Zvuky "ve stropě" při větru - čím to může být?

7. pro 201980

Dobrý den. Při otevřeném okně a foukajícím větru (dá se trochu nasimulovat prudkým otevřením dveří) jsou "ve stropě" slyšet silné zvuky. Pocit jako když v paneláku sousedovi v horním patře něco spadne na podlahu a ještě to chvíli poskakuje. Něco mezi boucháním a vrzáním. Když okno zavřu, zvuky přestanou. Čím to může být? Mohou se hýbat sádrokartony? Jedná se o přízemní novostavbu. Děkuji.

 • Dobrý den. Máme naprosto stejný problém. Bydlíme v bytovém domě a jakmile je venku větrno a máme otevřené okno kdekoliv v bytě, ozývají se ze stropu v jedné místnosti hlasité bouchání a nepříjemné vrzání. Vůbec nevíme co s tím a asi nás čeká otevření stropu ;( Určitě bych byl vďěčný za jakoukoliv radu ...

 • Zdravim
  mam stejny problem.Vyresili jste to nekdo cim to muze byt?

 • My to vyřešili tím, že když je větrno, tak nevětráme 😞 Nechce se nám "otevírat" strop. Zkoušeli jsme, jestli nepůjde něco vyřešit horem, přes půdu, ale bohužel tam problém není nikde znatelný.

 • Sponzor fóra
 • Můžute mi říct na čem máte kunstrukci sádrokartonu zavesenou?na tramech nebo vaznicich?já mám problém aji když mám zavřené okna.

 • Může to být zavěšeném SDK. Jednou jsem tohle řešil. Při otevření dveří se ozvalo ze stropu písknutí a vrzání 😃. Problém byl vyřešen, kdy jsme nad místností k sobě spojili konstrukci na kterou je SDK zavěšený..tzv. zavětřil.
  Pokud máte komín, tak by to taky mohlo dělat problém. Někde jsem četl, že to může dělat i vrchní kryt od komínu.

 • Myslím že můj problém bude v prohnutí tramech a když foukat vítr tak slyším ten zvuk.nekdy ten zvuk slyším když uprostřed místnosti zatlacim na sádrokarton a povolim tak to udělá ten zvuk.

 • @stejnov  a jakou mate praxi s sdk ze chcete odhalovat chyby v montáži ?? 🤔

 • Někdo nějakou novou zkušenost? Řesení?

  Já doma našel 2 ohniska "vrzání" tím, že jsem přitlačil na strop a byl klid. Kdybych daná místa vypodložil vzpěrou, což je hovadina, je klid. Nebo mě napadlo otevřít strop a zevnitř ho něčím zatížit. Dokonce jsme i zjistili, že pazvuky způsobuje otevření (nebo vyklopení větračky) jednoho jediného okna v bytě - v dětském pokoji, kde nikdy nic nevrže.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat