Bílé soklové lišty/ skryté soklové lišty

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, obecná otázka - jak se vám udržují bílé soklové lišty? Jaký materiál jste volili? A dále prosím o radu - plánuji skryté zárubně, k nim by se mi hodily i skryté soklové lišty. Máte někdo zkušenost? Brali jste soklové profily od JAP? Napadá vás nějaké jiné řešení? Moc díky!
Odpovědět
@islandia 1.vysku si regulujete sami 2. omitka se dojede po ten profil, nic jsme nezasekavali, podle profilu se regulovala i tloustka omitky 3. praskani nepozoruju, omitky mame udelane par tydnu Poznamka: Pokud o listach premyslite a nechcete si delat svepomoci, upozornuji, ze mnoho omitkaru vas odmitne jen kvuli tem listam, lepeni tech profilu. Nechteji to delat. Nakonec jsme sehnali, kdo nam to udela,ale nechali si to zaplatit...zkrouhli jsme ty listy jen na chodby a hlavni obytnou mistnost. Mame dorsis. Budeme vkladat na chodbe sokl z dlazby, v obytne mistnosti dreveny sokl.
Odpovědět
@t_makovice aha to je dobra poznamka, ze to nechcou omitkari delat. Dum nam stavi firma na klic, tak se s nima zkusim domluvit. Docela se mi libi myslenka, ze bychom to udelali take jen v chodbe a obyvaku s kuchyni a zbytek domu udelali listy klasicke.
Odpovědět
@t_makovice a pro ten sokl z dlazby je potreba lepit nejaky profil, kdyz se delaji omitky? Aby pak bylo misto pro tu listu.
Odpovědět
@islandia ten profil podle me potrebujete pro jakykoli sokl. O neco musi skoncit ta omitka...mame tento: https://www.dorsiseshop.cz/Profil-skr...
Odpovědět
@t_makovice dekuji.
Odpovědět
@t_makovice a pocitali jste pak na kolik vas vysel 1m listy s profilem a praci?
Odpovědět
@islandia 400 czk jen prace za 1 metr + kovove profily jsme objednali online z dorsisu, +lepidlo mammut + jeste bude naklad za tu vkladku ze dreva nebo dlazby
Odpovědět
@t_makovice draha sranda teda. Kazdopadne dekuji za odpoved.
Odpovědět
@islandia tech metru nebylo zas tolik-kdyz odectete vsecky dvere, hs portal....ale do celeho baraku by to bylo moc. Taky si ty profily muzete nalepit sami,ale my chteli, at za to odpovidaji ti omitkari a nevymlouvaji se na nami nalepene profily🙂
Odpovědět
@t_makovice vychazi mi tam cca 25 m bez dveri a bez prostoru za linkou, coz je teda porad docela dost 😄
Odpovědět
@islandia ano, ty profily jsou vážně drahé... Proto my je tam nemáme... Když jim trochu zavadla omítka, tak ten spodek odřezávali a aby to bylo rovné a neokousané, tak pod štuk dali SDK rohový profil na začištění...
Odpovědět
@t_makovice mohla bych poprosit o fotku toho dřevěného soklu? Čeká nás to příští rok, tak už zjišťuji, jak co řešit. A jakou máte tedy podlahu? Masiv, nebo masiv palubky? Děkuji 😉
Odpovědět
Článek se načítá
@jani_ha jo to mi nejak vypadlo, ze jste to tady psala. To je dobry napad. Myslite, ze by to takto slo resit i tam, kde bude vinyl a lista nebude z obkladu, ale drevena/plastova?
Odpovědět
@islandia já myslím, že ano... Ty lišty se pak lepí mamutem nebo jiným lepidlem... Jde jen o to zachovat rovinnost se stěnou, takže pak třeba bude někde toho lepidla potřeba trochu víc...
Odpovědět
@jani_ha akorat aby ty listy sedely na vysku s tim SDK rohovym profilem ...
