114m2

Dobrý den, Chci se zeptat. S přítelem si budeme spravovat podkroví o výměře okolo 114m2. Já to vidím jako malý prostor. Střecha nová, vše nachystane a vyvýšené. Jen mi prosím napište kdo má takovou zkušenosti bydlet v podkroví. Klidně i menším. Samostatná bytová jednotka 4 plus 1. Nechci žádné pidimini místnosti. Přítele mě pořád uklidňuje že je to dost velké, že nemám představivost. Má se dělat ještě nad garáží strop. Prosím poraďte jaké to máte vy? Jste zpokojeni? Podkroví cca 114m2. Dva dětské pokoje, ložnice, obývák, kuchyň s jídelnou a koupelna. Omlouvám se za slohovku, ale každá odpověď dobrá. Děkuji moc
Odpovědět
Pre niekoho velky, pre niekoho maly.
Odpovědět
@deto_oesya dík 🤔
Odpovědět
k vašemu dotazu, jestliže jste do teď žili v městském bytě o 70m2, bude to pro vásobrovské. Žili-li jste v něčem větším (dům. větší byt), tak to pro vás bude hodně náročné. U podkroví je to tak nějak na hraně. Momentálně máte 114m2, ale po zabudování příček, vyzdívky atd, máte najednou 100m2. A chce to sakra dobře poskládat a promyslet. Počítejte, že k většině stěn nedáte plnohodnotné (2m výška) skříně, sprcháč, kuchyňská linka a vše bude muset být namáčknuto do středu bytu. Sám teď plánuji bungalov, obytná plocha 110m2, a nějak se tam nemohu poskládat , přemýšlím, že to zvednu na 130m2. A to mám vnitřní skladbu podobnou jako vy, jen pokoje+ložnice chci menší (pouze postele a komoda), avšak samostatnou šatnu.
Odpovědět
Máme v podkroví tedy jen ložnici, dětský pokoj a koupelnu, ale myslím, že se bojíte zbytečně. Podkrovní prostor zbožňuji, je tam příjemná atmosféra(ale chce to dostatek větších oken. 114 m2 vidím jako dostatečný prostor pro rodinu s 2 dětmi. Kuchyni od truhláře na míru se nevyhnete, ale bude to alespoň originální. Na pinterestu dostanete dostatek nápadů i na jiná řešení prostor(např. attic bathroom) . 114 m2 je super. Věřte mi, že budete příjemně překvapená, jako já. (na papíru mi to připadalo strašně malinké)
Odpovědět
Děkuji všem moc
Odpovědět
Mame podkrovni byt naprosto stejne velikosti, 110 m2 podlahove plochy. Dispozicni reseni jsem vymyslela podle typoveho nabytku, pouze skrinka nad prackou je na miru. Jinak vesmes vse IKEA 🙂 Nebojte se toho, nam se tu bydli moc dobre. Jen do budoucna planujeme klimatizaci. A mohlo byt vic oken, to jsme podcenili.
Odpovědět
My jsme řešili podobnou otázku - jak velké bydlení bychom vlastně potřebovali?Vyzkoušeli jsme si bydlení ve 4 bytech. 140m2, 120m2 (v těchto dvou byla vždycky minimálně jedna místnost, kde jsme vůbec nechodili, tedy zbytečná) Pak jsme byli v bytě 45m2 - což tedy se dvěma dětmi byl mazec. Spoustu věcí jsme neměli kam dát a byly ve sklepě. V bytě 80m2 je to pro nás akorát - většinu dne trávíme spolu (kdo je doma) v kuchyni, v obývacím pokoji. Děti mají pokojík, ale stejně si hračky nosí vždycky tam, kde jsme zrovna my. V ložnici jen spíme. Z toho jsme vycházeli a mohli jsme si vybrat mezi domem na patro 160m2 a bungalovem 112m2. Vybrali jsme si bungalov - OP a kuchyně jsou naše denní část 47,5m2. Dětský pokoj (27m2 - počítáme s tím, že nároky dětí přijdou ve vyšším věku) s možností rozdělení na dva menší pokojíky. Ložnice. Koupelna s vanou. Tak to máme vyzkoušené, že je pro nás v pohodě. Přidali jsme malou koupelnu se sprchou, technickou místnost a šatnu, našlo se i místo pracovnímu PC, dohromady 112,1m2 a více nepotřebujeme. V podkroví to asi bude jiné a bude to chtít nějaký nábytek na míru, ale nemyslím si, že je to špatné, dá se z toho jistě vykouzlit krásné bydlení a když si dáte záležet, tak i vzdušné a prostorné 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?