muž chce risknout anhydrid. Tu betonovou směs u nás nikdo nedělá. Byl by velký problém, že ty sádroše ještě nejsou zatmelené? Po 24 hodinách by jsme začali intenzivně větrat.
Odpovědět
@candat většina firem na betonové podlahy dělá po celé republice, takže určitě dojedou i k vám 😉
Odpovědět
@norah32 ano, ale lité betonové, což je hodně podobné anhydridu. Ale my jsme měli mít suchou betonovou směs a co jsme obvolávali, tak nikdo. Jestli máte kontakt, sem s ním, budu jen ráda 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@candat poptával jsem několik firem na strojově hlazenou betonovou podlahu a není problém, myslím ze teď určitě firmy budou rádi za každou práci. Jinak firmy asi dle okolí ale já jsem proste poptával co jsem našel na netu. Betony ouřada, Astrid volary,HŠ beton,kg beton,supbeton, Mužu říct ze nabídky byly dosti podobné i s dopravou s materiálem To vycházelo rozdílově 6 tisíc . Takže pro plochu 116m2 nás to vycházelo nejlevnější nabídka kg beton 34800,- bez DPH i s polymerovymi vlákny a plastifikatorem. Nejdražší nabídky byly cca 39000,- bez DPH. Takže určitě poptejte a zeptejte jakou směs dělají. Jinak jsem dostal i info ohledně cemflow že je dražší a schne mnohem rychleji než je jejich směs která zraje 28 dni. Jinak hš beton nabídly cementovy zavlhly potěr. Což by byl vás případ 😉
Odpovědět
@jarin1 díky, zkusím pozjišťovat. Tady v okolí nikdo, jen ten litý beton, což je +- stejné jako anh... Jenže jižní Čechy trochu z ruky, ale i tak děkuji.
Odpovědět
@candat My měli také betonovou mazaninu od Betony Ouřada a parta byla zrovna z Českých Budějovic...
Odpovědět
Profilova fotka
@candat jak říkám poptával jsem co my vyskočilo a i částečně tady dle recenzi, a některé firmy jsou od nás daleko takže proto třeba i vyšší cena. Takže poptejte celou republiku a uvidíte. Já myslím ze najdete firmu. Jinak realizace ještě neproběhla jen jsem poptával pro přehled co to vyjde abychom věděli kolik si vzít hypo.
Odpovědět
Profilova fotka
@candat A co se tyče reakce tak hs beton odpověděl na e-mail s nabídkou do druhého dne. I když si myslím ze pak je lepší volat pro rychlejší komunikaci. 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Kdyz uz je rec o podlaze od Betony Ourada, tak mame taky podlahu od nich - bohuzel o 3 cm niz nez bylo dohodnuto. Z HS portalu nam udelal francouzke okno s 3 cm prahem a v koupelne nechal couhat trubky. Navic dal tak malo cementu, ze beton skrabu prstem. Nezveda telefon, nereaguje, takze jdeme resit soudni cestou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@remism Tak to je nemilé, jak to vůbec dopadlo vyřešily jste to nějak?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?