Odpovědět
@islandia no, pokud tam budete dávat klasické lišty, co se dávají na zeď, tak ty jsou většinou nahoře zaoblené... To nevím, jestli by vypadalo, kdyby byly zapuštěné... pokud uvažujete o vinylu, tak by se to u clicku řešilo dle mého názoru tak, že by se odřezávali proužky z toho podlahového dílů... U lepeného by se to asi muselo něčím podlepit, nebo lepidlem udělat rovinu, na kterou se to pak nalepí...
Odpovědět
@jani_ha spis jsem uvazovala primo o tech skrytych listach od dorsis, akorat by se misto toho original profilu pouzil ten SDK. Jak jste resili, ze omitka ma 1,5 cm, kdyz jste ji vyrizli a pak tam dali misto listy jen podlahu, tak ta asi nema 1,5 cm, co jste dali do te mezery mezi zed a listu? Nebo jak to mate resene?
Odpovědět
@islandia my to máme jen u dlažby a ta měla tloušťku 1cm a je přilepená lepidlem na obklady...
Odpovědět
@jani_ha Dekuji za vycerpavajici informace 🙂.
Odpovědět
@t_makovice A kdy budete dělat Blower door?
Odpovědět
@noemi77 pokud se neco nepos...., jak uz to tak casto na stavbe byva, tak mame zkusebni test v utery🙂 kdyz se pripomenete, napisu ..
Odpovědět
@t_makovice Pokusím se nezapomenout, že se mám připomenout 🙂
Odpovědět
@noemi77 tak nam to vyslo 0,36,coz je fajn. Profukujou jen nejake krabicky, geberit a spodek HS portalu....Jeste tam je tedy prostor na zlepseni na ostry test.
Odpovědět
@t_makovice Teda...chtěla jsem ti psát, ale bylas rychlejší 🙂 Tak to je super, že lišty nejsou slabým místem. Nevím, co přesně stavíte (pasiv?). Mohla bys stručně sepsat, jaká jste dělali opatření kvůli neprůvzdušnosti? Díky moc
Odpovědět
@noemi77 nejakou dotaci bychom radi, tusim 350t pro novostavbu,ale nevim presne,jaky typ dotace to je. Budeme mit TC vzduch voda, podlahove topeni, rekuperaci, staveli jsme z vpc, mame drevohlinikova okna. Nerekla bych, ze jsme delali nejaka extra opatreni, z vetsiho usili bych jmenovala 2x latexovy nater pres osb zaklop a airstop pasky pres vsechny spoje...ale kdyz tak se zeptej konkretneji, zeptam se manzela🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@t_makovice Také máme DORSIS sokl a naprostá spokojenost. Cena oproti konkurenci relativně rozumná a výsledek perfektní. Vkladku máme v dekoru podlahy - tedy bílá. Vzhledem k nepřesnostem zednických prací je trochu složitější finální montáž vkladky, ale i to zvládli a výsledek zato opravdu stojí. 😉
Odpovědět
@xallti nam budou pokladat podlahy pristi mesic,tak jsem zvedava,jak to dopadne🙂 delalo se to rukama,takze nejake nepresnosti u tech soklu jsou. Snad to nebude hruza🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Ahoj, realizoval někdo skryté soklové lišty na sádrokarton? Mohla bych poprosit o nějaké fotky z realizace, případně postřehy, čemu se vyhnout a nějaká doporučení? Moc by mi to pomohlo. děkuji. 😉
Odpovědět
@thanks delali jsme. Vse mame na klasickem zdivu, ale i kousek na sdk. Manzel rika,ze to slo v pohode. Jen si musite pohlidat tloustku sdk, aby tam sedel ten profil na sokl.
Odpovědět
@t_makovice a mohu se zeptat jaký jste měli přesný postup práce? Co navazovalo na co? Kde mi o to, ze se musí výlet betonové podlahy, pak osadit SDK s profily na skryté listy a pod ne položit dřevěnou podlahu ( toto vše v toleranci 1mm - jak uvádí výrobce JAP). Všichni od toho chtějí dávat ruce pryč protože 1mm je opravdu málo.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?